Еркер – засклена частина приміщення, яка виступає за площину фасаду. Цей архітектурний елемент буває напівкруглим, трикутним і багатогранним, вузьким і широким, висотою в один поверх і на всю висоту фасаду.
Призначення еркера двояко – він прикрашає будівлю зовні і дозволяє створити неординарний інтер’єр зсередини. Про те, яким буває дизайн вітальні з еркером, і йдеться нижче.
Обстановка еркера
Що розмістити на кількох квадратах еркерний площі? Який функціональної зоні їх «віддати»? Мабуть, тієї, яка увійде в нішу цілком – дизайнери радять використовувати зонується здатність еркера «на всю котушку».
Отже, найчастіше всередині виступу виявляються:
- зона відпочинку – м’який куток і пуф, диван і крісла, пара крісел і журнальний столик, три крісла та круглий стіл;
- їдальня – круглий або овальний стіл (залежить від форми еркера) і кілька стільців;
- зимовий сад – горщики з висадженими рослинами і невеликий диванчик для релаксу;
- домашній офіс – комп’ютерний стіл і крісло;
- зона кухні – стільниця і раковина (актуально для кухонь-віталень).
Якщо площа еркера невелика, то в ньому рекомендується розмістити якийсь об’ємний предмет, що володіє художньою цінністю і / або практичною значущістю. Таким предметом зазвичай служить:
- витвір мистецтва – картина, скульптурна група, фонтан та ін .;
- камін – декоративний або повнофункціональний;
- домашній кінотеатр;
- музичний інструмент – рояль, арфа, барабанна установка і т.д.
Залучаючи до себе основну увагу, цей предмет розташовується в центрі композиції – вся решта меблів розставляються навколо нього і щодо нього (подібний прийом використовується в інтер’єрних рішеннях багатьох невеликих віталень).
Відразу скажемо, що робити з невеликого виступу композиційний центр зовсім необов’язково. У ньому може розміститися і цілком буденна меблі, як то:
- пара крісел з кавовими столиками;
- лежак, що повторює формою і розмірами форму і розміри еркера;
- дизайнерські меблі для відпочинку;
- невеликий столик для ноутбука;
- барна стійка і кілька високих стільців.
Зауваження щодо розстановки меблів в еркері:
- Крісла в виступі можуть дивитися як в сторону вікна, так і в бік кімнати. Перший варіант ідеальний, якщо з вікна відкривається гарний вид. Другий застосовується у всіх інших випадках.
- М’який лежак виглядає особливо ефектно, якщо його сидіння розташовується на рівні рами. Під кришкою лежака часто обладнають ящики-сховища.
- Робочий стіл розміщується в виступі обличчям до вікна, обличчям до кімнати або діагонально. Останній варіант підходить для великих виступів.
Важливо: еркерниє меблі повинна гармоніювати з іншими меблями кімнати.
Освітлення еркера
Спосіб освітлення еркера визначається наступними факторами:
- функціональна приналежність – яка з функціональних зон «знайшла притулок» в цьому відокремленому або, навпаки, відкритому для загального огляду куточку вітальні?
- висота скління – яку висоту мають еркерниє вікна?
- площа – чи потрібні еркеру власні освітлювальні прилади?
Залежно від відповідей на ці питання в виступі можуть розташуватися:
- торшер, що дає приглушене м’яке світло – ідеально для зони відпочинку з двох крісел і столика;
- настільна лампа – варіант для домашнього офісу;
- два настінний світильника – кращий спосіб освітлення еркера, всю площу якого займає диван або лежак;
- люстра – варіант для їдальні;
- вбудовані світильники – спосіб освітлення робочої зони кухні.
При виборі освітлювальних приладів не тільки враховуйте їх яскравість і світлову температуру, але і звертайте увагу на їх зовнішній вигляд – пристрої повинні мати відповідну форму і колір корпусу. Про способи освітлення кухні дивіться тут …
Важливо, щоб світильники прикрашали інтер’єр, навіть перебуваючи в вимкненому стані – тільки в цьому випадку дизайн вітальні 20 кв. м і більше вийде повноцінним.
Оформлення еркера
Скління еркера декорується із застосуванням різноманітних матеріалів. Практичні рольштори, функціональні жалюзі, оригінальні римські полотна, легкі фіранки в стилі «романтик», важкі портьєри і … повна відсутність будь-яких декорацій – для еркерного скління підходять всі існуючі варіанти оформлення вікон.
Важливо: при виборі штор не забувайте про основне призначення еркера – про те, що він повинен забезпечувати якісне природне освітлення кімнати. Щільні, наглухо закривають вікна штори, – не найкращий варіант для цієї зони.
І ще одне зауваження: декорування еркера вимагає застосування спеціального карниза. Звичайні моделі не підходять для цього складного скління. Карниз повинен в точності повторювати лінію виступу.
Що стосується оформлення статі виступає ділянки, то тут можливі два варіанти:
- обробка в тон основному підлозі;
- обробка, що відрізняється від обробки основного статі.
Перший варіант використовується, якщо еркер невеликий і не може вмістити цілком будь-яку функціональну зону. Другий застосовується для оформлення підлоги великого виступу, всю площу якого займає зона відпочинку або будь-яка інша зона.
Сказане вище справедливо і для обробки стелі.
Хочете, щоб інтер’єр вашої вітальні з еркером вийшов неабияким і затишним? Використовуйте наші поради, і все у вас вийде!