Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Фундамент для альтанки є невід’ємним елементом конструкції. І він може бути різним – в залежності від виду альтанки, її розміру і матеріалу будівництва. Наприклад, садовий будиночок з колоди зажадає стрічкового фундаменту, а для легкої каркасної споруди буде досить стовпчастого підстави.

Сьогодні ми поговоримо про види фундаменту, який підійде для монтажу під садовий будиночок. Крім того, окремий розділ в цій статті присвячено будівництву буронабивної пальового фундаменту для альтанки, своїми руками.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Види фундаменту для альтанки

Для будівництва альтанок використовуються наступні варіанти фундаменту: стрічковий, пальовий – гвинтовий і буронабивної, а так само стовпчастий – монолітний і цегельний. У цьому розділі ми розповімо про всі ці видах.

Стрічковий фундамент

Фундамент під альтанку з бруса або цегли повинен витримувати дуже великі навантаження. Тому стрічкова конструкція тут підійде як не можна краще. Цей фундамент виправдовує свою назву: він являє собою безперервну «стрічку» з армованого бетону. Така підстава під альтанку володіє такими якостями:

  • Можливість рівномірного розподілу ваги споруди.
  • Гарне опір випучіванію грунтів.
  • Захист альтанки від перекосу і перекосу

Зверніть увагу: поздовжня арматура, з якої збирається стрічковий фундамент для альтанки з цегли або бруса, повинна бути ребристою. Зчеплення бетону з арматурою в цьому випадку буде краще. Це дуже важливо, тому що поздовжні навантаження в стрічковому фундаменті серйозніше поперечних. Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Стрічковий фундамент для альтанки з барбекю або пічним комплексом. Така підстава розраховане на великі навантаження.

Фундамент палі

Також для «важких» альтанок робляться два види пальових фундаментів: гвинтові і буронабивні. Обидва види можна монтувати самостійно, а матеріалу на них піде менше, ніж на стрічковий фундамент. Палі краще в наступних випадках:

  • Великі перепади по рівню землі.
  • Слабкі ґрунти в місці будівництва.

Мінус обох видів пальового фундаменту – високі вимоги до попередніх розрахунках.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Глибина свердловини під буронабивні опори повинні бути близько 60 см

Буронабивні палі робляться прямо на місці будівництва: попередньо пробурена свердловина армується і заливається бетонною сумішшю. В якості опалубки для паль йдуть азбоцементні, сталеві, пластмасові, картонні та іншого виду труби. Гвинтові ж палі купуються в готовому вигляді, а потім вкручуються в землю. Це робиться ручними пристосуваннями або за допомогою спецтехніки. Обв’язка на такі палі може кріпитися різними способами. На таку схему представлено 4 варіанти.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Альтанка на гвинтових палях: варіанти монтажу обв’язки

Стовпчастий фундамент для альтанки

Для легких каркасних альтанок буде досить стовпчастого фундаменту. Як стає зрозуміло з назви, цей фундамент являє собою окремі стовпи, які розташовуються під кутами альтанки. Така підстава монтується легко і досить швидко. Ви навряд чи витратите на всі роботи більше 3 – 4 годин.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Основа для простої дерев’яної альтанки: стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент для альтанки робиться декількома способами. Перший – заливка монолітних залізобетонних стовпів. По краях фундаментної ями організовується опалубка, на дні – піщано-гравійна подушка. Всередину встановлюється армування і все заливається бетоном.

Другий вид фундаменту на стовпах – цегляний. Як він монтується, зрозуміло зі схеми, наведеної нижче. Фундаментна яма тут робиться у вигляді перевернутої трапеції, а на дні утрамбовується суміш піску і щебеню. На цій підставі викладаються стовпи, цеглу в яких скріплюються між собою цементним розчином. Після застигання кладки стовпи обмотуються гідроізоляцією і виконується зворотна засипка ями.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Цегляна стовпчасті підставу

Зверніть увагу: цегла для фундаменту застосовується тільки червоний, повнотіла. Переважно з маркуванням від М-150 до М-300.Сілікатний цегла гігроскопічний і швидко руйнується від впливу вологи.

Буронабивної фундамент своїми руками

Як сказано в попередньому розділі цієї статті, буронабивні палі виготовляються прямо на будівельному майданчику. Далі ми розповімо, як зробити фундамент під альтанку.

Буріння свердловин та встановлення опалубки

Перш за все, беремо креслення і, звіряючись з ними, розмічаємо робоче поле. Зазвичай це робиться за допомогою натягнутого шнурка. Далі у нас є два варіанти:

  • За допомогою звичайного рівня виставляємо кілочки для шнурів, за якими буде контролюватися вертикальність буріння.
  • Встановлюємо лазерний рівень і Бурим свердловини, орієнтуючись по ньому.

Працюємо ручним буром або бензобуром. У готові свердловини встановлюємо опалубку з труб відповідного діаметру. Труби, орієнтуючись на будівельний рівень, виставляємо строго вертикально. Для фіксації використовуємо шматки дощок або камені – вкладаємо їх між трубою і стінками свердловини.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Фундамент під альтанку своїми руками: буріння свердловини

Зверніть увагу: надземна частина опор повинна бути не нижче 15 см. При недостатній висоті альтанка на палях з часом може перекоситися. Особливо це стосується здимаються, які сильніше за інших схильні до сезонних коливань рівня.

Армування і заливка паль

Тепер потрібно виконати армування опор. Для цього збираємо арматурні каркаси: поздовжній пруток діаметром 16 мм, а поперечний 8 мм. Принцип складання ви можете розглянути на наступному фото. Між собою елементи каркаса НЕ зварює, а пов’язуємо дротом.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Закладка арматурного каркаса

І останній етап – заливка в опалубку бетонної суміші. Склад тут буде стандартний: 1 частина цементу + 3 частини піску. Спочатку змішуємо пісок і цемент «на суху», а потім додаємо воду. Розчин повинен мати сметанообразную консистенцію. Найкраще, якщо ви заздалегідь розрахуєте обсяг розчину, необхідний для заповнення однієї палі, а замішувати будете по одній порції за раз. Далі закриваємо отвір опалубки целофаном і залишаємо палі до застигання бетону.

Фундамент для альтанки своїми руками, будівництво з фото прикладами

Як залити фундамент під альтанку: розчин краще замішувати за раз в кількості, достатній для заповнення однієї палі

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*