Як покласти ламінат на дерев’яну підлогу – поради майстрів

Покласти ламінат на дерев’яну підлогу – відмінний вихід для тих, хто не бажає займатися стяжкою підлоги, що загрожує високими трудовитратами і брудом по всьому будинку. В цьому плані ламінат – набагато більш «адекватний» матеріал. Це підлогове покриття має красу, властивої хіба що паркету, але при цьому ламінат набагато дешевше, простіше в догляді і його легко замінити в разі пошкодження. Від інших матеріалів ламінат також відрізняється простотою в укладанні. Якщо ви серйозно стурбовані тим, як зробити укладку, то не варто впадати у відчай – насправді процес цей набагато простіше, ніж, здається.

Дерев’яна підлога і його проблеми

Як покласти ламінат на дерев'яну підлогу - поради майстрівУ тому, як стелити ламінат на дерев’яну підлогу неможливо розібратися, якщо для початку не згадати кілька особливостей цього самого дерев’яної підлоги, які ускладнюють монтаж ламінату.

Ламінат – дуже міцний матеріал, що володіє також завидною стійкістю до бруду, пилу і воді, проте і у нього є вразливі місця. Перш за все, їм є замкове з’єднання плит. Це створює додаткові умови для підготовки дерев’яної підлоги до укладання.

Головною вимогою, яке вам доведеться задовольнити перед тим, як зайнятися монтажем покриття, є жорсткість. Справа в тому, що практично всі дерев’яні підлоги, хіба що крім зовсім нових, не володіють жорсткістю. Особливо це стосується статей в старих будинках. Коли ви ходите по ламінату, покладеному на таке ось «нестабільний» покриття, то ви можете відчути те, як ламінат прогинається. При цьому вага вашого тіла, меблів і т.д. буде активно впливати саме на замкове зчленування панелей. При тривалому впливі такого тиску на ламінат він, природно, почне руйнуватися. Додайте до цього всього те, що покласти укладання ламінату на дерев’яну підлогу з кволими дошками значить відкрити вологи шлях в з’єднання панелей, що також не додасть їм довговічності.

Отже, давайте виділимо три основні проблеми, з якими стикаються люди при монтажі:

  • Насамперед це стосується дуже старих будинків, де дошки або підгнили, або взагалі зламані. Коментарі зайві – обов’язково підлягає заміні.
  • Багато також стикаються з погано закріпленими лагами. Це проявляється в скрипі і тому, що ваш стать «грає». На такий дерев’яна підлога укладку здійснити неможливо.
  • Крім лагов, зустрічаються також і підлоги з погано закріпленими дошками. Цьому виною, як правило, самі дошки, які всохли згодом і цвяхи, які також прийшли в непридатність. На таку поверхню в принципі можна покласти ламінат, але робити це категорично не рекомендується щоб уникнути сумних наслідків.

Готуємо поверхню і усуваємо дефекти

Перед тим, як зробити укладку, потрібно привести цей самий підлогу в норму. Як ми вже визначили, основною причиною проблем з дерев’яним покриттям є дошки або лаги. При цьому часто можна зустріти якусь подобу «чаші» – підлога просіла посередині, але краю залишилися на місці. В цьому винні лаги, які або трохи підгнили, або просіли під великим навантаженням. У будь-якому випадку про те, щоб зробити якісне укладання на дерев’яну підлогу з такими дефектами не може бути й мови – потрібно виправляти.

Зніміть дошки по краях і обріжте лаги. На їх місце поставте нові, ретельно стежачи за рівнем. Після цього відкривається можливість зробити з нашої «чаші» площину. Але цього в більшості випадків недостатньо. Вам може допомогти ОСП. Це – спеціальні панелі, які прекрасно порівнялися ваш підлогу.

Як покласти ламінат на дерев'яну підлогу - поради майстрівТакож вам може допомогти створення бетонного перекриття. В цьому випадку дерев’яна підлога встановлюється поверх такого перекриття і служить в якості «чистового» статі.

Проблема з дошками вирішується також досить просто. Перш, ніж зайнятися укладанням, замініть цвяхи на нові. Також не зайвим буде стяжка дощок фанерою або аналогічним матеріалом.

Перед тим, як класти підлогове покриття, подбайте про те, щоб поверхня була збезводненої. У разі якщо ви відмивали підлогу, то почекайте, поки він повністю висохне.

Як правильно здійснити укладання?

Під і настала черга безпосередньо укладання ламінату. На підлозі розстеляють спеціальну підкладку, найкраще тонку для більшої звукоізоляції і на випадок потрапляння під ламінат сторонніх часток (тоді ламинат не буде скрипіти).

Зробіть невеликий відступ від стіни (1-1.5см), перш ніж почати безпосередньо укладати плити. Це захистить вас від здуття покриття надалі. Після цього починайте збирати перший ряд, вставляючи панелі в замки. По завершенні найкраще поставити розпірки, які не дадуть ковзати покриттю надалі. Таким же чином приєднаєте до першого і інші ряди. Останній же ряд доведеться обрізати, щоб він був впритул до стіни.

Ось і все – процедура закінчена, а ви тепер знаєте, як класти ламінат, докладаючи при цьому мінімум зусиль.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*