Електропроводка у ванній – роботи під ключ

На рахунок електрики і електропостачання, ванна кімната відноситься до приміщень підвищеної небезпеки, так як вона має вологість повітря не менше 75 відсотків, а також струмопровідні підлоги і досить високу температуру, що сприяє не тільки легких пошкоджень, але і більш важких наслідків.

Електропроводка у ванній - роботи під ключТому при монтажі електропроводки у ванній, слід приділити особливу увагу до прийняттям додаткових заходів безпеки. Найчастіше установку електропроводки у ванній довіряють непрофесіоналам, і найчастіше їх цікавить тільки заробіток, а не надійність і безпеку.

Тому, якщо ви вирішили робити ремонт або міняти проводку в ванній, для вашої ж безпеки, найміть фірму або досвідченого майстра, а також у зв’язку з підвищеною небезпекою, бажано вжити таких заходів:

 1. Обов’язково згайте захисне заземлення, тобто введіть третій захисний провідник РЕ. Заземлення служить захистом від ударів струму при зіткненні людини з поверхнею оснащеної електроприладами. Для поліпшеної безпеки, радять заземлити ванну або піддон душової кабіни.
 2. Використовуйте адаптери захисту від витоку струму – УЗО, або автоматичні вимикачі. А також залишайте у ванній тільки ті електроприлади, які для неї призначені.
 3. Електропроводка у ванній повинна в своїй системі бути тільки трехпроходних: захисний, нульовий і фазовий провідники. Ізоляція повинна бути індивідуальною, тобто кожен провід має свою оболонку, і бажано не гумовою, так як її треба занадто часто міняти.

Багато хто думає, що в зв’язку з підвищеною вологістю, потрібно обов’язково робити приховану проводку. Але професіонали стверджують, що це не обов’язково, так як існує спеціальний кабель, за допомогою якого допускається відкрита проводка, але він повинен пройти сертифікацію. Слід нагадати, що кабель ВВГнг не підходить для установки відкритої проводки у ванній, в цьому випадку краще зупинити свій вибір на закритому варіанті, до того ж вона виглядає більш естетично.

 • При установці розеток для ванною або освітлення, ванна кімната умовно ділиться на чотири частини, згідно з якими, передбачається установка електропостачання.

Електропроводка у ванній - роботи під ключ

 • Зона 0 призначена для ванни або душового піддона.
 • У зоні 1 дозволяється розташування будь-якої вертикальної площини не більше ніж 0.6м від душового розпилювача, а також установка водонагрівача.
 • У зоні 2 можна встановлювати тільки водонагрівачі або освітлення 2-го класу за стандартом ГОСТ 12.2.007.0.
 • У зоні 3 дозволяється встановлювати розетки, вмикачі або бра для ванної, не ближче ніж 0.6 м від дверей душової кабіни. Обігрівачі приміщень, як відкриті, так і вбудовані в підлогу, вирішуються у всіх чотирьох зонах, але тільки якщо вони покриті металевою оболонкою і з’єднані з системою зрівнювання потенціалів.

Також дозволяється використовувати тільки трьох полюсні розетки для ванної, вони повинні бути обов’язково з кришкою.

освітлення ванної

Для повного висвітлення найчастіше використовують точкові світильники з галогенами. Вони не займають багато місця, а також практичні у використанні. Чим більше ви захочете встановити точкових світильників, тим меншою потужністю і розміром вони можуть бути.

Установка підсвічування стелі у ванній відкриває масу можливостей, так як в підвісній стелі можна заховати електричні проводки, які у відкритому вигляді не тільки створювали б не естетичний вигляд, але й існувала б загроза потрапляння в них вологи, і в гіршому випадку замикання.

Так само підсвічування стелі у ванній дозволяє створити не тільки одне джерело світла, а цілі вітражі, які стануть прекрасним доповненням вашого інтер’єру. А якщо ви визначилися на одному джерелі світла, то бажано мати у своєму розпорядженні його так, щоб промені світла не зліпили очі, а також без прямих відображень від дзеркальних предметів.

Але для вбиральні кімнати краще придумати можливість освітлення в різних варіантах. Це найчастіше залежить від вашого дизайну, як ви хочете, щоб висвітлювалася кожна зона кімнати. Саме в залежності від цього, розробляють схему розміщення світильників, лампочок або бра для ванної.

