Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками

Після заміни віконних рам багато хто стикався з проблемою пошуку відповідального майстра для виконання штукатурки укосів. Більшість робочих якщо і готові виконати цю роботу, то найчастіше роблять її неякісно, ​​вимагаючи при цьому необгрунтовано високу плату. Слід знати, що в разі неправильної обробки вікна втрачають свої тепло- і звукоізоляційні властивості. Більш того, гарантовано появу шкідливих грибкових організмів, які можуть негативно впливати на здоров’я людини. Виконати штукатурку укосів можна своїми руками, як це зробити, ми і розповімо в статті.

Загальні вимоги

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Укоси на вікнах повинні не тільки мати гарний зовнішній вигляд, але і відповідати ряду вимог

Укіс – зріз стіни (по її товщині), який примикає до віконної рами. Якісний укіс має наступні характеристики:

 • хороша волого і паронепроницаемость поверхні, що дасть можливість забезпечити високу якість монтажного шва за умови дотримання вимог ГОСТ;
 • підвищена стійкість до розшарування при проведенні вологого прибирання або очищення;
 • стійкість до механічного і зовнішнього впливу (перепад температур, сонячні промені);
 • високі теплоізоляційні властивості.

Укоси на вікнах можуть бути косими і прямими, вузькими і широкими, зовнішніми і внутрішніми.

Підготовчий етап

Перед початком робіт по виробництву штукатурних укосів варто приділити належну увагу підготовчого етапу.

Якщо у вас «новобуд», то укоси роблять тільки після фінішного штукатурення інших стін. При цьому слід почекати кілька днів, поки штукатурка на стінах не підсохне.

Місце під укоси має бути добре підготовлено, очищено від бруду, пилу і будь-яких жирових відкладень. Розчин, який виступає з кладки цегли або напливи бетону, слід видалити.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Виступаючі залишки монтажної піни необхідно видалити

Для поліпшення зчеплення розчину зі стіною кладка цегли повинна бути завчасно розшита на глибину як мінімум 10 мм. Для поліпшення теплоізоляції необхідно законопатити або задути піною (що зручніше і швидше) щілини між віконною рамою і стіною.

Якщо у вас встановлені дерев’яні віконні рами, то потрібно прокласти спеціальний ізолюючий матеріал, який захистить дерево від вбирання вологи і подальшого гниття.

У разі металопластикових вікон рекомендується після нанесення розчину і його підсихання зробити між укосом і рамою невелику просічки шириною до 5 мм. Після чого її заповнити силіконовим герметиком. Ця просечка буде служити компенсацією теплових розширень рами і гарантом відсутності тріщин на поверхні віконних укосів.

Штукатурка укосів вікна

Для полегшення прибирання бруду після виконаної роботи віконні рами, скла і місце навколо вікна слід затягнути захисної целофановою плівкою, яку після закінчення робіт можна просто викинути. Якщо при демонтажі старих віконних рам ребро укосу пошкодилося, необхідно встановити звичайний куточок. Який вибрати, пластиковий або металевий, ви вирішуєте самі.

Інструменти і матеріали

Для виготовлення штукатурних укосів своїми руками вам будуть потрібні наступні інструменти і матеріали:

 • рулетка;
 • олівець;
 • шпатель;
 • кельму;
 • ємності для води і перемішування розчину;
 • кирка;
 • малка (її, до речі, можна виготовити самостійно);
Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
За допомогою малки можна зробити однаковий кут нахилу на всіх схилах
 • грунтовка глибокого проникнення (можна зробити самим, розмішавши клей ПВА з водою в пропорції 1: 2);
 • цемент (або готова штукатурна суміш);

Перевага віддається вже готовим складам в мішках.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Використання готових сумішей істотно полегшить роботу і дозволить отримати якісний розчин
 • рейка для виведення рівня;
 • будівельний рівень (можна скористатися схилом);
 • кисть або валик;
 • водоемульсійна фарба;
 • шпаклівка (фінішна);
 • наждачний папір (дрібне зерно) або малярська сітка.

Технологія проведення робіт своїми руками

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Знаходимо нульовий рівень і виставляємо маяки для штукатурки по всьому периметру

 Перед початком всіх робіт необхідно підготувати поверхню для нанесення розчину. Після чого знаходимо нульовий рівень і виставляємо маячки для штукатурки по всьому периметру майбутніх укосів віконної рами. Установка дерев’яних рейок полегшить виконання робіт.

Рейки можна закріпити на звичайний розчин. При цьому потрібно контролювати рівень як по горизонталі, так і по вертикалі.

Розчин для укосів готуємо відповідно до інструкції, розміщеній на упаковці. Його необхідно ретельно вимішати, домогтися однорідності у всіх шарах. Після виставлення всіх орієнтирів приступають до обробки поверхонь укосу ґрунтовкою (або сумішшю з ПВА).

Обробку найкраще повторити кілька разів з невеликими перервами.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Приступаємо до обробки поверхні ґрунтовкою. При досягненні бажаного рівня останні руху шпателя повинні здійснюватися від вікна в сторону кімнати

Після приготування розчину беремо шпатель і накидаємо перший шар розчину. Якщо вам потрібно зробити штукатурні укоси високими, то розчин слід накладати шарами через невеликі проміжки часу, за які шар трохи підсихає. Розчин починаємо наносити знизу вгору, орієнтуючись при цьому на маяки або дерев’яні рейки. «Виганяючи» необхідну висоту, важливо правильно наносити розчин: спочатку вертикально, а потім горизонтально. При досягненні бажаного рівня останні руху шпателя повинні здійснюватися від вікна в сторону кімнати.

При штукатурці укосів зверху віконного прорізу рекомендується під час виготовлення розчину додати гіпс або алебастр. Це необхідно для прискорення висихання.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Розчин, особливо у верхній частині укосів, краще наносити невеликими порціями

Багато рекомендують для якісної штукатурки верхнього укосу збільшити кількість шарів і одночасно зменшити обсяг спричинених розчину на шпателі. Малка знадобиться вам при виготовленні штукатурних укосів з кутом, якщо на всіх поверхнях цей кут повинен бути однаковим. Користуватися цим інструментом просто: один кінець встановлюєте на віконну раму, а другий – на дерев’яну рейку, яка закріплена на грані укосу.

Знімати надлишки малкою для створення правильного кута необхідно тільки після схоплювання розчину.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Всі нерівності видаляють мелкозернітой наждачним папером

Після цього наносять шар фінішної шпаклівки. Всі нерівності видаляють дрібнозернистим наждачним папером або малярською сіткою. Готові висохлі укоси покривають водоемульсійною фарбою в кілька шарів з просушуванням між підходами.

Як зробити укоси на вікнах штукатуркою своїми руками
Готові укоси мають відмінний зовнішній вигляд і покращують теплоізоляцію

Як зробити штукатурні укоси (відео)

На закінчення пропонуємо вам невеличкий майстер-клас по штукатурці віконних укосів.

Штукатурка укосів на перший погляд може здатися простим заняттям. Насправді це досить трудомісткий процес, причому для «облаштування» одного віконного отвору у вас піде мінімум два дні. Але воно того варте, адже в результаті ви отримаєте гарні і якісні штукатурні укоси, які ви зробили своїми руками. Вдалого вам ремонту!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*