Дизайн вітальні 16 кв. м: розставляємо меблі, вибираємо колір, підбираємо «правильне» висвітлення

Які особливості має дизайн вітальні 16 кв. м? Які способи розміщення меблів застосовуються в кімнаті такий площі? За якими критеріями вибирається колір інтер’єру невеликого залу? І яке освітлення вважається «правильним» для 16-метрової вітальні?

Як розставити меблі?

Спосіб меблювання вітальні залежить, в першу чергу, від її форми.

Якщо залу прямокутна, застосовується паралельний спосіб розміщення меблів. Те ж стосується кухонь подібної геометричної концепції (дивіться ідеї). Меблеві групи ставляться одна проти іншої по обидві сторони від лінії, що проходить через центр кімнати паралельно її стінам.

Дизайн вітальні 16 кв. м: розставляємо меблі, вибираємо колір, підбираємо «правильне» висвітлення

Наприклад, м’який куток і пара пуфів зі столиком уздовж однієї з довгих стін, тумба з телевізором і комп’ютерний столик – вздовж іншої.

Цей же варіант меблювання застосовується, якщо кімната є прохідною.

Якщо форма вітальні близька до квадратної, використовується діагональний спосіб розстановки предметів обстановки. Популярний варіант розміщення меблів в квадратної вітальні: диван, крісла і столик в одному кутку кімнати, тумба з телевізором – в іншому.

Важливо: в діагональної вітальні екран телевізора повинен добре проглядатися з усіх місць м’якої зони.

У невеликих, 16-метрових віталень зазвичай застосовуються паралельний і діагональний способи розміщення меблів. Але не можна сказати, що вони – єдино можливі. Для таких кімнат підходять і варіанти цікавіше: кругової симетричний і кругової асиметричний способи.

Перший – кругової симетричний – припускає розстановку предметів меблів навколо якогось центрального елемента. Цим центральним елементом можуть служити люстра, стіл, орнамент на килимі і т.п. Дуже схожа ця тенденція на дизайн острівних кухонь …

Приклад такого інтер’єру: журнальний столик в центрі кімнати, тумба з телевізором з одного його боку, дивани, крісла або пуфи – з трьох інших сторін. Оскільки відстань від центру до всіх цих елементів приблизно однаково (хіба що телевізор розташовується трохи далі – біля стіни), таке розміщення меблів вважається симетричним.

Дизайн вітальні 16 кв. м: розставляємо меблі, вибираємо колір, підбираємо «правильне» висвітлення

При кругової асиметричною розстановці правильного кола не спостерігається – предмети меблів розташовуються на різних відстанях від центру.

Що робити, якщо вітальня поряд зі своєю головною функцією виконує ще й функції їдальні, спальні або, скажімо, дитячої? У цьому випадку її меблювання проводиться за принципами зонування. Розподіл на зони – єдиний спосіб перетворити багатофункціональне приміщення в зручну, сучасно обставлену кімнату.

Дизайн вітальні 16 кв. м: розставляємо меблі, вибираємо колір, підбираємо «правильне» висвітлення

В якому кольорі оформити інтер’єр?

Наступний етап створення інтер’єру вітальні – вибір колірного рішення. Вихідними даними для цього етапу є:

  • сторона будинку, на яку виходять вікна кімнати;
  • габарити кімнати;
  • стиль інтер’єру кімнати;
  • особисті переваги господарів житла.

Вважається, що для оформлення «північної» квартири повинні використовуватися теплі кольори, «південної» – холодні.

До перших відносяться сині, зелені, фіолетові відтінки, до других – червоні, помаранчеві, жовті, коричневі, бежеві. Що стосується кольору інтер’єру «східних» і «західних» кімнат, то вони можуть бути будь-якими.

Треба відзначити, що твердження про відповідність теплих / холодних кольорів північній / південній стороні будинку не є аксіомою, – інверсія теж має місце бути. В оформленні «північної» вітальні можуть бути присутніми холодні відтінки, для створення інтер’єру «південної» не забороняється використовувати відтінки теплі. Цей прийом дозволяє збагатити інтер’єр, зробити його глибше і виразніше.

На замітку: предмети, пофарбовані в холодні кольори, здаються далі, в теплі – ближче. Звідси випливає обмеження на застосування дуже теплих кольорів при оформленні невеликих віталень: цих квітів має бути якомога менше.

Як підібрати освітлення?

Після вибору стилю і кольору зазвичай переходять до вибору виду / видів освітлення вітальні.

На цей рахунок існує важливе правило: освітлення повинно відповідати головному кольору в інтер’єрі кімнати.

Якщо вітальня витримана в теплому тоні, то її освітлення має бути теплим. А якщо основний колір інтер’єру кімнати холодний, то для її освітлення повинні використовуватися прилади, що дають прохолодний або нейтральне світло.

Теплий колір освітлення має жовтуватий, сонячний відтінок. Він вважається найбільш приємним для людських очей. Тепле світіння випускають лампи розжарювання і «галогенки».

Холодний колір більше підходить для офісів. В інтер’єрі житлових приміщень його використовують для освітлення робочих зон. У вітальнях «холодні» освітлювальні прилади застосовуються, якщо інтер’єр кімнати витриманий в стилі хай-тек – холодне світло прекрасно відтіняє красу скла і металу.

Як відомо, освітлення буває центральним (загальним) і місцевих (локальних). Для організації загального освітлення застосовуються світильники на стелю. Вони можуть бути поодинокими (точковими), а можуть розташовуватися тісними групами.

Дизайн вітальні 16 кв. м: розставляємо меблі, вибираємо колір, підбираємо «правильне» висвітлення

Місцеве освітлення створюють настільні лампи, бра, прилади декоративного підсвічування. Останні дозволяють створювати цікаві світлові ефекти і акцентувати увагу на певних елементах декору.

Уміло застосовуючи прийоми світлотехнічного дизайну, можна отримати по-справжньому унікальний інтер’єр вітальні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*