Дизайн дитячої кімнати: створюємо інтер’єр для школяра

Перед надходженням дитини в школу зазвичай роблять ремонт дитячої – створюють новий, «дорослий», дизайн, купують нову, шкільну, меблі. Які особливості має кімната школяра? Яка меблі в ній використовується? І як створити функціональний дизайн дитячої кімнати для підрослого чада?

Інтер’єр для учня молодших класів

Інтереси молодших класів і старших хлопців сильно різняться. Вчорашній дошкільник – учень першого-другого класів – по суті, ще дитина. Йому, як і раніше хочеться грати, він, як і раніше, любить пошуміти і «побеситься», до нього так само приходять в гості однолітки. Відповідно способу життя першокласники виглядає і його кімната.

У ній, як і раніше, присутні спальна, спортивна, ігрова і гостьова зони. Змінюється лише підхід до облаштування робочої зони – вона стає більш серйозною і більш дорослою.

Дизайн дитячої кімнати: створюємо інтер'єр для школяра

Як виглядає робоче місце молодшого школяра? Його обстановку можуть створювати:

  • класичний письмовий стіл і звичайний стілець;
  • письмовий стіл і стілець з функцією регулювання висоти;
  • спеціальний – так званий ортопедичний – стіл і такий же ортопедичний стілець;
  • «Зростаюча» парта і стілець-трансформер.

Розглянемо особливості кожного з цих варіантів.

Перевага першого, класичного, варіанти – дешевизна. Недолік – непристосованість до зростання і фізіологічним особливостям молодшого школяра. Це самий невідповідний для учнів 1-4 класів варіант, якщо оцінювати його з точки зору дитячої фізіології. Звичайні стіл і стілець можна використовувати тільки в тому випадку, якщо дитина не має проблем з поставою, займається спортом і має досить високий зріст.

Переваги варіанта «звичайний стіл плюс регульований по висоті стілець» – можливість забезпечення правильної посадки дитини. У чому полягає ця правильна посадка? По-перше, дитина тримає спину прямо. По-друге, дотримується прямий кут в ліктях і колінах. По-третє, ноги стоять, а не бовтаються в повітрі. Недолік цього варіанту – неможливість зміни нахилу стільниці.

Переваги третього і четвертого варіантів очевидні. Ортопедичні та трансформуються столи і стільці забезпечують саму що ні на є правильну посадку, мають похилу стільницю і «ростуть» разом з дитиною.

Недолік столів з похилою стільницею – на них не дуже зручно тримати шкільне приладдя. Якщо ви зупинилися на цьому варіанті, поставте поруч зі столом стелаж, тумбу або спеціальну приставку.

Тепер про висвітлення робочої зони. Стіл школяра повинен стояти перед вікном або зліва від нього (справедливо для дитини-правші). На столі обов’язково має бути присутня настільна лампа. Стояти вона повинна зліва від дитини (варіант для правші).

Дизайн дитячої кімнати: створюємо інтер'єр для школяра

В іншому кімната дитини-учня молодших класів ідентична кімнаті дитини-дошкільника. Ви можете взяти за основу дизайн дитячої кімнати для дівчинки або хлопчика і створити функціональний інтер’єр кімнати школяра.

Інтер’єр для учня середніх класів

Дещо по-іншому виглядає інтер’єр кімнати для учня 5-8 класів. У цьому віці діти вже не грають іграшками – їм на зміну приходять настільні ігри, пазли, головоломки, «дорослий» конструктор. Відповідні зміни зазнає і ігрова зона – в переважній більшості випадків її замінює хобі-зона або зона прийому гостей.

До 5-6 класу дитина остаточно виростає з парти-трансформера. Її змінюють звичайний стіл і крісло (або стілець). Робочий стіл тепер виконує функції і комп’ютерного, і письмового столів.

Виростає дитина і з дитячого спортивного куточка. Замість нього в кімнаті обґрунтовується пристінна шведська стінка і турнік.

Поради щодо оформлення кімнати підлітка:

  • використовуйте світлі відтінки;
  • уникайте пафосу й зайвої декоративності;
  • забезпечте чітке зонування приміщення;
  • організуйте зручну систему зберігання речей.

Дизайн дитячої кімнати: створюємо інтер'єр для школяра

Порада: обов’язково поцікавтеся у підросла чада, яким він бачить інтер’єр своєї кімнати, і поставтеся до його думки з повагою.

Ще одна порада: подбайте про домашній бібліотеці – робіть кімнату оригінальним стелажем або системою полиць для книг.

Інтер’єр для старшокласника

Як бути, якщо «малюк» переріс і дитячий, і підлітковий інтер’єри? Створювати кімнату для дорослого – стильну, зручну і функціональну.

До 9 класу в кімнаті дитини залишаються письмовий та комп’ютерний столи, повнорозмірна – доросла – ліжко, шафа, стелаж, туалетний столик з дзеркалом (для дівчинки), шведська стінка і турнік (для хлопчика).

Дизайн дитячої кімнати: створюємо інтер'єр для школяра

Робочий куточок старшокласника стає більш серйозним і функціональним. Комп’ютерний стіл тепер вміщує не тільки системний блок і монітор. На ньому виділяється місце і під принтер-сканер-копір – в старших класах дітям доводиться роздруковувати реферати та доповіді.

Порада: постарайтеся, щоб інтер’єр кімнати старшокласника вийшов оригінальним – великі діти цінують індивідуальність і уникають стандартних рішень.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*