Дизайн ванної кімнати 3 кв. м: мінімум простору, максимум комфорту

Багатофункціональна, яскрава і красива або скромна, акуратна і затишна – то, якою буде ваша невелика ванна, залежить тільки від вас. Навіть маючи дуже скромний метраж, можна створити унікальний, оригінальний і зручний інтер’єр ванної кімнати. Про те, яким буває дизайн ванної кімнати 3 кв. м, розповідають наші експерти.

Як розширити простір малогабаритної ванній?

Якщо неможливо розширити ванну фізично, то потрібно зробити це хоча б візуально. Ось які способи збільшення маленької ванної рекомендують професійні дизайнери:

 • Світлі кольори, а точніше, – один колір. Використовуйте для оформлення інтер’єру один з пастельних відтінків, і приміщення гарантовано придбає необхідний обсяг.
 • Мінімум аксесуарів. Залиште на увазі лише найнеобхідніше. Предмети, якими не користуєтеся щодня, заховайте в шафу або тумбу.
 • Прозорі і відбивають світло поверхні. Впровадити в інтер’єр прозорі і дзеркальні елементи – перегородки, дверцята, полички. Кімната буде здаватися менш захаращеній і, як наслідок, більш просторій.

Дизайн ванної кімнати 3 кв. м: мінімум простору, максимум комфорту

 • Невеликі предмети інтер’єру. Сантехніка та меблі повинні бути максимально компактними – враховуйте це під час планування обстановки.
 • Різноманітне освітлення. Чим більше світла, тим ширше простір. Використовуйте різні способи висвітлення і різні типи освітлювальних приладів. Це можуть бути бра, вбудовані світильники, LED-підсвітка і т.п.
 • Плавні лінії. У маленькій ванній не повинно бути чітких ліній. Переважання округлих форм і криволінійних поверхонь – одне з основних вимог до інтер’єру невеликій ванній.

Дизайн ванної кімнати 3 кв. м: мінімум простору, максимум комфорту

І трохи про те, як збільшити корисну площу ванної кімнати фізично:

 • сховайте всі комунікації в стіни;
 • винесіть «пралку» за межі кімнати;
 • замініть громіздку ванну багатофункціональної душовою кабіною з розсувними дверцятами;
 • придбайте компактну раковину з настінним кріпленням;
 • задійте по можливості всю площу кімнати – розмістіть поличку з аксесуарами і предметами гігієни над дверима або під ванною, компактну «пралку» засуньте під умивальник;

Дизайн ванної кімнати 3 кв. м: мінімум простору, максимум комфорту

 • замініть звичайні двері розсувний;
 • використовуйте вмонтоване в кахель дзеркало.

Які матеріали використовувати при ремонті невеликій ванній?

Перший і основний матеріал обробки сучасної ванної – кахельна плитка. Альтернатив у цього практичного, довговічного і недорогого матеріалу просто не існує.

Яка плитка підходить для невеликої ванної? По-перше, невелика. Розміри кахлю не повинні перевищувати 20х30 см, але краще, якщо вони будуть складати 15х20 см. Розташувати плитку можна по горизонталі і по вертикалі. Горизонтальна укладка візуально розширює стіни, вертикальна – піднімає стелю. У невеликій ванній доречні обидва ці варіанти.

По-друге, плитка повинна бути одноколірної. Відсутність колірних кордонів і різких переходів – обов’язкова вимога до інтер’єру малогабаритного приміщення. Хоча бувають і винятки – ванні, оформлені в сучасному стилі, часто мають різнокольорові і різнофактурні стіни.

Які стилі інтер’єру підходять для ванної 3 кв. м?

Мінімальною площі – мінімальний стиль. І дійсно, стиль мінімалізму підходить малогабаритній ванній, як жоден інший.

Складові мінімалістського стилю:

 • Наявність одного, максимум, двох кольорів. Малогабаритна ванна зазвичай витримується в одному кольорі. Другий колір вводиться в інтер’єр, якщо дуже хочеться хоч якось його урізноманітнити.
 • Відсутність зайвого. У кімнаті, оформленої в мінімалістською манері, присутній тільки те, без чого не можна обійтися. Всі зайві рушники та лазневі приналежності повинні зберігатися за закритими дверима тумбочки і шафи.
 • Функціональність. Головне в мінімалізмі – зручність. Функціональна «начинка» маленької ванної повинна бути бездоганною.

Якщо мінімалізм здається вам надто нудним, оформите свою ванну 3 кв. м в японському стилі.

Дизайн ванної кімнати 3 кв. м: мінімум простору, максимум комфорту

«Родзинка» цього східного стилю – ванна-офуро. Так в японській культурі називається вбудована в підлогу купіль з дощок. Щось схоже на офуро можна спорудити і в ванній малогабаритній хрущовки. Все, що для цього потрібно, – підняти рівень підлоги і вбудувати в нього невисоку чашу прямокутної форми.

Інші компоненти японського стилю.

 • Природна колірна гамма. Найбільш придатними для «японської» ванній вважаються бежевий, пісочний, кремовий і зелений кольори.
 • Природні матеріали та їх вправні імітації. Стіни ванної в японському стилі облицьовуються кахлем «під бамбук». Для обробки підлоги використовується вологостійкий ламінат з відповідним малюнком.

Невелика ванна може бути оформлена і в стилі модерн. Складові сучасного стилю:

 • Переважання простих і чітких форм. Модерн тяжіє до меблів спрощеного дизайну. Такий же простий і нехитрою повинна бути сантехніка.
 • Мінімум предметів обстановки. У «сучасної» ванній присутня тільки найнеобхідніше – ванна, підвісна раковина, невеликий настінний шафка, пара відкритих поличок.
 • Вбудоване освітлення. Вбудовані в стіни і стелю компактні світильники будуть, як то кажуть, «в тему».

Хочете облаштувати ванну за всіма правилами інтер’єрного дизайну і з урахуванням сучасних тенденцій? Читайте матеріали нашого сайту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*