Як грамотно вибрати витяжку для кухні

Кухня – це царство смаку і запаху. Але на жаль, далеко не всі запахи настільки ж приємні, як аромат свіжоспеченого хліба або свежемолотого кави. Від запахів пригорілого масла, нарізаного лука або сирої риби хочеться якомога швидше позбутися. Звичайно, для цієї мети можна просто відкрити вікно, але такий спосіб не завжди ефективний, та й в холодну пору року використовувати його не вдасться. У таких випадках на допомогу приходить кухонна витяжка. Цей прилад не тільки швидко усуне всі неприємні запахи, але і очистить повітря кухні від кіптяви і жиру, не дозволивши їм осідати на стелі і стінах.

Але щоб витяжка виконувала свої функції максимально якісно, ​​вона повинна підходити для тих умов, в яких її експлуатуватимуть. Про те, як правильно вибрати витяжку для кухні, ми і поговоримо в цій статті.

Як визначити необхідну потужність витяжки

При виборі кухонної витяжки необхідно звернути увагу на декілька параметрів, але, безсумнівно, головним з них є потужність приладу. Адже саме від неї залежить, чи буде справлятися витяжка зі своєю основною функцією чи ні.

Для визначення потужності витяжки можна використовувати наступну формулу: площа кухні помножена на висоту стелі, помножена на 12 (норма повітрообміну СЕС) і помножена на 1,3 (коефіцієнт потенційного запасу). Таким чином, мінімально необхідна потужність витяжки для кухні площею 8 квадратних метрів і з висотою стелі 2,5 метра буде дорівнює 8х2,5х12х1,3, що в результаті дасть нам 312 м? / Год.

Врахуйте, що в інструкціях по користуванню вказується максимальна продуктивність витяжки. Тому отриманий результат повинен бути як мінімум на третину менше значення зазначеного в інструкції. А у випадку з рецирку- витяжками на 40%, оскільки третина потужності забирає на себе вентилятор.

Таким чином, зазначена в документах потужність рециркуляционной витяжки для нашої кухні площею 8 квадратних метрів повинна складати 312х1,4 = 436 м? / Год. Природно, в супровідних документах вказують круглі значення, так що округляем отриманий результат в бік збільшення і отримуємо 450 куб м / год.

Типи систем очищення повітря

Кухонні витяжки бувають двох типів: рециркуляційні і витяжні. Розглянемо принцип дії, а також переваги і недоліки обох систем.

Витяжна система

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Мініатюрна витяжка – класичний приклад витяжної системи

В цьому випадку забруднене повітря очищається, проходить через жироулавливающий фільтр і повністю видувається (витягується) з приміщення за системою повітропроводів.

Перевагою таких витяжок є максимальна очищення повітря за мінімальний час. Недоліки – досить складний монтаж системи і великі габарити приладу.

Врахуйте, що при використанні витяжної системи мінімально необхідну потужність потрібно буде додатково помножити на коефіцієнт воздуховода. Він залежить від його довжини і зігнутими.

Рециркуляционная система

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Компактна і проста в установці витяжка рециркуляційна витяжка

У цьому випадку повітря, очищений двома фільтрами (жіроулавлівающим і вугільним), повертається назад в приміщення.

Безсумнівним достоїнством таких витяжок є простота монтажу (в більшості випадків досить просто закріпити прилад на стіні і підключити до електрики) і порівняно невеликі габарити. На недоліків можна віднести більш гучну роботу, ніж у витяжних моделей, не таку якісну очистку повітря (за статистикою рециркуляційні системи очищають повітря на 70%).

Ще однією перевагою рециркуляционной системи є той факт, що її використання допомагає в значній мірі економити тепло в холодну пору року.

Таким чином, коли у вашій квартирі існує якісна система вентиляції і площа приміщення дозволяє встановити великогабаритну конструкцію, ви можете використовувати витяжну систему. В іншому випадку рекомендуємо вам систему рециркуляционную.

Система фільтрації

Як вже говорилося, в кухонних витяжках використовуються фільтри двох типів: проти жиру (в витяжних системах) і вугільні (в системах рециркуляційних).

Жіроулавлівающие фільтри

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Багаторазовий алюмінімевий жироулавливающий фільтр

Ці фільтри вловлюють частинки пилу, жиру, вологи і дрібного сміття. Вони можуть бути одноразовими і багаторазовими. Одноразові фільтри являють собою сітку з пластика, яка після забруднення заміняється на іншу. Багаторазовий фільтр – це касета з осередками з алюмінію, яка при забрудненні виймається з витяжки та миється із застосуванням спеціальних засобів.

Вугільні фільтри (фільтри тонкого очищення)

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Одноразові вугільні картриджі

Головне завдання цих фільтрів – усунення неприємних запахів. Вугільні фільтри використовуються тільки в рециркуляційних витяжках і являють собою одноразовий змінний картридж з вугільним порошком.

