Дизайн ванної кімнати 5 кв м: створюємо обсяг, унікалізіруем інтер’єр

Власникам хрущовок, розмірковують над дизайном ванної кімнати 2 кв. м, п’ятиметрова ванна здається фантастикою. На жаль, але з п’ятьма «квадратами» теж доводиться повозитися. Створити багатофункціональне приміщення для комфортного прийняття ванни і душа нелегко навіть на такий значної площі. Про способи розширення простору п’ятиметрової ванній і піде сьогодні мова.

Особливості дизайну ванної 5 кв. м

Якщо з дизайном крихітних санвузлів все ясно (їх інтер’єр облаштовується за стандартними схемами), то дизайн ванної кімнати 5 кв. м – завдання набагато більш складна і багатопланова. Які вимоги пред’являються до інтер’єру п’ятиметрової ванній? Інтер’єр ванної 5 кв. м повинен бути:

 • цілісним – в ньому все має бути підпорядковане певної ідеї;
 • функціональним – кімната повинна містити всі необхідні функціональні елементи;
 • зручним – користуватися ванною має бути зручно.

Створення дизайну ванної 5 кв. м

Вибір стилю

Розробка дизайну починається з вибору стилістичного рішення. Сучасна ванна може бути оформлена в будь-якому з інтер’єрних стилів – від скромного мінімалізму і строгого хай-тека до розкішної класики і яскравого модерну.

Дизайн ванної кімнати 5 кв м: створюємо обсяг, унікалізіруем інтер'єр

До вибору стилю потрібно підходити максимально відповідально, адже саме він буде служити відправною точкою для подальшого опрацювання інтер’єру.

Не знаєте, на якому з стилів зупинитися? Погортайте фото інтер’єрів на профільних сайтах, почитайте рекомендації дизайнерів, ознайомтеся з їх портфоліо – якась з ідей напевно доведеться вам до душі.

Вибір кольору

Наступний етап опрацювання дизайну – вибір колірної гами. Колір оздоблення цього приміщення може бути абсолютно будь-яким.

 • Хочете створити спокійну, заспокійливу атмосферу? Оформіть ванну в пастельних тонах.
 • Бажаєте отримати підбадьорливий, що піднімає настрій інтер’єр? Використовуйте червоний, помаранчевий і подібні до них кольору.
 • Чи відчуваєте тягу до природи і природності? До ваших послуг зелений, блакитний, пісочний.

Дизайн ванної кімнати 5 кв м: створюємо обсяг, унікалізіруем інтер'єр

Вибір варіанту наповнення

Завершальний етап розробки дизайну ванної – підбір її функціональної «начинки». Приклади наповнення ванни 5 кв. м:

 • кутова ванна, раковина, пральна машина, навісний унітаз, підвісні шафи модульного типу;

Дизайн ванної кімнати 5 кв м: створюємо обсяг, унікалізіруем інтер'єр

 • душова огорожа, раковина, компактна «пралка», навісний унітаз, кутовий шафа-пенал;
 • прямокутна ванна, раковина, підлоговий унітаз, пральна машина, тумба з вбудованою раковиною ( «Мойдодир»), шафа-пенал;
 • простора душова кабіна, пральна машина, відкриті полиці, раковина, унітаз.

Яким вимогам повинна відповідати сантехніка для п’ятиметрової ванній? Перше – вона не повинна бути надто компактною. Маючи площу в 5 «квадратів», можна сильно не економити. У п’ятиметрову ванну поміщається і стандартна прямокутна ванна, і повнорозмірна раковина з унітазом, і простора душова кабіна.

По-друге, сантехніка повинна відповідати стилю кімнати. Так, в «класичне» приміщення ідеально вписується чавунна ванна на масивних ніжках. Стиль хай-тек немислимий без душової кабіни зі скляними шторками. Модерн вимагає застосування навісних приладів строгих геометричних обрисів.

І по-третє, сантехнічні пристрої повинні мати якісне виконання. Неможливо створити функціональний інтер’єр, якщо його головні складові виготовлені за застарілими технологіями або з дешевих, неякісних матеріалів.

Ці ж вимоги – функціональність, якість і стильове відповідність – пред’являються до меблів для ванних кімнат.

Способи розширення простору ванної 5 кв. м

Що робити, якщо п’ятиметрова площа не може вмістити весь набір необхідних пристроїв і предметів меблів? Йти на компроміс, шукати компромісне рішення. Наприклад, кутова ванна і душова кабіна прекрасно замінюються ванній, комбінованої з душовою. А функціонал шафи, тумби і раковини легко об’єднується в «Мойдодир».

Інші способи розширення простору п’ятиметрової ванної:

 • використання кутових ванн, раковин, унітазів, шаф – задіявши кути, можна домогтися істотної економії площі;
 • зонування приміщення – поділ на зони вносить упорядкованість в інтер’єр і додає приміщенню обсягу;
 • застосування навісних сантехнічних пристроїв і предметів меблів – вільний підлогу створює ілюзію «великого статі»;
 • грамотне використання матеріалів обробки – візуально розширити стіни дозволяє горизонтальна укладка плитки, обсягу додає мозаїка і т.д .;

Дизайн ванної кімнати 5 кв м: створюємо обсяг, унікалізіруем інтер'єр

 • застосування дзеркал і глянцю – впровадження в інтер’єр відбивають світло поверхонь дозволяє домогтися істотного розширення простору;
 • створення «правильного» висвітлення – багаторівневе розташування освітлювальних приладів робить приміщення просторіше.

Перетворення стандартної п’ятиметрової ванній в комфортне багатофункціональне приміщення з унікальним дизайном – завдання цілком реальне. Головне – не виходити за рамки обраного стилю і не втрачати почуття міри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*