Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Полікарбонат – сучасний матеріал з прекрасними робочими характеристиками, що ідеально підходить, в тому числі, і для будівництва альтанок. Вирішивши звести у себе на дачній ділянці така споруда, потрібно перш за все правильно вибрати матеріал.

Видів полікарбонату на даний момент існує кілька. Звичайно ж, слід мати уявлення і про технології складання подібної конструкції. Особливою складністю вона не відрізняється, але дотримуватися деяких правил все ж потрібно.

Переваги полікарбонатних альтанок

Для початку давайте розберемося з тим, які власне переваги можна отримати, побудувавши своїми руками на ділянці альтанку саме з цього матеріалу.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Фото, представлені вашій увазі вище, наочно демонструють самої головний плюс подібних споруд – естетичну привабливість. Полікарбонат – матеріал гнучкий, а тому конструкції, зведені з нього, часто мають саму незвичайну форму.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Фото альтанок з полікарбонату різної форми і кольору

Оскільки цей матеріал не руйнується під впливом УФ-променів, а також не боїться серйозних перепадів температур, альтанка з нього вийде дуже довговічною. Побудувати її не складе труднощів. Розкроювати полікарбонат можна звичайною пилкою.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Листи легко ріжуться звичайною ножівкою

На замітку: Полікарбонатні листи пропускають до 80% сонячного світла (стільки ж, скільки і скло). Тому в альтанці, побудованої цього матеріалу, можна буде розвісити горщики з квітами будь-яких видів.

Дачні альтанки з полікарбонату: різновиди

Саме полікарбонат зазвичай вибирають в тому випадку, якщо хочуть побудувати споруди аркові, круглі або у вигляді півсфери. Красиво буде виглядати і звичайна прямокутна, а також шестигранна конструкція. В даний час найчастіше зводяться металеві альтанки з полікарбонатом на каркасі з оцинкованої сталі. Іноді в якості основи також використовують бруси, пластик або навіть цегла.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Садові альтанки з полікарбонату. Фото варіантів з дерев’яним і металевим каркасом

На замітку: Дуже оригінально цей матеріал поєднується з традиційними дерев’яними гратами, а також кованими карнизами і парапетами.

Як скласти проект?

Перед початком будівництва, варто скласти проект споруди. Зрозуміло, перш за все визначитися потрібно з таким параметром, як його розміри. Краще, якщо креслення альтанки з полікарбонату буде виконаний з дотриманням пропорцій.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Креслення каркаса найпростішої альтанки з арочним дахом

На замітку: Стандартний розмір стільникового полікарбонату – 210 * 600см, монолітного – 205 * 305см. З урахуванням цього і слід складати креслення.

Подумайте і про те, де буде розміщена альтанка. Найзручніше розташувати її недалеко від будинку. На особистих заміських ділянках з полікарбонату зазвичай зводяться тільки літні її варіанти. Це може бути споруда з мангалом або без нього.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Фото літніх альтанок з полікарбонату, обладнаних мангалом

Технологія зведення

Оскільки полікарбонат – матеріал дуже легкий, збираються садові альтанки з нього без зведення фундаменту. Досить поставити опорні металеві стовпи. В землі викопують ями глибиною близько 40 см і заливають їх бетонним розчином до половини. Далі встановлюють стовпи і засипають все щебенем.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Каркас кріпиться на опорні стовпи

Монтаж каркаса

Збірку металевих конструкцій альтанки під полікарбонат краще виконувати з використанням зварювання. Фіксацію на болти роблять тільки в тому випадку, якщо хочуть звести розбірну альтанку. Під арочні і шатрові конструкції металеві елементи каркаса згинають за допомогою трубогиба.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Після заливки стовпів збирається каркас

На замітку: Якщо в якості каркаса використовується металеві профілі, додати елементам необхідний вигин можна і в лещатах, попередньо зробивши прорізи в полицях з кроком в кілька сантиметрів.

Як обшити альтанку

Кріплять листи на каркас за допомогою саморізів з Термошайба. Спочатку свердлять отвори в листах і профілі. Далі прикладають матеріал до профілю і фіксують саморізами.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Листи кріпляться на каркас саморізами з Термошайба

Важливо: Між капелюшками саморізів і матеріалом слід залишити близько міліметра простору. Справа в тому, що стіни і навіси з полікарбонату мають властивість розширюватися при підвищенні температури повітря.

Підлоги альтанки

Пол можна залити бетонною сумішшю і обкласти плиткою. Також іноді встановлюють лаги на невеликі стовпчики і оббивають їх статевої дошкою або товстої фанерою.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Фото дачних альтанок з полікарбонату з дерев’яним і плитковим підлогою

Як правильно вибрати матеріал

На сьогоднішній день випускається всього два основні різновиди полікарбонату – стільниковий і монолітний.

Монолітний полікарбонат

З цього матеріалу виходять дуже красиві альтанки, так як він відрізняється високим ступенем прозорості. За зовнішнім виглядом монолітний полікарбонат нагадує звичайне скло, але при цьому характеризується набагато меншою вагою і більшою міцністю. Випускається як гладкий, так і перфорований його варіант. Який краще підійде в даному конкретному випадку, вирішувати, звичайно, самим господарям ділянки.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Закриті альтанки з полікарбонату. Фото легких конструкцій з монолітного полікарбонату

Альтанки з цього різновиду будують, але досить рідко. Якщо ви хочете звести споруду з дуже красивим дизайном, вибирайте цей різновид. Однак, варто знати, що обійдеться такий варіант не дуже дешево.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

З прозорого полікарбонату можна будувати дуже красиві споруди

Важливо: Щоб будова вийшло надійним, слід вибирати монолітний полікарбонат товщиною не менше 4 мм. Особливо уважним варто бути при покупці матеріалу для такого конструктивного елементу, як дах з полікарбонату для альтанки.

Стільниковий полікарбонат

Цей різновид – варіант оптимальний щодо ціни і якості. Стільниковий полікарбонат виглядає не так ефектно, як монолітний, однак відрізняється більшою практичністю. Важить від ще менше і коштує дешевше. Для зведення альтанок зазвичай використовується двошаровий або тришаровий варіант. У першому випадку спорудження прослужить близько 20-30 років, у другому – 50-ти. Однак обійдеться альтанка з покриттям з тришарового варіанту, звичайно ж, дорожче.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Для будівництва альтанок стільниковий полікарбонат підходить просто ідеально

Важливо: Надійною альтанка з стільникового полікарбонату буде тільки в разі використання матеріалу не тонше 8мм.

Про що слід знати ще

Обидві ці різновиди можуть мати найрізноманітніші відтінки. Однак для альтанок частіше вибирають прозорий варіант, молочний або бронзовий. В цьому випадку не спотворюються відтінки знаходяться всередині предметів.

Будівництво альтанки з полікарбонату, фото приклади

Альтанка з полікарбонату. Фото конструкції, обшили прозорим матеріалом

Сучасний полікарбонат може бути виготовлений як з первинної сировини, так і з перероблених пластикових пляшок. Будь-які вуличні споруди – навіси, теплиці, альтанки, зводяться тільки з використанням першого варіанта.

Наостанок пропонуємо вам подивитися відео, яке, можливо допоможе вам краще розібратися з тим, як кріпити листи полікарбонату на каркас альтанки. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*