Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Практично кожному власнику приватного будинку доводилося стикатися з ремонтом ганку своїми руками. А ось роботи по будівництву його «з нуля» знайомі не багатьом. Тут важливо все: і матеріал, з якого то ганок буде будуватися, і його дизайн. А найголовніше, без чого не може бути зроблено жодне ганок – фундамент.

Який вибрати матеріал для ганку, який побудувати фундамент? Ми допоможемо вам прийняти правильне рішення.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Найпопулярніші матеріали для будівництва ґанків своїми руками

Будівництво ґанків найчастіше ведеться з наступних матеріалів: дерево, метал і бетон. Дерево може використовуватися як моно-матеріал, а ось бетон і метал найчастіше йдуть в комбінації або один з одним або з деревом. Давайте поговоримо про все це докладніше.

Дерев’яний ганок своїми руками

Дерево – це самий звичний для нас матеріал, перші дашки сільського будинку будувалися саме з нього. І це не дивно, адже для робіт використовується мінімум інструментів, причому не вимагають великих знань і навичок в зверненні. З будівництвом дерев’яного ганку своїми руками, поетапно впорається практично будь-яка людина.

Найпопулярніші варіанти ганочків для будівництва своїми руками – це цельнодеревянниє або з кованими поручнями. У другому випадку підстава робиться більш потужним, з колод, а ступені можна зробити з полубревен. Особливою обробки вироби не вимагають. Як правило, упор в дизайні такого ганку робиться саме на фактуру і колір натурального дерева.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Дерев’яний ганок своїми руками: фото конструкції середньої складності

Будівництво дерев’яних ґанків можливо двома способами, на мелкозаглубленних фундаменті і на буронабивних. У першому випадку фундамент робиться так:

  • Будівництво фундаменту шляхом заливання в підготовлені ями.
  • Заглиблення в землю невеликих готових бетонних блоків.

Буронабивних підставу будується шляхом буріння грунту спеціальною технікою або буром – своїми руками, а потім забиванням в отвори металевих труб. Такий фундамент потрібно робити нижче глибини промерзання грунту.

Майданчик ганку будується з бруса і обрізної дошки, на сходи йдуть або тільки дошки, або дошки з напівколоди. Для будівництва огороджень майданчика і сходів використовуються дерев’яні балясини і стовпи, зроблені на верстаті, а також замовлені ковані перила.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Саморобний ганок до будинку своїми руками: збірка каркаса і види фундаменту

Будівництво ганку з металу, своїми руками

Умовно металеві дашки можна розділити на два види: зварні та ковані. Ганок з металу робиться своїми руками рідше, ніж дерев’яне або бетонне, про який мова піде нижче. Тут вся справа в тому, що для будівництва ганку своїми руками, з металу, потрібне вміння варити і, власне, наявність самого зварювального апарату.

За куванням доведеться звернутися до майстра, тому що тут будівництво потребуватиме наявності майстерні і спеціальних навичок. А ось зробити залізне ганок, наприклад, з профільної труби можна самостійно, якщо ви хоч трохи володієте зварюванням. Також, для зведення такої прибудови ви можете використовувати і металевий куточок. Нижче приведена найлегша в будівництві схема металевого ганку.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Ганок приватного будинку своїми руками можна зварити з профілю

Зварне ганок буде важити більше, ніж дерев’яне, проте фундамент для його будівництва робиться за тим же принципом. Підлогове покриття будується своїми руками, з дерева, ДПК, металевого листа або прутків арматури. Огорожі та перила можна виготовити з тієї ж профільної труби або дерева, як на попередньому фото. Якщо робити порівняння металевого ганку з дерев’яним, то тут можна сказати одне: метал прослужить набагато довше. А щодо естетичних якостей – тут, як то кажуть, «на смак і колір».

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Обладнання ґанку з металопрофілю. Воно дуже просте, і добре підійде до дачного будинку

Будівництво бетонного ганку своїми руками

За популярністю бетонні дашки не поступаються дерев’яним. На їхню користь говорить простота будівництва своїми руками і міцність конструкції. Крім того, бетонну основу передбачає безліч варіантів для обробки щаблів і майданчики ганку, а також облицювання бічних сторін. Огорожа на майданчику і сходах бетонного ганку може бути зроблено з наступних матеріалів: дерева, металу, каменю або поліуретану.

