Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Кріплення стельових плінтусів надає стелі завершений вигляд. Завдяки їх установці можна приховати нерівності, непривабливі стики поверхонь і облагородити приміщення. Після того, як дизайн-проект або власна задумка по ремонту кімнати реалізовані, багети обрані і куплені, виникає питання: як наклеїти плінтус на стелю? Чи можна виконати роботи по установці галтелів самостійно, або краще довірити їх кріплення професіоналам?

У даній статті ви знайдете відповіді на ці та багато інших питань, які виникають в процесі укладання плінтусів.

Клеїмо стельові багети: підготовка

Планується для оформлення стелі є важливим елементом оздоблення приміщення. Найчастіше встановлюються вироби з пінопласту і пластика (способи їх кріплення ми і розглянемо), а також стельові багети з поліуретану, пінополістиролу.

Підготовка до кріплення – вибір плінтуса

При покупці карниза для оформлення стелі в першу чергу слід орієнтуватися на розміри приміщення. Тут діє негласне правило: чим вище стеля і більше кімната, тим крупніше багет повинен бути встановлений.
Стельові карнизи відрізняються матеріалом виготовлення, забарвленням, розмірами, способом кріплення. Визначитися з вибором допоможе спеціальна таблиця.

Таблиця співвідношення площі приміщення і розміру багетів для установки

Так в кімнаті площею 20 м. Кв. зі стандартною висотою стелі 2,5 м слід клеїти карнизи шириною до 9 см.

Порада: перед купівлею уважно огляньте виріб – якщо вона виготовлена ​​з неякісного матеріалу, то після установки може пожовтіти.

Розрахунок необхідної кількості матеріалів для установки

Для того щоб правильно розрахувати необхідну кількість плінтусів, слід перед тим, як їх встановити, виміряти кімнату. Потім, зрозумівши периметр приміщення, необхідно поділити цю величину на довжину стельової планки (стандарт 200мм). Отримане число округлите до цільного парного показника.

Рекомендація: кріплення стельових плінтусів не є складним процесом, проте, краще купити один карниз про запас.

Підготовка стелі до установки, розмітка

Щоб зробити кріплення карниза якісно, ​​попередньо підготуйте поверхню стелі: усуньте всі щілини і нерівності. Це забезпечить щільне прилягання галтелі при поклейке.

Потім проводиться розмітка. Для цього до стельової поверхні слід докласти пробну планку і олівцем намітити її краю і стики клеєних планок. Позначки поставте і на плінтусах.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Розмітка допоможе зробити кріплення карнизів максимально ефективно

Порада: позначки на стінах робіть дуже акуратно, так, щоб в процесі поклейки вони були закриті стельовими плінтусами.

Підготовка матеріалів та інструментів для кріплення галтелів

Перед тим, як клеїти стельовий плінтус, приготуйте всі необхідні пристосування. З матеріалів знадобиться:

 • плінтус стельовий (при необхідності і кріпильна планка);
 • кутові кріплення (клеяться для того, щоб приховати непривабливі кути);
 • шпаклівка;
 • клей «Момент Монтаж» для стельових плінтусів;
 • акриловий герметик для усунення щілин (може використовуватися в якості клею);
 • водоемульсійна фарба (для фарбування багетів з пінопласту).

Також перед установкою галтелів запасіться необхідними інструментами:

 • рулеткою і олівцем;
 • ножівкою або канцелярським ножем (для нарізування деталей перед кріпленням);
 • стуслом (інструментом для нарізування плінтусів під різним кутом);
 • монтажним пістолетом для нанесення герметика або клею;
 • гумовим шпателем.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Основні інструменти і пристосування для установки і кріплення карнизів

Нарізка багетів перед кріпленням

Перед тим, як клеїти плінтуса на стелю, їх ріжуть на необхідні розміри. Кутові деталі можна підрізати ножем, але більш точно і рівно це можна зробити за допомогою стусла.

Спочатку необхідно встановити багет в стусле таким чином, як він буде закріплений на стіні. Далі здійснюється порізка багета ножівкою. Спочатку підрізає кут, а вже потім виріб коригується по довжині.

Порада: не натискайте сильно на карниз при різанні, пінопласт може розкришитися.

Якщо при різанні ножем утворилися задирки – досить перед установкою багета акуратно зачистити їх шкіркою.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Порізка карниза на стусле – підготовка до кріплення

Технологія монтажу стельового плінтуса

Всі підготовчі роботи перед кріпленням планок виконані, але ви не знаєте, як приклеїти стельовий плінтус? Наша інструкція підкаже вам, як правильно зробити установку плінтуса своїми руками.

Перед завершальним етапом ремонту, кріпленням багетів, стіни і стеля повинні бути вирівняні і загрунтовані. Якщо стіни нерівні, то при установці плінтусів між ними і планкою будуть утворюватися зазори.

На замітку: шпалери рекомендується клеїти після установки стельового плінтуса, щоб їх можна було легко замінити, не порушуючи цілісності карнизів.

