Функціональний фартух для кухні зі скла

Кожен господар мріє, щоб його кухня була унікальною і незвичайною, затишною і практичною, тому її оформлення надається особливе значення. Найбільш примітним місцем, звичайно ж, є фартух для кухні. Він розташовується над робочою зоною (плитою, мийкою) і виконує захисні функції в процесі приготування їжі. Краплі жиру, води і миючих засобів залишаються саме на поверхні фартуха. Крім цього, естетична поверхню робочої стінки може з’явитися своєрідною прикрасою всієї кухні.

Функціональний фартух для кухні зі скла

Фартухи для кухні, фото яких можна знайти на спеціалізованих сайтах, можуть виготовлятися з різних матеріалів: ДСП, МДФ, скла, керамічної плитки. Конкретний матеріал вибирають самі господарі в залежності від своїх уподобань. Фартух для кухні повинен неодмінно відповідати кільком вимогам: бути красивим, практичним, легко і просто очищатися, бути довговічним і міцним. Давайте поговоримо про те, що таке скляний фартух для кухні.

Зазвичай для кухні використовується загартоване скло, але в ряді випадків, особливо при самостійному виготовленні, можна використовувати і звичайне скло. Скло може бути матовим або кольоровим. На нього може бути нанесений малюнок, фотодрук, полімерна плівка. Наприклад, фартух для кухні з кольорового скла здатний підняти настрій присутніх людей. Така поверхня дуже добре і швидко миється. Товщина скла може коливатися від 3 до 10 мм. Фартух для невеликої кухні може бути цілісним. Якщо ж поверхня стіни має значну довжину, то його можна виготовити з декількох частин.

Увага! Якщо на стіні є розетки, вимикачі або інші технологічні отвори, то робити вирізи у склі необхідно до того, як скло буде загартоване, тобто, на етапі виразно самого скла.

Скляний фартух, призначений для обробки кухні, може бути встановлений декількома способами.

Фартух для кухні зі скла на клейовий основі

Єдиною умовою застосування такого способу є ідеальна гладкість стін. Вона може бути забезпечена, наприклад, на оброблених гіпсокартоном стінах. Для наклеювання використовується будь-який контактний клей, який швидко застигає. Наприклад, «рідкі цвяхи», УФ-клей, Полімін, Локтайт, силікон і т. Д. Клей наноситься на стіну ділянками, після чого до стіни прикладається скло і фіксується там до застигання.

Функціональний фартух для кухні зі скла

Якщо скляний фартух, призначений для кухні, складається їх двох або більше частин, то стики між частинами замазуються клеєм або прозорим силіконом. Заглиблень між частинами бути не повинно.

Скляний фартух для кухні на дюбелях

Даний спосіб передбачає кріплення скляних панелей на дюбелях, забитих в стіну. Використовується спосіб тоді, коли стіна дуже нерівна, або між стіною і фартухом потрібно помістити підсвічування. Монтувати фартухи для кухні цим способом досить складно. Спочатку слід просвердлити в скляних панелях отвори для дюбелів. Потім потрібно поєднати панелі зі стінами, зробивши на стінах позначки. Після цього пробити перфоратором отвори в стіні і вставити в них пластмасові дюбелі. І тільки потім, приклавши скла до стін, закріпити їх металевими шурупами, укрутивши їх в дюбелі.

Для запобігання стекол від взаємодії з металом, в кожен отвір вставляється пластикова втулка. На капелюшки саморезов надягають декоративні пробки або наноситься трохи клею. Це ідеальний спосіб для розміщення за склом світлодіодного підсвічування.

Фартух для кухні зі скла на кріпленнях

Цей спосіб використовують домашні умільці, які виготовляють фартухи для кухні самостійно, про що свідчать численні фото. Використовуються для такої роботи найрізноманітніші кріплення. Наприклад, гачки або скоби. Ці кріплення прибиваються до стіни знизу і зверху майбутнього фартуха. Потім в них вставляються скла. Можна провести аналогію з москітною сіткою. Шматки скла вставляються в кріплення точно так же. Багато майстрів навіть ставлять прості, що не загартовані скла, адже фізичного навантаження на них не виявляється. Можна навіть низ фартуха встановити на стільницю, якщо вона підходить впритул до стіни. Потрібно тільки зафіксувати її там чимось. Наприклад, прозорим силіконом.

Величезний плюс даного способу полягає в тому, що в будь-який момент такий фартух для кухні з звичайного скла можна поміняти. Так можна проробляти хоч щороку, у міру того, як картинка або фотошпалери перестануть радувати око.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*