Бетонні підстави мають високу несучу здатність, тому саме на них будуються дашки закриті, або з великими дахами, котрі спиралися б на стовпи. Єдиний мінус будівництва ганку з бетону, це значні тимчасові витрати. Розчин, залитий в опалубку, схоплюється за дві-три доби, але по-справжньому міцним він робиться тільки після закінчення півтора-двох тижнів. Відповідно, і всі опоряджувальні роботи відкладаються на цей термін.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Ганок з бетону. Своїми руками побудувати його не складно. Найкраще підійде до цегляного будинку

Так як бетонне ганок має дуже велику вагу, то фундамент для нього робиться монолітним, і йде під землю не менше, ніж на 50-60 см. Крім того, всі скільки-небудь об’ємні конструкції з бетону повинні мати всередині арматуру. Будівництво армуючого шару своїми руками починається з фундаменту, і закінчується на глибині 4,5-5 см під поверхнею майданчика.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Робимо ганок своїми руками: фото будівництва бетонного підстави

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Види фундаментів для ганку

Існує кілька видів фундаментів для ґанків, і кожен з них призначений під певний вид споруди. Всі вони мають різну несучу здатність і розрізняються за способом будівництва. На супровідних схемах показано розташування тіла фундаменту під ганок, до дому.

Як робляться стовпчастий, стрічковий і плитний фундаменти

Стовпчастий фундамент краще робити під будівлі, які мають відносно невелику вагу: дерев’яні або каркасні металеві. Кількість стовпів залежить від розмірів майбутнього ганку. В середньому, робиться по одній опорі на кожен метр. На виготовлення такого фундаменту йдуть металеві труби, готові бетонні стовпи. Також досить популярна заливка гравійно-піщано-бетонної (ГПБ) суміші в попередньо викопані ями. Закладається стовпчастий фундамент в землю приблизно на 50-60 см.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Як зробити ганок своїми руками: будівництво стовпчастого фундаменту

Плитний фундамент є обов’язковим для будівництва бетонних ґанків, через їх маси. Також цей варіант підійде для зведення масивних металоконструкцій, що мають велику площу. На такій підставі можна робити будь-які огорожі, в тому числі з каменю чи бетону.

Будівництво плитного фундаменту здійснюється одночасно з заливкою самого ганку і сходового маршу до нього. В результаті виходить монолітна конструкція, яка прослужить довгий час після будівництва. Прив’язка плитного фундаменту до дому не робиться.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Як побудувати ганок до будинку: плитний фундамент

Стрічковий фундамент може робитися блоковим або монолітним. У першому випадку в попередньо вириті траншеї закладається ряд з блоків, у другому – арматурний каркас заливається ГПБ сумішшю. Підстава здатне витримати досить великі навантаження, крім того, його можна прилаштувати до фундаменту будинку.

Розрахувати і побудувати стрічкову систему складніше, ніж плитную, і заглиблюється вона сильніша. Сходовий марш для ганку з стрічковим фундаментом будується, як правило, окремо. Під нього робиться окремий опорний блок, або закопується вже готовий.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Як зробити ганок до будинку: стрічковий фундамент з бетону

Будівництво стрічкового фундаменту і прив’язка його до дому

Далі ми розповімо про те, як залити ганок своїми руками. Необхідно відразу сказати, що будівництво стрічкової системи більш трудомістке, ніж, наприклад, заливка плитного фундаменту. Це пов’язано з тим, що тут доведеться робити ще і прив’язку до основи будинку. І ще один важливий момент в будівництві ганку своїми руками: креслення. Чим більше уваги ви їм приділіть, тим менше ймовірність виникнення проблем у подальшому.

Готуємо місце для будівництва

Розчищаємо майданчик під будівництво, і розмічаємо її відповідно до креслення, встановлюємо внутрішній і зовнішній контури траншеї. Найпростіше це зробити за допомогою шнура, натягнутого на кілочки. Глибиною траншея робиться 60-70 см, а шириною 40-50, в залежності від параметрів, зазначених в кресленні. Добре зачищаємо який оголосили ділянку будинкового фундаменту.