Існує три основних способи, як кріпити стельові плінтуса:

 • клеїти на шпалери;
 • клеїти на стіну;
 • механічним способом (така установка застосовується при обробці стелі ПВХ панелями, коли для їх кріплення використовується пластиковий плінтус).

Кожен з варіантів установки галтелів має свої нюанси, але новачкам ми рекомендуємо скористатися другим – клеїти карнизи на стіну.

Як правильно клеїти стельовий плінтус з пінопласту

Для кріплення карниза з пінопласту використовується клей. Спочатку його наносять на внутрішні кути вироби. Клейова смужка повинна бути цільною і рівномірної.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Клей на виріб наноситься акуратно, щоб він не виступав назовні

Порада: будівельні магазини пропонують досить широкий вибір клеїв для кріплення багетів, але краще вибрати полімерно-спиртової, який швидко сохне і є водонепроникним.

Оскільки клеїти плінтуса в кутах кімнати складніше, то рекомендується почати саме з них, замість того, щоб здійснювати установку багетів по периметру. Кутові деталі попередньо підрізають за допомогою стусла.

Спочатку приміряють плінтус до місця кріплення, вичікують кілька хвилин, щоб клей схопився, і прикладають деталь знову до стіни. Галтель слід встановити, притиснувши, але не дуже сильно, щоб вона не деформувалася, і почекати кілька хвилин поки не застигне клей.

Візьміть замітку: в місцях видних кутових стиків краще встановлювати довгі плінтуса, так вони будуть менш помітні. Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Кріплення кутових галтелів

Далі проводиться установка наступних плінтусів, стикуючи їх з кожної попередньої планкою. Після застигання клею, стики між плінтусами закладають герметиком. Після кріплення всіх деталей здійснюють фарбування багетів з пінопласту.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Залишки герметика після кріплення галтелі прибирають гумовим шпателем

Наочна демонстрація, як приклеїти стельовий плінтус, відео:

Особливості монтажу плінтуса стельового за допомогою шпаклівки

Спочатку фінішну шпаклівку, яка виступає в якості клею, розводять в окремій ємності. Потім наносять її тонким шаром (подібно клею) на зворотну сторону багета і на стіну. Виріб клеять до стіни і притискають на кілька хвилин.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Зайва шпаклівка при поклейке плінтусів видаляється шпателем

Порада: після висихання шпаклівки шви і зазори на галтелі заповнюють герметиком.

Приклейка карнизів за допомогою герметика

Установку багетів можна здійснити і за допомогою герметика. Наноситься він так само, як і клей, виріб фіксується на 30 секунд для того, щоб воно добре закріпилося. Залишки клею-герметика видаляються чистою ганчіркою. Після завершення установки замазують всі щілини і приступають до фарбування галтелі. На фінішному етапі клеяться шпалери.

Порада: для зручного видавлювання клею з тюбика в процесі установки молдингів – скористайтеся спеціальним пістолетом. Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Кріплення стельового плінтуса герметиком поетапно

Установка багетів

Якщо стеля оброблений ПВХ панелями, в такому випадку встановлюються пластикові плінтуса. Перед тим, як плінтус прикріпити, робиться розмітка і по периметру приміщення встановлюється кріпильна планка (куточок із пластику) під кутом 90 градусів.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Кріпильна планка встановлюється на саморізи з кроком 30-50 см

Потім проводиться підрізування і установка кутових елементів. На планку з одного боку кріпиться шляхом замикання стельовий плінтус.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Кріплення пластикового плінтуса

Таким чином, між багетом і планкою утворюється виїмка, в яку зручно встановлювати ПВХ-панелі. В процесі їх монтажу роблять отвори для проводки. А потім проводиться кріплення плінтуса стельового ПВХ з інших трьох сторін.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Багет замикається – кріплення завершено

Більше інформації про установку плінтусів – відео:

Особливості установки карниза на натяжні стелі

При кріпленні натяжної стелі до стін, по периметру кімнати залишається невеликий зазор, який необхідно заховати. Як правильно приклеїти плінтус до натяжної стелі?

Планується, що підходить для установки на натяжні стелі, повинен бути гнучким і легким. Кріпиться він тільки до стіни, не до стелі (клей може пошкодити плівку). Перед тим, як клеїти карниз, слід захистити підвісна стеля малярським скотчем. Встановлюється карниз шляхом приклеювання. Між приклеєним плінтусом і стелею залишиться невеликий зазор, тому можна спорудити конструкцію з підсвічуванням.

Як вибрати і чим клеїти стельовий плінтус

Світлодіоди, встановлені за приклеєними плінтусами, будуть ефектно підсвічувати стелю

Підсумок

Оскільки вартість установки стельових багетів прирівнюється до ціни матеріалу, то розумним рішенням буде клеїти їх самостійно. Дуже важливо правильно провести розрахунок матеріалу і підібрати плінтуса.

Робота по установці галтелів не є складною, але вимагає точності та акуратності. Сподіваємося, що наше рекомендації з приклеювання і кріпленню плінтусів будуть вам корисні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*