Дизайн ванної кімнати в хрущовці: мала площа для великих зручностей

Чи можна створити унікальний дизайн ванної кімнати в хрущовці – малогабаритному житло з незручним плануванням і низькими стелями? У статті розглядаються основи ремонту та інтер’єрного дизайну малогабаритній ванній. Можливо, вас зацікавить стаття про особливості дизайну ванних 5 кв. м.

Особливості «хрущовського» житла

10% нинішнього житлового фонду Росії складають квартири-хрущовки – цегляні і панельні п’ятиповерхівки з вузькими коридорами, маленькими кухнями і крихітними санвузлами.

Хрущовки споруджувалися в СРСР протягом другої половини минулого століття (аж до 1985 року). Їхньою метою зведення було забезпечення громадян дешевим житлом. Про ступінь комфортності цього житла ніхто не замислювався – люди раділи вже тому, що квартира була ізольованою і «зі зручностями».

Результат настільки недалекоглядною житлової політики – мільйони «квадратів» житлової площі, абсолютно не відповідають сучасним уявленням про комфорт.

Дизайн ванної кімнати в хрущовці: мала площа для великих зручностей

Щоб хоч трохи наблизити житлові умови до нормальних, нинішнім власникам хрущовок доводиться чимало потрудитися, руйнуючи стіни, зводячи перегородки і прорубуючи нові дверні прорізи. А ще їм доводиться вивчати основи інтер’єрного дизайну, адже створити оригінальний і функціональний інтер’єр в крихітному санвузлі набагато складніше, ніж облаштувати простору ванну великогабаритної квартири або заміського будинку.

Про способи збільшення простору скромною ванній квартири-хрущовки і йдеться нижче.

Способи збільшення простору малогабаритній ванній

Хрущовки будувалися за типовими проектами і перекроюються вони тепер за типовими схемами. Існує маса готових, що стали вже стандартними, рішень з облаштування ванних кімнат, туалетів та санвузлів квартир старого житлофонду. Ось які способи збільшення їх площі використовуються найчастіше:

 • Спосіб перший і самий революційний – установка душового устаткування над зливом в підлозі. Цей спосіб передбачає повну відмову від ванни і душової кабіни. Перегородка з ударостійкого скла, комплект душа на стіні, підлоговий унітаз і кутовий умивальник – ось і весь набір обладнання. Це рішення підходить для будь-якої площі – 2 «квадрата» і більш.
 • Спосіб другий, «класика жанру» – душова кабіна замість стандартної прямокутної ванни. Від попереднього цей спосіб відрізняється мало – той же душ, та ж кутова раковина і такий же підлоговий унітаз. Його перевага – простота реалізації.

Дизайн ванної кімнати в хрущовці: мала площа для великих зручностей

 • Недолік – мінімум вільного простору. Навіть сама компактна душова кабіна займає більше місця, ніж душ над зливом в підлозі.
 • Спосіб третій – розвантаження статі або застосування підвісного обладнання. Підвісний унітаз, підвісний «Мойдодир» – чим більше підвісного обладнання містить ванна, тим просторіше вона здається.
 • Спосіб четвертий – візуальний. Якщо неможливо збільшити простір фізично, треба зробити це хоча б візуально. Пастельна колірна гамма, що відбивають світло поверхні, горизонтальні лінії в оформленні стін, компактні меблі та сантехніка – прийомів для створення «великого простору» ванної кімнати існує дуже багато.

Дизайн ванної кімнати в хрущовці: мала площа для великих зручностей

Основи ремонту малогабаритній ванній

Типовий ремонт малогабаритній ванній грунтується на кількох китах-постулатах:

 • Прихований монтаж труб. Якщо заховати в стіни всі труби – водопровідні та каналізаційні – місця відразу стане більше. Плюс полегшиться установка душової кабіни – її можна буде поставити до стіни впритул.
 • Застосування оздоблювальних матеріалів, що не товщають стіни і не скорочують простір. Площа не постраждає, якщо облицювати стіни і підлогу кімнати керамічною плиткою.
 • Яскраве освітлення. Ванна повинна стати освітленій кімнатою квартири, особливо, якщо ця квартира – малогабаритна хрущовка.

Створення інтер’єру «хрущовської» ванній

Існує декілька універсальних правил по створенню безпечного і ергономічного інтер’єру ванної кімнати. Причому правила ці справедливі і для крихітних санвузлів, і для великогабаритних кімнат.

Правило перше: відстань між стінкою душової кабіни і протилежною стіною має становити як мінімум 75 см.

Правило друге: відстань між душовою і раковиною і ванною і раковиною не може бути менше 30 см.

Дизайн ванної кімнати в хрущовці: мала площа для великих зручностей

Правило третє: висота умивальника для людей середнього зросту не повинна перевищувати 90 см.

Правило четверте: справа і зліва від унітазу необхідно залишити по 30-40 см вільного простору, перед ним – 50 см.

Правило п’яте: мінімальні розміри душового куточка – 75х75 см, ідеальні – 90х90 см.

Правило шосте: якщо площа настільки мала, що вимоги перших п’яти правил дотримати не вдається, можна знехтувати деякими з них (не всіма!)

І, наостанок, – кілька простих порад щодо оформлення малогабаритній ванній:

 • використовуйте одноколірний малорозмірних кахель;
 • уникайте великих елементів декору;
 • скоротіть кількість функціональних елементів до мінімуму;
 • орні двері замініть складаний або розсувний;
 • задійте кути;
 • якщо «пралку», крім як у ванній, встановити ніде, поставте її під умивальником (компактну модель);

вибираючи варіант оформлення, переглядайте фото готових інтер’єрів – якісь з ідей напевно припадуть вам до душі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*