Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Коли постає питання оформлення кімнати для дитини не може бути другорядних деталей. Важливо все, від оздоблювальних матеріалів до найдрібніших предметів декору. Від гармонії в навколишньому просторі буде залежати стан і настрій дитини. Дизайн дитячих штор – запорука правильного декорування віконного отвору. Зазвичай саме вікно з завісами привертає першочергову увагу мешканця і гостей кімнати. Якщо грамотно підійти до дизайну дитячих штор, можна домогтися не тільки загальної привабливості приміщення, а й задати їй головний настрій.

Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Дизайн штор в дитячу оливковий колір тюль – Фото

Основні рекомендації по вибору дитячих штор

Кімната для дитини в першу чергу повинна бути екологічною, тобто максимально безпечною для його здоров’я. Рекомендується робити вибір на користь паперових шпалер, меблів з масиву дерева, натурального текстилю і так далі. Існує кілька правил, якими необхідно керуватися при виборі дизайну штор в дитячу кімнату.

  1. Краще віддавати перевагу одношаровим завісою, які легко знімати, прати і прасувати;
  2. Штори повинні добре пропускати сонячне світло;
  3. Будь-які фіранки повинні відповідати стилю кімнати і доповнювати його;
  4. Переважно вибирати лляні або бавовняні тканини, а також органзу або шовк;
  5. Не захоплюватися різноманіттям кольорів;

Відправною точкою створення дизайну штор для дитячої кімнати служить стиль цього приміщення. Чим лаконічніше обрана стилістика інтер’єру, тим простіше повинні бути завіси. Якщо в кімнаті передбачається наявність темних меблів, то розбавити її повинен світлий і не занадто яскравий текстиль.

Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Завіси в дитячій кімнаті – Фото

При наявності світлої і білих меблів можна не боятися експериментувати з палітрою. Тут будуть доречні майже будь-які поєднання.

Як підібрати колір і фасон штор

При виборі кольору штор для дитячої необхідно відштовхуватися від віку, характеру і статі дитини. Якщо господареві кімнати вже більше 5 років, краще враховувати його думку. Дизайн штор для дитячої кімнати не може відсувати на другий план і психологію. Чим спокійніше характер дитини, тим більше факторів повинні розвивати в ньому інтерес і допитливість – це будуть сонячний жовтий колір, фіолетовий, салатовий і їх комбінації.

Для дитини з бунтарським характером і лідерськими якостями важливо створювати в кімнаті атмосферу спокою та розсудливості – це нейтральний білий колір, бежевий, синій і зелений. До речі, основою для будь-яких комбінацій може з успіхом служити бежевий або молочний колір. Воно актуальне для кімнати і хлопчиків, і дівчаток.

Хлопчики не люблять «дівчачих» штучок. Тому для оформлення вікон в їхній кімнаті підійдуть прості прямі штори з драпіровкою або римські штори. Дуже органічно виглядає повторення візерунків шпалер на шторах. Якщо таке не може бути виконано, досить повторити основні кольори шпалер при підборі тканин.

Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Римські штори в кімнаті хлопчика – Фото

Для дівочої кімнати підійдуть штори з мереживними подхватами, завіси з простими ламбрекенами, прозорі штори з малюнком з метеликів, фей, принцес і так далі. Прозорі завіси потрібно доповнювати сонцезахисними жалюзі.

Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Штори в кімнату для дівчинки – Фото

У дизайні штор для дитячої кімнати найважливішу роль грає колір і фактура. Фасон ж може бути найпростішим. Дизайнери інтер’єрів можуть запропонувати оформлення приміщення австрійськими шторами, японськими, рулонними. Особливо красиво виглядають штори-плісе в класичному світлому виконанні. Не можна обходити стороною і класику, вона поза часом і модою. Такий варіант дуже підходить для кімнати з великою кількістю декоративних елементів. Головне, не використовувати ні в одному з фасонів занадто яскравих і агресивних сполучень, наприклад червоно-оранжевого.

Особистий простір для дитини, яка дорослішає

При облаштуванні дитячої кімнати не можна опускати факт дорослішання дитини, а це відбувається дуже швидко. Щоб продовжити життя вже наявного текстильному декору, краще спочатку вибирати однотонну тканину. Якщо в одній шторі з’єднати кілька яскравих однотонних смуг, вийде оригінальне рішення для кімнати дитини, яка дорослішає. Для дівчини це комбінація білого, бірюзового та салатового, для юнака – синього, фісташкового і бежевого.Дизайн штор для дитячої кімнати: батьки підбирають, діти оцінюють

Комбіновані штори в дитячу кімнату – Фото

Має значення і довжина завіс. Якщо вікно передбачає широке підвіконня, краще зупинитися на коротких напівпрозорих шторках, а підвіконня може виконувати функцію затишній лавки.

Якщо кімната велика, підійдуть довгі, що лежать на підлозі штори з щільної напівпрозорої тканини, тафти або льону.

Який би дизайн штор для дитячої кімнати не був обраний, він в першу чергу повинен подобатися дитині. Якщо декор викликає позитивні емоції – значить переробка вдалася і юний господар або господиня будуть відчувати себе затишно.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*