Далі застилає траншею шаром гідроізоляції. На поверхню матеріал виводимо з таким розрахунком, щоб його вистачило перекрити внутрішні стінки опалубки. Фундамент і нижню частину цоколя будинку закриваємо тієї ж гідроізоляцією або промазуємо складом на основі бітуму. Тепер нам потрібно зробити піщану подушку шаром 10-15 см. Поверх неї йде шар щебеню, 15-20 см. Гарненько ущільнюємо все за допомогою трамбування.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Робимо ганок своїми руками. Фото монтажу гідроізоляції на стіну будинку

Робимо підготовку фундаменту будинку до прив’язки

Підстава нашого ганку має бути жорстко пов’язано з фундаментом будинку. Це робиться своїми руками, за допомогою різьбової шпильки (14-16 мм) з розтискним анкером, яка буде стягувати обидві конструкції. Розташування місць прив’язки залежить від геометрії стрічки. На таку схему показано розташування прив’язки при закільцьованих стрічковому фундаменті і при п-образному.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Як побудувати ганок своїми руками: розташування прив’язки

Кріплення всередині фундаменту робляться на відстані 50 см один від одного, таким чином:

  • За допомогою перфоратора робимо отвори в фундаменті.
  • На шпильку накручуємо разжимной анкер і вставляємо все в гніздо.
  • Закручуємо шпильку до упору, своїми руками, поки анкер НЕ разожмется.

На стрижні кріплень, що залишилися зовні, наварюють металеві п’ятаки, в подальшому на них буде робитися прив’язка арматурного пояса стрічкового фундаменту.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Будуємо ганок на дачі, своїми руками. Монтаж шпильок в фундамент будинку

Зверніть увагу: глибина входження прив’язки в фундамент будинку обчислюється дуже просто: діаметр шпильки множимо на два. Тобто, при виконанні прив’язки шпилькою 14 мм, заглубляться доведеться на 49 см.

Шпилька з розтискним анкером це не єдиний варіант кріплення. Є ще один спосіб прилаштувати ганок своїми руками. Відео розповідає про технології використання для цієї мети арматурного прутка з хімічним анкером.

Будівництво армопоясу і прив’язка його до дому

Після того, як стіни будинку будуть вмонтовані шпильки, можна приступати до установки армопоясу своїми руками. Він робиться своїми руками, з сталевого прута, поздовжній беремо 10 мм завтовшки, а поперечний 8 мм. Осередок робиться приблизно 10х15 або 15х15 см, будівництво ведемо за допомогою в’язального дроту, зварювання використовувати не можна.

А тепер, власне, починається сама зв’язка двох фундаментів. Все робимо, знову ж таки, в’язанням дротом. Прив’язуємо стрижні кріплень і армопояс. На кожну шпильку потрібно зробити мінімум по дві точки скріплення з арматурою.

Важливо: при будівництві між будинком і фундаментом ганку повинен бути зроблений деформаційний шов не менше 5 сантиметрів шириною. Шов проходить по всій висоті фундаменту, і в підземній і в надземній його частини. Обов’язково враховуйте це при в’язанні армопоясу і будівництві опалубки своїми руками. Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Як прив’язати ганок до основи заміського будинку: працюємо в’язанням дротом

Продовжуємо будівництво ганку своїми руками. З дерева робимо опалубку для надземної частини фундаменту. Розміри визначаємо з розрахунку – потрібна висота фундаменту плюс 10-15 см. Щити будуються з дощок і фіксуються за допомогою загострених відрізків бруса. Не забуваємо встановити між щитами розпірки. Краї гідроізоляції кріпимо до верху опалубки будівельним степлером або своїми руками – на цвяхи.

Заливаємо все ГПБ сумішшю і зупиняємо будівництво на дві доби. Після закінчення цього часу накриваємо поверхню зміцнілого бетону целофаном і залишаємо ще на півтори – два тижні. Коли бетон набере повну міцність, можна буде приступати до подальших робіт.

Як побудувати ганок своїми руками, фото інструкції

Будівництво ганку до дому. Фото заливки бетонної суміші в опалубку

Після зняття опалубки потрібно буде зробити своїми руками ще дещо. А саме – заповнити деформаційний шов. Це робиться так:

  • Дно шва заливаємо шаром розплавленого бітуму, приблизно 5 см.
  • Весь залишився проміжок заповнюємо будь-яким пружним матеріалом. Наприклад, це може бути шар мінеральної вати.
  • Зверху наповнювач також заливаємо бітумом. Їм же добре промазуємо і бічні просвіти шва в надземної частини фундаменту.

Ми зробили стрічковий фундамент своїми руками. Тепер можна приступати до будівництва на ньому дерев’яного або металевого ганку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*