Дерев’яні жалюзі відмінно підкреслюють красу природи в будь-якому інтер’єрі будинку, і навіть офісу. Натуральні матеріали створять теплу і затишну обстановку, яку можна доповнити іншими декоративними елементами і створити в будинку справжню романтичну атмосферу.
Дерев’яні жалюзі роблять із дуба, вишні, клена і буку. Зазвичай деревину нарізають на невеликі стрічки шириною 25 і 50 мм і довжиною до 1,5 метрів. Дерев’яні жалюзі, насправді, не така вже й нове, а добре забута технологія, оскільки до винаходу людиною пластика і початку його використання у виробництві, велика частина матеріалів проводилася саме з дерева, в тому числі і жалюзі.
Трохи з історії
Історія появи жалюзі йде глибоко в безодню століть, сьогодні вчені можуть точно сказати, що їх активно використовували ще за часів Стародавнього Єгипту, але створили їх ще раніше. До того ж, спочатку жалюзі використовувалися не тільки як елемент декору для вікон, але і як предмет одягу, який добре приховував тіло від сторонніх очей і нестерпної спеки, але дозволяв йому дихати і харчуватися світлом. У середньовіччі жалюзі були широко поширені в Європі і країнах Азії, для їх створення використовувалося дерево і тканину, і досить часто дерев’яні ламелі обертали в тканину для отримання більшої ефективності від їх використання.
Різновиди жалюзі
Дерев’яні горизонтальні жалюзі з’явилися на світло найпершими, їх прийнято вважати Венеціанської, оскільки їх батьківщиною вважається саме ця країна. Спочатку вони мали непрезентабельний зовнішній вигляд, незручну систему управління і дуже швидко ламалися в вітряну погоду, варто було подути вітру з середньою швидкістю, як вся конструкція моментально розліталася на друзки, але з часом їх допрацювали до вельми успішних результатів. Сьогодні для виробництва дерев’яних жалюзі використовуються сучасні технології, тому ніяких подібних проблем вже не існує.
Пізніше, там же, у Венеції, з’явилися вертикальні жалюзі, вони отримали більш зручну систему управління і володіли значною перевагою перед горизонтальними, оскільки відмінно витримували сильні пориви вітру і не ламалися під їх натиском. З їх приходом розширилася і сфера застосування жалюзі, тепер їх можна було зустріти не тільки не вікнах, але і на дверних отворах, часто навіть замість дверей.
Ближче до нашого часу світу були представлені жалюзі плісе, вони мали два ряди ламелей, один з яких частково пропускав світло в кімнату, а інший повністю запобігав його потрапляння в кімнату. Регулюючи висоту підйому кожного ряду, можна обмежити кількість сонячного світла в кімнаті в будь-яку погоду, навіть в саму сонячну.
Існує ще чимала кількість інших різновидів жалюзі, це і рольставні, і римські штори, і рулонні жалюзі і багато іншого, але, їх популярність в порівнянні з наведеними вище різновидами мізерно мала.
Переваги дерев’яних горизонтальних жалюзі
Дерев’яні жалюзі мають досить великий список переваг, який неможливо знайти серед інших різновидів і матеріалів. Отже:
- Красива фактура дерева надає ламелей презентабельний зовнішній вигляд, який неможливо втілити на алюмінієвих або тканинних ламелях.
- Натуральні матеріали і презентабельний зовнішній вигляд допоможуть зі створенням в будинку приємною, теплою і затишної атмосфери, яку неможливо створити за допомогою алюмінієвих або пластикових ламелей, так як з ними будинок більше схожий на офіс, ніж на квартиру.
- Дерев’яні жалюзі можна без побоювання встановлювати в дитячих кімнатах, вони не виділяють ніяких токсичних і небезпечних для здоров’я речовин, а також від них не пахне нічим противним.
- На відміну від своїх середньовічних предків, сучасні жалюзі можуть витримати навіть найсильніший ураган, адже товщина однієї ламелі в середньому 2-3 мм, що ще раз говорить про їхню надійність.
- Широкі і щільні дерев’яні ламелі відмінно захищають кімнату від сонячних променів, чого не можна сказати про тонких алюмінієвих ламелях, нездатних стримувати навіть промені ранкового сонця.
- Горизонтальні жалюзі ідеально гармоніюють з будь-яким інтер’єром, особливо з тими, в яких використовується меблі з натуральних матеріалів. При правильно підібраному кольорі ламелей, жалюзі з легкістю впишуться навіть в найскладніший інтер’єр.
- Дерево надає приміщенню естетичний або навіть аристократичний зовнішній вигляд, роблячи інтер’єр кімнати барвистим і стильним. Дерев’яні жалюзі можна використовувати не тільки в спальні, але також і в вітальні, на кухні, і навіть у ванній, оскільки вони відмінно поєднуються з будь-яким стилем, будь то модерн або класика.
- Стійкі до будь-осудним перепадів температур. Чи не бояться ні сильної спеки, ні сильного холоду.
- Невибагливі в прибиранні, вам буде потрібно лише один-два рази на тиждень пропилососити ламелі з використанням м’якої насадки.
- Можуть бути оснащені електричною системою підйому, що істотно спрощує їх використання.
До негативних моментів дерев’яних жалюзі можна віднести тільки високу вартість, наприклад, візьмемо жалюзі дерев’яні, ціна на які варіюється на позначці 2700-3000 рублів за кв.м. і алюмінієві жалюзі, їх вартість в середньому 400-500 рублів.
Як вибрати жалюзі?
Вибір дерев’яних жалюзі потрібно починати з їх типу, вони можуть бути горизонтальні і вертикальні, зазвичай для вікон вибирають саме перший тип, горизонтально розташовані ламелі набагато ефективніше захищають кімнату від сонячних променів, плюс до всього маю значну перевагу в плані дизайну.
Другий етап – як будуть встановлені жалюзі, над віконним отвором або всередині нього. Також, потрібно вирішити, яку площу займатимуть жалюзі в закритому стані, і тільки після цього приступати до вимірів. Проводити виміри потрібно з точністю до міліметра, найменша помилка обернеться вам великої неприємністю. Взагалі, процес виміру варто довірити компанії-виробнику, у них зазвичай такі послуги надаються абсолютно безкоштовно.
Третій етап – вибираємо матеріал і механізм підйому. Матеріал і забарвлення вибираємо повністю за своїми уподобаннями та фінансів, як і механізм підйому. Але, ви повинні розуміти, що жалюзі з рожевого дерева з автоматичною системою підйому будуть коштувати в рази дорожче, ніж жалюзі з дуба з ручним підйомом.
Підведемо підсумки
- Естетичні, мають приємний зовнішній вигляд.
- Добре виглядають в будь-якому інтер’єрі.
- Мають простий механізм управління.
- Термін служби не менше 7-10 років.
- Не страшні перепади температур і висока вологість.
- Можуть бути використані в дитячій кімнаті, не виділяють токсинів і алергенів.
- Дуже добре підходять для дому та офісу.
Єдина проблема, з якою ви можете зіткнутися в процесі вибору і установки дерев’яних жалюзі – неправильно підібрані розміри, через них в подальшому конструкція може перекоситись зіпсуватися.