Напевно, кожен хоча б раз потрапляв в ситуацію, коли обстановка в кімнаті застаріла і потребує оновлення. Або коли придбана під ключ і «з хорошим ремонтом» квартира виглядає не так, як в мріях нового власника. І треба б змінити інтер’єр, але на це немає ні можливостей, ні фінансів.
Однак впадати у відчай не варто. Існує кілька способів освіжити обстановку з мінімальними витратами грошей і часу.
Текстиль
Найпростіший, з незначними витратами, але при цьому дієвий спосіб оновлення інтер’єру – зміна текстилю. Часом досить усього лише змінити штори для того, щоб кімната заграла новими фарбами і стала виглядати свіжо і цікаво. А якщо замінити диванну накидку, оновити наволочки на декоративних подушках або взагалі додати парочку нових думок і валиків – то інтер’єр приміщення абсолютно перетвориться.
Більшість дизайнерів в один голос радять вибирати домашній текстиль в однотонних кольорах, проте для правильного поновлення слід враховувати дизайн самого приміщення.
Якщо в кімнаті є кольорові шпалери або безліч декоративних прикрас на стінах і меблів – варто віддати перевагу однотонним забарвленням тканини, які приборкають буйство фарб і зроблять кімнату більш м’якої, затишною і комфортною.
Однотонний текстиль тільки підкреслить похмурість кімнат, оформлених в монохромному стилі, без особливих прикрас і вензелів. У такі приміщення, навпаки, слід купувати яскраві барвисті штори і нові диванні подушки-валики з урахуванням сучасних популярних дизайнів і в міру помітних забарвлень.
Правильна підсвічування
Ефективний спосіб подати інтер’єр по-новому – змінити схему освітлення.
Стара кришталева люстра в центрі стелі і красиво вигнуті позолочені бра на стінах мимоволі надають і самій квартирі застарілий і важкий вид. Тому вимагають заміни сучасними світильниками: одночасно стильними, економічними, легкими і красивими.
Не варто забувати про те, що занадто яскраве освітлення підкреслить і виділить всі недоліки кімнати, тому лампи з потужним світловим потоком, швидше за все, лише погіршать її вид. Чого не можна сказати про точкових світильниках або сучасних торшерах, які дають досить яскраве світло тільки в вузько обмеженій зоні, залишаючи решту приміщення в легкому напівтемряві. І це саме те, що потрібно для оновлення інтер’єру.
Найкращим варіантом стане зонування приміщення – виділення декількох зон з різним рівнем м’якої або яскравого підсвічування.
Декор
Давно вже минули ті часи, коли стіни квартир прикрашали спочатку товсті килими з типовими малюнками, а потім – копії відомих картин і статуй, які виглядали максимально схожими на музейні експонати.
Замість важких маститих шедеврів художньої живопису, сучасний дизайн інтер’єру рекомендує використовувати різноманітні постери і картини маловідомих художників, які підходять за стилем і оформлення приміщення. Вішати на стіну повнорозмірну репродукцію знаменитої картини – сьогодні, скоріше, моветон. Адже і так зрозуміло, що шедеврам місце в музеях, а не на стінах звичайних квартир.
І все одно – нова репродукція, постер, набір з разноразмерних, але схожих за стилем збірних картин, зі смаком підібрані і вдало розміщені в приміщенні, цілком здатні його прикрасити і пожвавити. Головне не переборщити з кількістю або якістю – надмірності ніде не будуть виглядати доречно.
Перестановка меблів
Самий трудомісткий, але зате практично безкоштовний спосіб оновити інтер’єр – переставити меблі. Але не варто рухати важкі предмети просто так, не маючи плану і не оцінивши наслідків.
Для початку потрібно вдумливо визначити, що і куди може бути пересунено, які предмети меблів варто розгорнути, а які деталі краще заховати. І тут теж особливу увагу слід приділити тренду останніх років – зонування.
Так, вдало розгорнутий шафа надійно відокремить зону відпочинку з кріслом і пледом від активної зони з телевізором і диваном, а відкритий стелаж візуально розділить робоче місце і зону для читання. Але у даного способу є один істотний недолік: не завжди можна заздалегідь оцінити наслідки перестановки меблів. Адже колір шпалер за одежні шафою може разюче відрізнятися від кольору тих же шпалер, які прикрашають відкриті стіни кімнати, а місце на підлозі, напевно, буде продавлено важким комодом, що стояли там не одне десятиліття.
Такі можливі неприємності варто враховувати при плануванні перестановки і тримати в голові кілька варіантів їх виправлення або вуалювання.
У повсякденному житті є багато приводів для веселощів або невдоволення, але якщо раптом зовнішній вигляд кімнати перестав радувати свого господаря, то це вагомий привід знайти причину такої зміни настрою і усунути її. І якщо справа тільки в обстановці, яка просто перестала подобатися, то, як ми бачимо, існує чимало економічних способів виправити інтер’єр і навчитися знову отримувати радість від милих серцю речей і улюблених занять, яким можна віддаватися в уже оновленої кімнаті.