Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності

Стиль лофт (loft, «горищний» або «промисловий») – відносно нове для нас явище в дизайні інтер’єрів. У зарубіжній культурі він нерідкий – зародившись понад півстоліття тому, «горищний» стиль міцно влаштувався в сфері дизайну житлових приміщень. Сьогодні лофт вибирають волелюбні і відкриті для спілкування натури, оригінально мислячі і цінують комфорт. У статті йдеться про те, як створити дизайн кухні в стилі лофт на практиці.

Особливості «горищного» стилю

Стиль лофт в будь-якому інтер’єрі – кухні, вітальні, спальні – пізнаваний по поєднанню голих цегляних або бетонних стін і дощатої підлоги з сучасними меблями і побутовою технікою. Інші особливості даного стилю:

Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності

 • наявність опорних і несучих конструкцій, стійок і балок, ніш і ступенів;
 • великі вікна на всю стіну, величезна кубатура, багато повітря і світла;
 • різноманітність фактур і матеріалів обробки;
 • велика кількість декору і аксесуарів;
 • незвичайна меблі – на коліщатках, розкладна, «дизайнерська»;
 • ультрасучасні побутові прилади – величезна «плазма», плоский кондиціонер, робот-пилосос і т.д.

Такий дизайн кухні в стилі лофт – незвичайний і дуже функціональний.

Дизайн кухні в стилі лофт

 • зонування

Класична кухня в стилі лофт – фото наочно демонструє її особливості – насправді є кухнею-їдальні і вітальні «в одному флаконі». Loft не визнає стін і перегородок. Зонування – єдиний спосіб поділу простору, який він сприймає.

Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності   Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності

На функціональні зони кухню в стилі лофт зазвичай ділить барна стійка або скляна перегородка, але може бути використаний і метод цікавіше – зміна оздоблення. Ще один варіант – різно-фактурні різно-рівневі підлоги.

 • меблі

Традиційна «горищні» кухня має традиційну ж обстановку – кухонний острівець, гарнітур, стіл і стільці в обідній зоні. Але зовнішній вигляд всіх цих предметів далеко не традиційний – класичний стиль лофт в інтер’єрі кухні вимагає меблів, що нагадує ресторанну. Якщо це стіл, то зі скляною або металевою стільницею. Якщо стільці, то суворої конструкції або, навпаки, незвичайного дизайну – з вигнутими спинками і сидіннями цікавої форми. Якщо диван, то низький, з великою кількістю подушок, обтягнутий штучний шкірою або яскравою тканиною.

Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності

 • Оздоблення

Як відтворити стиль лофт в інтер’єрі кухні-їдальні? Перше, що потрібно, це оголити стіни або створити імітацію цегляної кладки за допомогою плитки «під цеглу» або шпалер з відповідним малюнком.

Підлога Loft, як правило, імітують натуральну деревину або нею є. Для додання затишку підлоги кухні в стилі лофт часто застеляють килимами – з етнічним або, навпаки, сучасним дизайнерським малюнком.

Що стосується стелі, то його часто залишають як є – дизайн кухні-їдальні в стилі лофт тільки вітає подібну «незайманість». Класичний Loft-стеля – це зістарені несучі балки і розтрісканий бетон. Облагороджений стиль лофт в інтер’єрі кухні допускає використання підвісного або різно-рівневого натяжної стелі.

 • освітлення

Світильники кухні-їдальні, оформленої в «горищному» стилі, повинні бути досить потужними. Зазвичай дизайн кухні-їдальні в стилі лофт передбачає використання промислових систем освітлення – шинних або карданних.

Крім цього, організовується окрема підсвічування ніш і виступів звичайними світильниками.

Дизайн кухні в стилі лофт: креативність у славу практичності

 • декоративні елементи

Декор кухні-їдальні в стилі лофт оригінальний і різноманітний. Чого тільки не зустрінеш на стінах приміщення, оформленого в «горищному» стилі! Постери, фото картини, дорожні покажчики, вивіски, етнічні маски вносять неповторний колорит в інтер’єр і роблять його унікальним.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*