Як вибрати шпалери для маленької квартири, щоб за рахунок них вона здавалася більше

Грамотний вибір шпалер – непросте завдання, особливо якщо мова йде про квартиру невеликого метражу. Завдяки рулонному матеріалу, що застосовується для внутрішньої обробки приміщення, можна візуально розширити простір. Достатньо лише правильно підібрати текстуру настінного покриття, його забарвлення і візерунок. Розповімо про ці прийоми докладніше.

Дрібний малюнок

Як вибрати шпалери для маленької квартири, щоб за рахунок них вона здавалася більше

Щоб маленька кімната візуально здавалася більше, шпалери для її обробки вибирають, слідуючи рекомендаціям фахівців. Рулонний матеріал для обклеювання невеликого приміщення повинен бути:

  • світлого кольору;
  • без малюнка або з дрібним візерунком.

Дизайнери допускають використання для кімнати з невеликим метражем візерункового настінного покриття. Однак малюнок не повинен бути великим: чим він дрібніше, тим краще. У приміщеннях з високими стелями дозволяється застосування шпалер з горизонтально розташованим на них візерунком. Цей дизайнерський прийом допоможе розширити простір.

Якщо планується використовувати в декорі приміщення у великій кількості картини або прикрасити стіну яскравим килимом, шпалери з візерунком НЕ будуть доречні. Віддати перевагу слід однотонному настінному покриттю.

Привабливості інтер’єру маленького житлового приміщення додадуть також фактурні шпалери. Крім того вони дозволять зробити кімнату більш просторою. Дизайнери рекомендують віддати перевагу рулонному матеріалу з рельєфом, що нагадує рогожу. Він дозволить створити цікавий перепад обсягу, домогтися гри світла і тіні, за рахунок чого простір невеликої кімнати розшириться.

Цікавий дизайнерський прийом – чергування однотонних шпалер і візерункових. Однак ширина рулонного матеріалу з малюнком повинна бути менше, ніж у моноколорного. Оригінально виглядають в невеликому приміщенні шпалери з орнаментом, якими обклеїли стіну не традиційно по вертикалі, а діагонально. Цей спосіб також сприяє розширенню простору. Застосуємо він і до фактурного оздоблювального матеріалу.

Акцентна стіна

Як вибрати шпалери для маленької квартири, щоб за рахунок них вона здавалася більше

Зробити житлове приміщення більш просторим можна, зробивши акцент на одній з його стін. Досить виділити її за допомогою малюнка у вигляді геометричних фігур. При цьому фарбувати загальний фон (акцентну стіну) в контрастний колір, що відрізняється від колірної гами кімнати, необов’язково. Бажано, щоб поверхня, на яку акцентується увага, була спокійного відтінку, що гармоніює зі стилістикою приміщення. Такий дизайнерський прийом дозволяє «обдурити» зір, візуально збільшивши простір.

Ще один спосіб вирішити проблему невеликого метражу і тісноти кімнати – оформити стіни по-різному. Дизайн вийде оригінальним. Буде потрібно 3 стіни обклеїти моноколорним оздоблювальним матеріалом, а четверту – більш яскравими шпалерами, на яких присутній великий малюнок. Дизайнери радять виділити цим способом одну з вертикальних площин, на тлі якої буде стояти телевізор, якщо мова йде про вітальні. Акцентної стіною в спальні може бути примикає до узголів’я ліжка.

Припустимо прикрасити акцентну стіну оригінальними полками, освітлювальними приладами, горщиками з кімнатними квітами та іншими оригінальними елементами декору. При виборі забарвлення рулонного матеріалу для акцентної стіни спираються на загальні правила поєднання кольорів:

  • ефектно виглядає комбінація однотонних шпалер білої, чорної, срібною, золотою забарвлення з настінним покриттям будь-якого іншого кольору;
  • коричневі стіни добре поєднуються з синіми, рожевими, червоними;
  • зелену акцентну стіну можна зробити в кімнаті, обклеєної жовтими або жовтогарячими шпалерами;
  • одну зі стін, на яку планується зробити акцент, обклеюють оздоблювальними матеріалом кремового забарвлення, якщо кімната оформлена в ясно-бузковому, сірувато-рожевому, блідо-зеленому, перлинно-сірому, зеленому, приглушено червоному кольорі;
  • з блідо-рожевою акцентної стіною будуть гармоніювати салатні, блакитні, бузкові шпалери;
  • оформлення акцентної площині в сіро-блакитний забарвленням має сенс, якщо приміщення обклеєно шпалерами сірого або вишневого кольору;
  • сірий обробний настінний матеріал гармонує з малиновою, фіолетовою, бузкової гамою.

Холодні відтінки світлих кольорів

Як вибрати шпалери для маленької квартири, щоб за рахунок них вона здавалася більше

Базовими кольорами для маленької кімнати слід брати світлі тони, бажано холодних відтінків. Занадто темного забарвлення шпалер варто уникати, щоб візуально не зменшити приміщення на 40%. Однак слід бути обережним і з білими стінами.

Для добре освітленій квартири найбільше підходять холодні світлі кольори настінного покриття. Вони спрацюють на візуальне розширення площі. Для погано освітленого краще використовувати світлі шпалери теплих тонів. Колір стін повинен поєднуватися з колірною гамою меблів, килимових покриттів, великих предметів в інтер’єрі. Не варто побоюватися поєднувати світлі стіни зі світлими меблями. Головне правило – вони повинні відрізнятися на пару тонів один від одного.

Щоб візуально збільшити простір маленької квартири можна вибрати для обклеювання стін шпалери з деяким блиском. Наприклад – шпалери з шовкографією. Не варто робити глянцевими і стіни, і стеля, і підлога одночасно. Можна зупинитися на двох позиціях або однієї.

Зробити простір маленької квартири візуально більшим можна, застосовуючи різні методи і настінні матеріали. Головне знати, як їх правильно використовувати, щоб не отримати зворотний результат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*