Наклейка стельового плінтуса або багета – одна з фінішних оздоблювальних робіт, тому варто продумати все заздалегідь, щоб вид обробки був бездоганним. Ми допоможемо вам дізнатися про види стельового плінтуса, інструментах для його наклейки і послідовності робіт, а також про професійних «хитрощі», які допомагають в нестандартних ситуаціях отримати якісний результат.
Види стельового плінтуса
Технологія наклейки і послідовність робіт залежить від матеріалу і його властивостей, розглянемо основні варіанти:
1. Планується з пінопласту – легкий, недорогий, зручний, але крихкий і не допускає як деформацій, так дотику певних компонентів клею, тому кріпиться після того, як висохнуть шпалери. Рекомендована послідовність «шпалери – стеля – плінтус».
2. Планується з поліуретану – еластичний, стійкий до хімічних компонентів. Оптимальний вибір для стін з закругленнями. Із застосуванням цього багета шпалери можна клеїти на фініші, після монтажу стелі. Має більшу вагу, що потребують більш потужного кріплення, і відповідну ціну.
3. Планується із пластику – варіант, що вимагає повної підготовки стін з наклеєними шпалерами, інакше точна стикування листів шпалер і торців плінтуса зажадає занадто багато часу.
Матеріали, інструменти та спосіб наклейки плінтуса
Вам будуть потрібні:
– олівець, простий або будівельний;
– шпалерний ніж зі змінними лезами;
– стусло для кутів;
– ножівка та полотно по металу;
– клей: «Титан», «Рідкі цвяхи» білий або саморобний.
Способів наклейки два, але один з них, поверх шпалер, непрактичний, так як важко видаляти надлишки клею і при заміні шпалер в майбутньому доведеться зірвати і викинути ще придатний багет. Тому краще клеїти стельовий плінтус до наклейки шпалер.
Послідовність робіт
1. Підготовка поверхні.
Поверхня потрібно очистити від пилу, нерівностей і прогрунтувати. Перевірте кути (бажано, щоб вони були рівно 900).
2. Яким клеєм клеїти плінтус?
З фабричним клеєм питань немає, але свій варіант, суміш фінішної шпаклівки і клею ПВА, краще, так як стане і клеєм, і затерла щілин, стиків. Липне краще клею, а віддаляється вологою губкою. Склад: 1/5 фінішної шпаклівки + 4/5 ПВА, розмішуючи, додати воду до консистенції «густа сметана». 5 хвилин відстою, ще одне перемішування і клей готовий (при терміні придатності до 2 годин).
3. Наклейка плінтуса по прямій.
Стартуючи від кута, обрізавши його стуслом під 45 градусів, прикладіть багет до стіни, відзначте лінію закінчення. Так слід зробити до наступного кута. Підготуйте цілі і різані багети від стіни до стіни заздалегідь. Перевірте якість стиків, відшліфуйте «нульовку».
На довгі краї плінтуса і стики, пістолетом наносяться рідкі цвяхи і «розтягуються» вологою пензлем, а шпателем – саморобний клей, заповнюючи щілини. Залишки видаліть вологою губкою. Злегка притиснувши плінтус, рухаючи його вліво – вправо, встановлюємо на його місце і з силою притискаємо, щоб видалити залишки клею. Шпателем – зверху і знизу, а чистої волого ганчірочкою або губкою – з багета і стиків.
4. Наклейка по радіусу. Найкраще взяти еластичний пристінний багет плоскої форми.
Але ось вам професійний секрет: виготовте плінтус будь-якої форми самі: на пластмасовій смужці намалюйте будь-який профіль або окресліть контур готового багета, приклавши торець. Виріжте і відполіруйте цей профіль. Після наклейки або виведення вручну прямих ділянок цим же профілем доведіть решті «плінтус»:
– перший шар – шпателем нанести стартову шпаклівку або гіпс, видаляючи шаблоном надлишки дати просохнути;
– нанести рідку фінішну шпаклівку, видаливши шаблоном надлишки, після висихання пополірувавши «нульовку;
– сумішшю фінішної шпаклівки і білої водно-дисперсної емульсії покриваємо пензликом поверхню і після висихання – ще раз «нульовку».
5. Як клеїти кути плінтуса. За допомогою стусла край багета підрізає від зовнішньої сторони (якщо кут внутрішній) або від тильної (якщо кут зовнішній) під кутом 45 градусів. Стики поліруються і після наклейки шпатлюются.