Яку покрівлю вибрати для дерев’яного будинку

Вибір покрівлі дерев’яного будинку визначає, наскільки комфортно буде в ньому жити. З великого списку технічних характеристик покрівлі, важливо виділити і вивчити чотири компоненти:

  • морозостійкість;
  • згинатися міцність;
  • теплостійкість;
  • цветоустойчивость.

морозостійкість визначає, як багато циклів заморожування і відтавання може витримати покрівля. У районах, де клімат змінюється від холодної зими, до спекотного літа, висока морозостійкість покрівельного матеріалу дозволяє значно продовжити термін експлуатації без капітального ремонту.

Яку покрівлю вибрати для дерев'яного будинку

згинатися міцність показує межа міцності покрівельного матеріалу на вигин. Чим вище цей показник, тим краще покрівля буде працювати в умовах сильних снігових і вітрових навантажень.

теплостійкість – це характеристика, яка показує граничну температуру, що не руйнує покрівельний матеріал. Високі температури, які виникають під час загоряння, здатні деформувати покрівлю та знижувати пожежну стійкість будівлі.

Кольоростійкість є естетичної характеристикою, яка показує, скільки часу покрівельний матеріал може чинити опір діям ультрафіолетових променів. Чим вище цей показник, тим довше покрівля буде залишатися красивою, не втратить свій початковий колір.

Існує кілька видів покрівельних матеріалів, які користуються популярністю. Давайте розглянемо основні матеріали, визначимо їх переваги та недоліки.

Металочерепиця – виразність і легкість

Металочерепицю відносять до металевої покрівлі. Однак зовнішній вигляд повністю повторює фактуру красивою і приємною керамічної черепиці. В результаті виходить компактне і красиве рішення для дерев’яного будинку.

Яку покрівлю вибрати для дерев'яного будинку

Для цього покрівельного матеріалу характерний великий вибір колірних рішень і різноманітність форми. Середній показник питомої ваги коливається в межах від 3,5 до 6,0 кг / м2.

Переваги металочерепиці

Легкість матеріалу значно знижує витрати на будівництво кроквяної системи. Транспортування матеріалу, вивантаження і подача до місця установки також не викликає особливих труднощів. Установка листів проводиться швидко. Кріплення виконується за допомогою саморізів. Крок обрешітки вибирається досить великий, виходячи з геометричних параметрів. У комплекті з металочерепицею майже завжди продаються системи водостоку і жолоби в тон матеріалу. Ціна нижче інших покрівельних матеріалів.

Недоліки металочерепиці

Під час дощу або сильного вітру відчувається яскраво виражений шум. Зниження шуму досягається якістю монтажу, щільне прилягання покрівлі до решетування знижує вібрацію і шум, але не прибирає її повністю.

Ондулін – довговічність і гігієнічність

Офіційний сайт Ондулін: http://www.onduline.ru/?utm_source=article&utm_medium=link.paid&utm_campaign=seo_link_info

Ондулін відносять до листовим покрівельних матеріалів. За формою це хвилясті листи з целюлози, які просякнуті бітумом і особливими добавками, що поліпшують характеристики матеріалу. Зовні матеріал виглядає красиво і ідеально підходить для доповнення дизайнерських рішень фасаду дерев’яного будинку. Питома вага матеріалу – 6,5 кг / м2.

Яку покрівлю вибрати для дерев'яного будинку

Переваги ондуліна

Незаперечна переваги матеріалу – це його легкість, що не вимагає масивних стропильних конструкцій, і простота монтажу. З огляду на, що покрівельні роботи ведуться на висоті, подача ондулина до місця укладання не викликає проблем. Також ондулін має порівняно гарну довговічність і міцність до перепадів температур. Можна виділити гігієнічність матеріалу, який добре поєднується з таким природним матеріалом, як деревина.

Недоліки ондулина

При дуже високих температурах ондулін може видавати неприємний запах бітуму. Ще до недоліків можна віднести більш скрупульозні роботи по підготовці обрешітки. Це необхідно щоб легко розкласти ондулін на поверхні.

Шифер – відомий і доступний

Всіма відомий шифер – це хвилясті листи з суміші цементу, азбесту і води. Для того щоб підвищити міцність матеріалу додають різні полімерні компоненти. Питома вага шиферу становить приблизно 10-14 кг / м2.

Яку покрівлю вибрати для дерев'яного будинку

На додаток до відомого матеріалу популярність набирає, так званий, єврошифер. Єврошифер є органічні волокна зі спеціальними добавками і барвниками.

Переваги шиферу

Стандартний шифер не горить, має хороші показники теплопровідності і поглинання шуму. Шифер можна забарвити – це підвищить термін його служби. Єврошифер міцний, не гниє і не іржавіє, має невелику пружність, що дозволяє укладати його на ділянки даху з невеликим кутом кривизни.

Недоліки шиферу

Шифер досить крихкий і може пошкодитися при перевезенні, під час зберігання або в процесі монтажу. Експлуатація вимагає постійного догляду і ремонту. У регіонах з сильними вітрами можуть виникати поодинокі поломки, які призводять до протікання. Єврошифер має слабку опірність високих температур, а також відноситься до горючих матеріалів. Неправильна технологія монтажу може привести до провисання еврошифера і утворення течі.

Черепиця – краса і надійність

Черепиця один з найнадійніших, але дорогих покрівельних матеріалів. Питома вага натуральної черепиці становить 40-60 кг / м2.

Яку покрівлю вибрати для дерев'яного будинку

Переваги черепиці

Цей матеріал є самим довговічним. Сформовані з глини елементи черепиці служать близько ста років. Це обумовлено високою стійкістю черепиці до будь-яких пошкоджень, як механічним, так і хімічним. Матеріал є екологічно чистим, невеликі елементи дозволяють виконати покрівлю будь-якої, самої складної конфігурації. Ремонт не викликає проблем, пошкоджені ділянки легко змінюються. Дах з черепиці має підвищену захистом від шуму, матеріал не горючий.

Недоліки черепиці

Дуже велику вагу матеріалу вимагає посиленої кроквяної системи. Навантаження від такої покрівлі необхідно враховувати при будівництві фундаментів і несучих конструкцій будівлі. Матеріал один з найдорожчих. Укладання вимагає спеціальних навичок, що додатково збільшує витрати в процесі будівництва. Глиняна черепиця підходить тільки для приватного будівництва малоповерхових будівель.

Висновок

Вибирати покрівельний матеріал слід виходячи з географічного розташування забудови і конструктивних особливостей споруди. При наявності будь-яких сумнівів, рекомендується скласти таблицю порівняльних характеристик, яка покаже, який з матеріалів підходить в конкретному випадку. Краще не застосовувати експериментальні та екзотичні варіанти, а вибрати для покрівлі перевірені і надійні матеріали.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*