Боротьба з цвіллю: як прибрати цвіль зі стін

Все коли-небудь стикалися з такою проблемою, як цвіль, особливо часто вона зустрічається на стінах, але які причини її появи там, що могло послужити передумовами до її появи і як прибрати цвіль зі стін?

Для початку розберемося, що таке цвіль і як вона виглядає. Цвіль – відноситься до грибків, дуже небезпечний для здоров’я людини і тварин. Якщо протягом тривалого часу вдихати пари цвіль, то наслідки можуть бути не передбачуваними, аж до серйозних проблем.

Боротьба з цвіллю: як прибрати цвіль зі стін

Цвіль може виглядати по-різному, в залежності від причин її утворення, але, в природі зустрічаються лише в трьох видах – лущення поверхні, чорні плями або крапки і позеленіння поверхні.

Найбільш часті причини утворення цвілеві грибки

Існує кілька причин, в результаті яких в приміщення може з’явитися цвіль, їх не так багато, та й усуваються вони досить швидко, але деякі з них призводять до великих витрат.

 • Перша причина – протікають труби. Якщо в стіні або під декоративним покриттям знаходяться труби, то можливо причиною утворення цвілі стали саме вони. Для того щоб впоратися з цією проблемою, досить запросити додому сантехніка, який усуне текти.
 • Друга причина – промерзання стін. Якщо взимку були сильні морози, а стіни вашого будинку не призначені для таких низьких температур, то в такому випадку можливе промерзання одній зі стін. Для усунення причини потрібно утеплити стіну, але найкраще утеплити відразу всі стіни, які можуть промерзнути.
 • Третя причина – тріщини і щілини. Згодом в цегляній кладці з’являються тріщини, це походить від впливу опадів, від зношуваності матеріалу, та й з багатьох інших причин. У тріщинах може накопичуватися волога (теплу пору року), а так же стіна може промерзати (холодну пору року), в результаті чого, цвіль на стіні буде триматися цілий рік. Якщо ж будинок новий і тріщин ніяких немає, то у вас можуть виникнути проблеми зі швами, які були закладені наспіх, для усунення проблеми потрібно заново промазати шви між панелями або, якщо вам вдалося знайти те місце, то закрити шов в цьому місці.

Боротьба з цвіллю: як прибрати цвіль зі стін

 • Четверта причина – порушення технологій обробки стін. Якщо під час штукатурення стін була порушена технологія, а найчастіше порушення відбуваються в інтервалі часу, за який шар штукатурки висихає і на нього можна наносити інший. В результаті порушення технології в стіні накопичується волога, яка пізніше утворює пліснявий грибок.
 • П’ята причина – погана вентиляція. Якщо в кімнаті відсутня вентиляція, то це теж може послужити причиною виникнення цвілі. Під словом вентиляція мається на увазі постійна вентиляція повітря в кімнаті або, хоча б двох-трьох годинне провітрювання квартири, але щоденне. Але, звичайно, краще за все встановити постійну вентиляцію.

методи боротьби

Встановивши причину утворення цвілі і усунувши її, можна перейти до основної частини нашого питання – Як вивести цвіль зі стін.

Для того щоб вивести цвіль, потрібно озброїтися часом, шпателем, штукатуркою і ґрунтовкою, ну і плюс до всього, новими оздоблювальними матеріалами для кімнати.

 • Перший етап. Повністю видаляємо оздоблювальні матеріали, будь то шпалери або щось інше. Ретельно зачищаємо стіни від залишків покриття, залишивши на стіні лише одну шпаклівку.

Боротьба з цвіллю: як прибрати цвіль зі стін

 • Другий етап. Боротьба з вологою. Насухо висушуємо стіну, найкраще використовувати теплову гармату, з її допомогою даний етап буде завершено в рази швидше.
 • Третій етап. Шпателем зачищається грибок, повністю видаляється шпаклівка, штукатурка та інші оздоблювальні матеріали, якщо існує необхідність, то зачистка виробляється до бетонного або цегельного підстави. Варто врахувати, що стіну потрібно зачистити в тому місці, де був грибок, плюс 2-3 сантиметри навколо.

Боротьба з цвіллю: як прибрати цвіль зі стін

 • Четвертий етап. Вирівнювання стіни. Для вирівнювання можна використовувати все ту ж штукатурку і шпаклівку, а ось грунтовка буде вже не звичайної. Грунтувати поверхню, потрібно використовуючи ґрунтовку глибокого проникнення з вмістом антисептиків.
 • П’ятий етап. При бажанні обробляємо стіну засобами від грибків цвілі, після чого за допомогою теплової гармати висушуємо стіну.
 • Шостий етап. Тепер можна зайнятися обробкою стін, поклеїти нові шпалери, встановити панелі або будь-який інший оздоблювальний матеріал. Якщо кімната буде відбуватися шпалерами, то найкраще використовувати для цього паперові шпалери, з ними ризик появи цвілі не такий великий, ніж з вініловими або флізеліновимі.

Підведемо підсумки

Тепер ви знаєте, як вивести цвіль зі стін, як з нею боротися, якими можуть бути причини її появи і як їх усунути. Постарайтеся бути більш уважними до свого дому, це допоможе вберегти гаманець від зайвих витрат, часом навіть дуже великих.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*