Існують витяжки без системи фільтрації. Забруднене повітря просто видаляється через вентиляційні шахти. Однак використовувати такі прилади ми не радимо, оскільки частинки жиру, які осідають на внутрішніх деталях витяжки, досить швидко можуть призвести до її поломки.

Конструкція і зовнішній вигляд

Існує кілька конструкцій кухонних витяжок. Розглянемо кожну з них докладніше.

Навісна

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Недорога і проста в установці модель витяжки

Дану модель ще називають «стандартної». Такі витяжки мають плоску форму і кріпляться або до стіни, або до підвісний меблів. Працюють навісні витяжки, зазвичай, в рециркуляційно режимі, хоча в деяких моделях існує можливість підключення воздуховода і переклад приладу на витяжну систему роботи.

Перевагою навісних витяжок можна вважати досить низьку вартість і простоту монтажу, але в цілому їх робота залишає бажати кращого.

Вбудована

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Вбудовані моделі витяжок мало видно

Як стає зрозуміло з назви, ці витяжки розраховані на убудовування в підвісну кухонну меблі. Весь механізм таких витяжок повністю прихований за фасадами меблів, а над плитою видно тільки решітка радіатора.

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Висувна панель істотно збільшує ефективність роботи вбудованої витяжки

Деякі вбудовані витяжки мають висувну панель, яка полегшує управління пристроєм і збільшує площу повітряного заборника, тим самим збільшуючи ефективність витяжки. Якщо ви вирішите купувати саме вбудовану модель, рекомендуємо вам в першу чергу звернути увагу саме на такі висувні витяжки.

Настінна витяжка

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Сучасні настінні витяжки мають досить привабливим дизайном

Настінні витяжки в більшості випадків мають форму труби і кріпляться на стіну безпосередньо над плитою. Оскільки настінні витяжки повністю знаходяться на увазі, при їх покупці крім чисто технічних моментів слід звернути увагу на дизайн виробу і переконатися, що він буде гармоніювати із загальним дизайном кухні.

Існують досить цікаві з точки зору дизайну настінні витяжки. Наприклад, деякі виробники випускають плоскі витяжки, які кріпляться до стіни під кутом 45 градусів і зовнішнім виглядом нагадують висить на стіні картину.

Купольні (камінні)

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Найбільш потужна і ефективна витяжка – купольна

Одні з найбільш потужних і ефективних моделей. Мініатюрна витяжка, так само як і настінна, розташовується на стіні над кухонною плитою, але за своєю формою нагадує купол (звідси і назва). Крім того, що купольні витяжки відмінно справляються зі своїм основним завданням, вони ще й мають досить цікавим дизайном, який, в залежності від матеріалу виготовлення, припаде до смаку як любителям стилю ретро, ​​так і шанувальникам хай-тека.

Острівні витяжки

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Якщо робоча зона знаходиться в центрі кухні, найкращим рішенням буде острівна витяжка

На відміну від більшості моделей витяжок, які встановлюються на стінах або меблів, острівні моделі кріпляться безпосередньо до стелі. Це актуально, якщо робоча зона кухні розташовується не біля стіни, а в центрі кімнати.

Острівні витяжки, як правило, працюють в режимі рециркуляції, але іноді зустрічаються і витяжні моделі, правда, для їх підключення необхідна наявність воздуховода в стелі.

Настільні

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Настільна витяжка виглядає дуже сучасна, але поступається за потужністю підвісним моделям

«Наймолодший» клас витяжок, який встановлюється над варильною поверхнею або грилем, а за ними, повністю потопаючи в робочій стільниці. Під час готування уловлює панель витяжки висувається, причому саме на ту висоту, яка необхідна для забезпечення нормальної роботи при готуванні в кожній конкретній посуді.

Настільні витяжки можна вважати найбільш непомітними (в зібраному стані вони практично не видно), але не варто забувати, що вони істотно програють в потужності всім іншим моделям.

Панель управління

Панель управління витяжкою може бути кнопкової, слайдерне, сенсорної або дистанційній.

 • кнопкове управління. Тут все гранично просто – натискання на ту чи іншу кнопку включає відповідний режим роботи витяжки.
 • слайдерне управління. Крім основних кнопок на такий панелі присутній механічний повзунок-слайдер. З його допомогою можна більш точно регулювати потужність роботи вентилятора.
 • Сенсорна панель. Управління витяжкою здійснюється шляхом дотику до активним сенсорам. Такі панелі вважаються найбільш сучасними, оскільки вони оснащені цифровими датчиками, за допомогою яких можна налаштувати витяжку оптимально точно.
Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Сенсорне управління витяжкою найбільш зручний з існуючих на сьогоднішній день варіантів
 • Дистанційне управління. Такі витяжки крім панелі управління на самому приладі мають ще й пульт, за допомогою якого режими роботи витяжки можна міняти на відстані.

