Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Володарі квартир в будинках старого житлового фонду часто незадоволені тим, що замість повноцінної лоджії у них всього невеликий виступ з зовнішньої стіни будівлі (французький балкон, фото представлені в галереї), який неможливо використовувати раціонально. Але це не зовсім так, і у даної конструкції є свої плюси, які можна використовувати по максимуму.

У даній статті ми розглянемо конструктивні особливості французьких балконів, їх переваги та недоліки, а також різні варіанти їх облаштування.

Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Особливості конструкції

Класичний французький балкон характеризується невеликим бетонним виступом, який знизу підтримується декоративним карнизом. Огороджена така конструкція кованими поручнями. Раніше дані споруди служили для вентиляції приміщення, але в сучасних умовах вони не виконують цієї функції. Зараз такі конструкції переважно засклені великими панорамними вікнами, що мають вихід на невелику обгороджену площадку.

Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Традиційний елегантний французький балкон, фото

Ковані французькі балкони мають наступні переваги:

  • прикрашають фасад будівлі;
  • сприяють кращому освітленню кімнати;
  • створюють прекрасний панорамний вид;
  • представляють багато варіантів для оформлення.

Серед недоліків конструкції:

  • відсутність підвіконня;
  • невеликий майданчик, на яку неможливо вийти;
  • непрактичність.

Ідея: незважаючи на маленькі розміри вуличної конструкції, ті, хто любить вирощувати квіти, можуть облаштувати тут міні-оранжерею. Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Приклад того, як можна ефектно прикрасити французький балкон своїми руками

Варіанти оформлення мініатюрних вуличних прибудов

Французьке скління балкона відрізняється від звичайного тим, що вікна займають весь простір від підлоги до стелі. Воно може бути представлене в різних варіаціях. Найпростішим з них є портал – скляні двері, огороджена зовні. Складається вона з чотирьох секцій, дві рухомих стулки з яких відкривають всередину кімнати.

Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Скління отвору двостулковими дверима – французький балкон, фото всередині

Для скління балконів в старих будинках можна використовувати двері розсувні. Вони мають невелику вагу і займають і економлять корисну площу.

На замітку: французькі двері на лоджію відрізняються конструктивним виконанням, кольором і матеріалом профілю, що дозволяє підібрати оптимальний варіант по функціональності і дизайнерському оформленню. Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

За рахунок збільшення площі скління і зменшення кількості стулок, можна створити красивий панорамний вид з вікна

Також французькі двері на балкон можуть закриватися за складному принципом. Так двері-гармошка, або «книжка» складаються з декількох секцій, які можна відкривати частково, або скласти повністю, звільнивши балконний отвір.

Врахуйте: дана система скління невеликого балкона встановлюється тільки при наявності широкого отвору в стіні. Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Двері-гармошка дозволить регулювати освітлення і вентиляцію приміщення

Для скління французького балкона застосовуються також віконно-дверні конструкції підйомно-розсувного типу. Поворотом каретки можна перемістити віконну або дверну частина в зручне положення.

На замітку: поворотно-розсувні системи скління дуже зручні, але вони мають досить великою вагою і коштують дорожче звичайних (через складність виконання). Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Для невеликого французького балкончика можна застосувати поворотно-розсувне, або відкидне скління

Варіанти декорування невеликих вуличних конструкцій

Французьке вікно на лоджію може бути оформлено різними способами. Для виготовлення огорожі застосовується металеві, або ковані решітки. Якщо ж робиться винос панорамного скління отвору, огородження такого балкона може бути відсутнім.

Гарний французький балкон, фото класичних і сучасних конструкцій

Огорожа з металопрофілю виглядає строго і солідно

Підсумок

Французький балкон, незважаючи на невеликий розмір, може стати прикрасою квартири і загального фасаду будинку. Щоб домогтися цього, слід правильно підібрати його скління, декоративні елементи оформлення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*