Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Роблячи утеплення даху мансарди потрібно пам’ятати, що від правильного вибору виду утеплювача і грамотного його монтажу залежить ваш комфорт в подальшій експлуатації приміщення. Адже на дах доводиться велика частина площі всіх поверхонь в цьому приміщенні. З цієї статті ви дізнаєтеся, які матеріали краще використовувати для теплоізоляції даху мансарди. Також ми розповімо про те, як самостійно встановити утеплювач.

Вибираємо матеріал для утеплення даху мансарди

Утеплювачів сьогодні вибір величезний: плитні, рулонні, насипні і напилювані. Теоретично – можна використовувати будь-який з них, однак практика показує зовсім інше. Давайте подивимося, чому.

Шлакова мінеральна вата

Цей матеріал виготовляється з шлаку доменних печей, а випускається рулонних і плитних. Останній цілком підійде як утеплювач даху мансарди. Плити досить тверді, що не осідають і не провисають. Шлаковата дуже гігроскопічна, що, з одного боку, добре – приміщення буде «дихати». З іншого боку – при найменшій протечке покрівлі матеріал намокне і втратить свої теплосохранние властивості. Шлаковата щодо пожаробезопасна: тліти починає при 300С °.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Утеплювач для мансардного даху: шлаковата

Утеплення даху кам’яної ватою

Виробляється вона з вулканічних порід, звідси і назва – кам’яна вата. Одна з різновидів кам’яної вати – базальтова. Цей утеплювач на порядок краще, ніж шлаковата. У нього вище показники по звуко- і теплоізоляції, пожежної безпеки. Значення коефіцієнта теплопровідності кам’яної вати – 0,12, тоді як у тій же шлаковати воно – 0,48.

Ще одна характеристика, що говорить на користь саме базальтової вати – відсутність формальдегідних сполучних в складі, чого не скажеш про інших кам’яних ватах. Виробляються мінеральні вати з різною щільністю, цифри в маркуванні позначають вага кубічного метра матеріалу: від 75 до 200 кг на м3. Для утеплення скатної даху мансардного будинку підійдуть вати з найменшою щільністю – теплопровідність вони мають найнижчу з усіх.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Чим краще утеплити мансардний дах: плити з базальтової вати

Напилення пінополіуретану

Головна перевага матеріалу – простота монтажу. ППУ просто розпорошується на поверхню. Матеріал має низьку теплопровідність, не вбирає воду. Утеплення ламаної мансардного даху за допомогою цього матеріалу зробити найпростіше: він не вимагає монтажу спеціальних конструкцій.

Є у матеріалу і мінуси. Так, паропроникність у пенополиуритана дуже низька, тому, в приміщенні має бути присутня хороша система вентиляції, в ідеалі вона повинна бути примусовою. Ну і, звичайно ж, ціна: Вона у ППУ досить висока.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Як утеплити покрівлю мансарди: напилення пінополіуретану

Утеплення мансарди ЕКОВАТОЙ

Ековата – екологічний матеріал, не виділяє в процесі експлуатації ніяких шкідливих речовин. По суті – це вторинне перероблена целюлоза. Борна кислота, наявна в складі матеріалу, забезпечує йому стійкість до грибкових уражень. Крім того, ековата пожаробезопасна, в ній не селяться гризуни, показники тепло- і звукоізоляції досить високі.

Основний мінус ековати – для його нанесення потрібне спеціальне обладнання, а значить, зробити утеплення мансарди своїми руками буде проблематично, а то й неможливо.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Технологія утеплення мансардного покрівлі: вологий і сухий способи

Утеплення мансарди: відео про те, яким чином відбувається утеплення ЕКОВАТОЙ.

Пінопласт для утеплення мансарди

Пінопласт відмінно зберігає тепло і захищає приміщення від шуму. Воду матеріал вбирає, але зовсім мало. І, до речі, пінопласт «дихає», всупереч сформованій думці. Досить низька ціна також говорить на користь матеріалу. Якщо говорити про мінуси – пінопласт виділяє при горінні токсичні гази, температура займання у нього досить низька. У монтажі єдиний недолік – ламкість.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Утеплення мансардного даху пінопластом

Утеплення даху мінеральною ватою

Перш за все, оглядаємо покрівлю мансарди зсередини. Гідроізоляція закладається під покрівельний матеріал ще при монтажі даху, однак не варто забувати про можливість її псування від часу або неякісної установки. Якщо є сліди протікання – усуваємо причину.

Розраховуємо необхідну кількість мінеральної вати. Плити випускаються різної товщини, та й крім цього потрібно буде врахувати масу деталей. Найпростіше буде використовувати для цього http://rss-master-ram.ru/calculator/tolschiny_uteplitelya/.

Важливо: для якісного утеплення потрібно враховувати наступне: товщина мінераловатних плит не повинна бути менше ширини крокв – 150-200 мм. Занадто велика товщина утеплювача теж буде мінусом – при монтажі пароізоляції і оздоблювальних матеріалів він сомнется, збільшиться його щільність, а значить, і теплопровідність.

Монтаж утеплювача і парозахисту

Розкроюємо плити базальтової вати. Для цього вимірюємо відстань між кроквами, додаємо до нього 15-20 мм. Це і буде необхідна ширина шматка утеплювача. Така надбавка необхідна для того, щоб плита вставлялася між кроквами враспор. Укладаємо базальтову вату між крокв.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Як правильно утеплити дах мансарди: монтаж першого шару

Тепер кріпимо поперек крокв контр обрешітку, і між ними закладаємо другий шар мінеральної вати. Плити матеріалу повинні перекривати місця стиків попереднього шару і крокв, це не дасть виходити теплому повітрю через них.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Як правильно утеплити мансардний дах: другий шар мінеральної вати

Правильність укладання забезпечує ефективність утеплення, тому до цього питання необхідно поставитися дуже серйозно. Далі на малюнку ви можете бачити приклади неправильного монтажу.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Схема утеплення мансардного даху

  • а) одношарова укладання утеплювача, тепле повітря йде в місцях стиків його з кроквами;
  • б) ширина плит занадто велика, вони пішли внахлест на крокви;
  • в) через недостатню товщини першого шару відбувається згинання плит другого;
  • г) вигинання плит утеплювача в слідстві зайвої їх ширини.

Пароізоляційну мембрану «пристрілюємо» будівельним степлером до контр обрешітки, якщо вона дерев’яна. До металевого профілю – кріпимо саморізами з прес шайбами. На цьому роботи закінчені, можна приступати до утеплення стін мансарди, а потім і до обробки приміщення.

Як і чим утеплити мансардний дах зсередини, фото приклади

Як правильно утеплити дах мансарди: монтаж пароізоляції

Завершення утеплення мансардного даху зсередини. Відео про правильний монтаж пароізоляційної мембрани:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*