Чи можна відключати холодильник на тривалий термін?

Під час сезону відпусток, коли багато сімей виїжджають досить надовго на приморські курорти, до родичів у село або просто на дачу, нерідко постає питання, можна (і потрібно) чи відключати на тривалий термін холодильник. Відповідь проста – так. На час від’їзду холодильник найкраще відключити, головне, зробити це правильно. Ось кілька рекомендацій, які дозволять не хвилюватися за цінний побутовий прилад, поки нікого немає вдома.

Чисто і порожньо

Чи можна відключати холодильник на тривалий термін?
Для миття поличок з скла використовуйте тільки прохолодну або трохи теплу воду: через перепад температур скло може тріснути або розколотися

Перш за все потрібно пам’ятати, що будь-які харчові продукти при порушенні температури зберігання мають властивість стрімко псуватися. Тому відразу після виключення холодильника потрібно витягти з нього все без винятку. Будь-яка дрібниця на зразок половинки цибулі або невеликий баночки сметани за пару тижнів почне «пахнути» і щедро поділиться своїм «ароматом» з холодильною камерою. Тому слід уважно оглянути всі полички і відділення, це вбереже від неприємних пахучих сюрпризів після повернення з відпочинку. Удвічі це стосується м’ясних продуктів: від наслідків їх псування буде особливо важко позбутися.

Морозильну камеру потрібно буде повністю розморозити, начисто вимити і ретельно висушити. А також абсолютно чистою і сухою повинні бути холодильна камера, відділення для овочів і резервуар для води (якщо холодильник оснащений генератором льоду). Не варто забувати про дренажну ємність холодильників з автоматичною розморозкою, воду з неї треба вилити, внутрішню частину промити і висушити.

Відключаємо електрику

Чи можна відключати холодильник на тривалий термін?
Випадки загоряння проводки через несправний холодильника є, хоч і виникають досить рідко

На жаль, електричні мережі в нашій країні нерідко підносять неприємні сюрпризи – найчастіше у вигляді несподіваних перепадів напруги. Це може привести не тільки до псування холодильника, але і до вигоряння електропроводки, іскріння або навіть короткого замикання. У кращому випадку холодильник буде безнадійно зіпсований, при гіршому варіанті розвитку подій може статися пожежа. Тому набагато безпечніше буде знеструмити холодильник на час вашої відсутності. Крім того, це дозволить серйозно заощадити на електроенергії.

Якщо мова йде про відключення більш ніж на 2 місяці, то варто хоча б один раз за місяць включити холодильник приблизно на годину для профілактики поломки компресора.

Надійніше за все буде відключити прилад не за допомогою регулятора усередині холодильної камери, а повністю вийнявши вилку з розетки електромережі.

Холодильник повинен дихати

Чи можна відключати холодильник на тривалий термін?
Залишаючи техніку в вимкненому стані, слід забезпечити захист від впливу вологи, прямих сонячних променів і підвищеної температури

Порожній, чистий і сухий холодильник все одно може придбати неприємний запах, якщо залишити його повністю закритим. Пов’язано це з тим, що деяка кількість вологи все одно залишається усередині холодильної камери. При щільно закритих дверцятах вона випаде на стінках у вигляді конденсату, а при відсутності вентиляції ця волога стане відмінним субстратом для розвитку цвілевих грибків. У зв’язку з цим дверцята холодильника краще всього залишити відчиненими. Ні в якому разі не можна підпирати двері будь-яким предметом: це призведе до деформації ущільнювача. Найкраще буде відрегулювати передні ніжки холодильника так, щоб лицьова сторона була кілька під нахилом відносно статі. Тоді дверцята сама буде залишатися у відкритому стані.

Спеціальні режими холодильників

Чи можна відключати холодильник на тривалий термін?
Якщо холодильник відключити не можна (наприклад, при зберіганні великої кількості заморожених продуктів), можна попросити родичів заглядати в квартиру

Деякі виробники побутової техніки оснастили свої холодильники спеціальним режимом. Він може називатися по-різному, наприклад, LG назвали його Holiday. Сенс цього режиму в тому, що всередині холодильної камери підтримується температура близько 10-15 градусів. Такий температурний режим дозволяє стримувати розмноження мікроорганізмів на внутрішній поверхні холодильника і в той же час звести до мінімуму енерговитрати. При цьому морозильна камера може бути відключеною або працювати в звичайному штатному режимі.

Подібна опція в холодильниках Samsung повністю відключає холодильну камеру, але залишає працювати морозилку.
У виробника «Атлант» цей режим називається «економічним» і дозволяє підтримувати температуру від +10 до +15 градусів.

Відключати холодильник на час тривалої відсутності можна і потрібно, це заощадить електроенергію і убезпечить від поломки або замикання. Відключений холодильник повинен бути порожнім і чистим, інакше в ньому з’являться неприємні запахи. На час відключення дверцята холодильника повинна бути відкрита. При відключенні на тривалий період один раз на місяць необхідно включати холодильник на невеликий час.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*