Як самостійно встановити біде в туалетній кімнаті

Що потрібно знати про біде

Якщо ви захотіли поставити в туалетній кімнаті біде, то цей пристрій для комфорту та гігієни швидко стане звичним, так як здивує вас функціональністю і дизайном. Труднощів з установкою цієї сантехніки у вас не виникне, якщо ви уважно вивчите всі інструкції до цього приладу. Тому установка біде під силу кожному господарю квартири або будинку – було б бажання.

Звичайно, спочатку потрібно придбати біде, а для цього потрібно знати, як його правильно вибрати. Зверніть увагу на всі прилади – підлогові або підвісні пристрої. Якщо ваша туалетна або ванна кімната невеликого розміру, то можна підібрати і таке біде – це буде підвісний варіант. Правильне підключення біде залежить від декількох умов. Наприклад, змішувач не завжди можна встановлювати, і краще буде, якщо ви запитаєте у продавця, потрібен змішувач саме для обраної моделі чи ні. Змішувач встановлюється найчастіше тоді, коли вода в водопровід подається з резервуара (в приватному будинку), а якщо вода підключена з центрального водопроводу, то оптимальним варіантом буде установка двох кранів для гарячої та холодної води в окремих корпусах. Випускаються біде і з висхідним потоком води, які називаються «фонтан», а прості прилади зовні нагадують кухонну раковину, тому їх так і називають – «раковина».

Установка біде типу фонтан

Самостійна установка біде «фонтан» – справа серйозна, але здійсненне при наявності у вас сантехнічного досвіду. Якщо ви ніколи не користувалися газовим ключем – краще передоручити це професіоналу. Він знає, як встановити біде правильно, і як під’єднати прилад до каналізації та водопровідної системи. До водопроводу біде-фонтан підключається мідними трубками, тому відразу вирішите, зможете ви це зробити чи ні.

Як самостійно встановити біде в туалетній кімнаті

Біде типу «фонтан» з висхідним потоком більш складно в установці, ніж біде-раковина, тому що в ньому, крім автоматичного клапана зливу, повинен стояти клапан для змішувача. Потік води йде всередині периметра сидіння, при цьому він нагрівається, а далі вже тепла вода за допомогою спеціальних регуляторів подається вгору. Отвір для струменя води (фонтану) знаходиться внизу. У таких біде передбачається спеціальний підведення води – він схожий на підведення води в душовій. Брудна відпрацьована вода не всмоктується, а чиста вода у водопроводі не забруднена.

Самостійне підключення біде типу «фонтан» не рекомендується, тому краще вам покликати сантехніка. Він правильно все збере і підключить регулювальний механізм – адже біде можна підключати до водопроводу і каналізації тільки після цих налаштувань.

Про зливному клапані біде

Зливний клапан в будь-якому сантехнічному пристрої, незалежно чи від його пристрою – це повністю автоматичний механізм, і він не з’єднується з сифоном. До підлоги в туалеті біде кріпиться за допомогою спеціальних кріплень, таких же, як і для унітазів. Щоб підключитися до системи каналізації, необхідно використовувати фасонну частину каналізації (трійник) і армований гнучкий шланг. Змішувач потрібно встановлювати останнім (якщо він необхідний у вашій моделі), а після установки можна приєднувати біде до водопроводу.

Інструменти для установки біде

Отже, установка біде зажадає від вас підготовки таких необхідних інструментів:

  1. Ударний дриль або перфоратор. З ними використовуйте свердла з таким же діаметром, як і в підставі біде.
  2. Розвідний ключ (можна газовий або гайкові ключі відповідного розміру) для труб і гнучких шлангів, хрестоподібна і плоска викрутка.
  3. Пакля для ізоляції або стрічка FUM.
  4. силіконовий герметик.

Самостійна установка біде вимагає докладного вивчення інструкцій і рекомендацій, які надаються компанією-виробником. Підготуйте інструменти заздалегідь, щоб не переривати роботу по установці біде.

збираємо змішувач

Збірка змішувача також складається з декількох етапів:

  1. Спочатку до змішувача прикручується гнучка гумова трубка. Трубку сильно не затягуйте, інакше пошкодите герметичність кріплення.
  2. Далі можна починати кріпити сам змішувач до біде. Змішувач прикручується спеціальними шпильками. Щоб не пошкодити фаянс корпусу біде, одягніть під гайки невеликі гумові прокладки. Встановивши змішувач по центру, затисніть його звичайним гайковим ключем. Під газовий ключ (якщо будете ним користуватися) потрібно підкладати тканину, щоб не пошкодити нікельоване покриття.
  3. Обробіть з’єднання герметиком. Це може бути силіконовий клей або так звана «холодне зварювання». Якщо ваша модель біде передбачає подачу води по типу «фонтан», то потрібно буде заздалегідь зібрати механізм регулювання подачі води. Після складання можна встановлювати механізм на біде і підключати водопровід.

Установка сифона

Підготовка сифона, як і змішувача, проходить в кілька кроків:

  1. Встановлюється сифон в корпус біде майже так само, як сифон в раковину. Після установки воронки і гумової прокладки в спеціальний отвір в біде необхідно все залити прозорим герметиком і закріпити сифон з нижньої сторони корпусу спеціальним кільцем.
  2. Далі збирається нижня частина сифона. Знову ж герметиком приєднується гофрований шланг для відведення води для каналізації. Розмір шланга вибирайте по діаметру дренажного отвору.

Як самостійно встановити біде в туалетній кімнаті

Монтаж біде типу раковина

Спочатку поставте біде на вибране місце, і після цього перевірте довжину всіх шлангів та інших гнучких і трубних з’єднань. Кріпити починайте з розмітки всіх кріпильних елементів. Перфоратором (або ударним дрилем) виконайте отвори з необхідним діаметром. Якщо підлогу кахельну, намітьте спочатку центр отворів спеціальним свердлом по склу або по кахлю, щоб не розкришити плитку звичайним свердлом з победітовим наконечником. Пилососом видаліть бруд і пил з отворів, щоб в них повністю забилися пластмасові дюбелі. Потім приставляє біде до розмітки, і прикручуєте його болтами. Під капелюшки болтів підкладіть силіконові або гумові прокладки.

Як самостійно встановити біде в туалетній кімнаті

Після того, як ви закріпили біде, підключайте його до всіх інженерних комунікацій – до водопроводу і каналізації. Гофрований шланг сифона прикріпиться до зливної трубці, а гнучкі гумові трубки приєднуються до подачі води. Всі з’єднання обробляються герметиком, а після цього обмотуються монтажної FUM стрічкою або лляної клоччям. Після закінчення всіх робіт перевірте, як працює ваше нове біде. Усуньте прочісування, якщо вони є. Ви і ваші домочадці швидко зрозумієте, що біде – дуже комфортний і зручний у використанні прилад для особистої гігієни, про встановлення якого ви не пошкодуєте.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*