Електропроводка у ванній - роботи під ключ

Природно, що крім зонального освітлення, повинен бути і основне джерело світла, це або люстра, або основна підсвічування в стелі. Не варто забувати, що кожен прилад освітлення повинен підходити саме до такого середовища, як до ванної кімнати і бути призначеним спеціально для неї.

Як правило, це повинні бути вироби з вологозахищений корпусом. Дуже важливо знати в якому місці і на якій висоті правильно встановлювати освітлення, адже нагріта лампочка може легко лопнути від попадання на неї води. Так що краще використовувати плафони з грубого матового скла.

Якщо ж в кімнаті є вікно, то краще встановити поменше світильників і в тих місцях, куди не потрапляють прямі сонячні промені.

підсвічування дзеркала

Ще одним важливим елементом декору, а також предметом щоденного використання є дзеркало. Якщо ви забули вбудувати дзеркало у ванну, ви забули про найголовніше, так як воно буде не тільки предметом інтер’єру, але і прекрасним відбивачем який і збільшує кімнату і додає освітлення.

Електропроводка у ванній - роботи під ключДля цього найчастіше роблять підсвічування дзеркала. Цей прийом не тільки дозволяє краще висвітлити простір, але і надає багато зручностей у використанні. Для того щоб вибрати найбільш підходящий для вас варіант, найкраще порадитися з фахівцем, який не тільки підбере найкращий для вас спосіб, але і дасть рекомендації по установці.

Дзеркало не тільки додасть вашому інтер’єру деяку завершеність, а й значно розширить простір, що в разі маленьких кімнат дуже вигідно. Найкраще вибирати якісне дзеркало, а саме з домішкою срібла.

Воно хоч і дорогувато, але прослужить вам багато років, так як воно не буде тьмяніти, дряпатися і проявляти плями, як прості дзеркала.

Підсвічування дзеркала повинна бути якісна. Світло від неї не повинен бути яскравим і відбиватися в дзеркалі, засліплюючи дивиться в нього людину. Світло повинен бути ніжним і теплим. Якщо ви робите підсвічування до дзеркала самостійно, галогенні лампи, що дають синюватий відтінок, вам не підійдуть.

Найкраще для освітлення дзеркала використовувати звичайні лампи розжарювання – денного світла. Зручніше, звичайно, відразу придбати дзеркало з вбудованою підсвічуванням, але якщо ви бажаєте це зробити самі, зараз з цим немає ніяких проблем. В крайньому випадку, ви можете проконсультуватися з професіоналом, який направить на істинний шлях.

Природно не потрібно забувати про безпеку. Потрібно купувати тільки герметичний, водонепроникний світильник.

Ви постійно можете експериментувати з різними матеріалами під свій дизайн, але найголовніше не забувати про безпеку. Тому ознайомтеся з рекомендаціями при встановленні електропроводки у ванній:

 1. Забороняється встановлювати проводку в металевій оболонці або ту, яка взагалі не покрита ізоляцією.
 2. Також забороняється встановлювати проводку в металеві рукава або труби. Перетин дроту повинно відповідати його навантаженні.
 3. Кожна розетка повинна закриватися спеціальною кришкою, щоб в неї потрапляло менше вологи. Забороняється встановлювати розподільні коробки або вмикачі, найкраще їх виносити за межі вбиральні кімнати.
 4. Для поліпшення безпеки рекомендують заземлювати всі електроприлади, так як в разі витоку струму, заземлення відведе висока напруга «в землю». Таким чином, ймовірність ураження струмом стає мінімальною.
 5. Якщо у вбиральні кімнаті знаходиться багато електроприладів, таких як пральна машина або водонагрівач, які створюють велике навантаження на проводку, бажано встановити УЗО. Це сприяє відключення струму на частки секунди, якщо людина торкнувся дроту, або на будь – якому ділянці ушкодилася ізоляція.
 6. Не економте на проводах, купуйте кабель тільки з мідною жилою в подвійній ізоляції. Знайте, що мідний дріт набагато довговічніше алюмінієвого.
 7. Ні в якому разі не поєднуйте алюмінієві і мідні дроти, а для з’єднання жив з інших металів використовуйте спеціальні клеми.
 8. На захисних апаратах теж не варто економити, адже якісні УЗО або вимикачі дешево не коштують, це ваша безпека!
 9. Чи не поєднуйте багатопровідні жили під гвинт, таке з’єднання ненадійне, так як під торцем гвинта багато проводки відокремлюються.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*