Існують ще «розумні» витяжки з системою Logica. Ця система вміє включати витяжку при підвищеному рівні пара, а також здатна визначати переміщення людини по кухні і змінювати режим роботи витяжки в залежності від його віддаленості від плити.

Підсвічування

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Підсвітка з ламп денного світла

Практично всі моделі витяжок оснащені підсвічуванням. Підсвічування може здійснюватися звичайними лампами розжарювання, неоновими, люмінесцентними або галогеновими світильниками або світлодіодами.

Врахуйте, що люмінесцентне і неонове освітлення кілька видозмінює колір страв, що випікаються, так що під час приготування їжі варто взяти це до уваги. Звичайні лампи розжарювання, до речі, теж кілька видозмінюють відтінки червоного, жовтого і блакитного кольорів.

Найбільш економічною і довговічною, а також найбільш точно передає відтінки страв, що випікаються, є галогенова підсвічування, так що, незважаючи на її порівняно високу вартість, рекомендуємо віддати перевагу саме їй.

Матеріал корпусу

Здебільшого корпусу витяжок виготовлені з легкого металу, найчастіше алюмінію і його сплавів. Існують також пластикові витяжки, а також витяжки зі скла.

Додаткові функції

Як грамотно вибрати витяжку для кухні
Сучасний витяжки можуть оснащуватися навіть телевізором

Сучасні кухонні витяжки оснащені великою кількістю додаткових функцій. Існують навіть моделі мають вбудований дисплей, на якому можна відтворювати фільми з різних носіїв і навіть займатися інтернет-серфінгом. Але це вже, як то кажуть, «техніка на межі фантастики». Ми ж розглянемо більш практичні додаткові функції.

 • таймер. Дозволяє встановлювати відстрочене час відключення витяжки.
 • інтервальне включення. Завдяки цій функції витяжка автоматично включається на невеликий проміжок часу (5-10 хвилин) протягом кожної години.
 • Остаточний хід вентилятора. Ця операція продовжують роботу вентилятора на мінімальних обертах протягом 10-155 хвилин після вимкнення витяжки. Таким чином, після приготування їжі приміщення кухні повністю провітрюється.

Відео: рекомендації по вибору кухонної витяжки

Підсумкові поради

Отже, як же вибрати хорошу витяжку для кухні?

 1. В першу чергу, потрібно визначити мінімальну потужність. Що ж стосується моделі витяжки, то для великої кухні, на якій планується багато готувати, краще вибрати купольну, острівну або настінну витяжку. Вбудовані і настільні моделі підійдуть для кухні невеликий.
 2. Як панелі управління краще вибрати сенсорний варіант, незважаючи на те, що він найдорожчий. Якщо ж вас цікавить «бюджетна» витяжка, цілком можна обійтися кнопковим або слайдерним управлінням.
 3. Додаткові функції, звичайно, вибираються на ваш розсуд, однак ми рекомендуємо вам придбати витяжку з залишковим ходом вентилятора.
 4. Ну і природно дизайн приладу повинен максимально відповідати загальному дизайну кухні – для стилю ретро підійде купольна витяжка, а на кухні хай-тек краще буде виглядати вбудована або настінна витяжка «космічного» дизайну.

Чи можна ставити витяжку на кухню з газовою колонкою?

На закінчення хочемо звернути вашу увагу на дуже важливий момент. Якщо на кухні встановлена ​​газова колонка, продукти горіння якої видаляються в димохід, то використання витяжки з вентилятором (витяжна система) категорично заборонено!

Справа в тому, що тяга в димоході при певних погодних умовах може бути дуже слабкою. У цьому випадку утворення навіть незначно виряджені повітря на кухні за рахунок роботи витяжної системи може привести в кращому випадку до загасання запала витяжки, а в гіршому – до потрапляння чадного газу в приміщення, що багате самими сумними наслідками.

Таким чином, на кухні з газовою колонкою допускається установка витяжки тільки рециркуляционного типу.

Галерея: витяжки в інтер’єрі кухні

Масивна купольна витяжка Мініатюрна витяжка на кухні в класичному стилі Вбудована витяжка на кухні практично непомітна Острівна витяжка на кухні в сучасному стилі Сучасна підвісна витяжка на кухні в стилі хай-тек Італійська витяжка на кухні в стилі хай-тек Настінна витяжка Висувна витяжка на кухні

Як бачите, при виборі витяжки необхідно звернути увагу на досить велику кількість факторів і нюансів. Але, тим не менш, ми сподіваємося, що наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір і ваша кухонна витяжка прослужить вам «вірою і правдою» довгі роки. Вдалого вам ремонту!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*