Жоден ремонт не обходиться без вирівнювання поверхонь, штукатурка додатково є захистом, тепло- і звукоізоляцією, тим самим виконати не естетичну і практичну функції. Для надійності і міцності чорнової обробки необхідна сітка для штукатурки стін, стель, підлоги, яка закріплює вирівнюючий шар, перешкоджає відшарування і розтріскування розчину.
Далі ми розповімо, яка буває будівельна сітка для штукатурки, як вибрати шару не правильно.
Сітка фасадна під штукатурку, зручний спосіб монтажу на дюбель-гриб
Область застосування і види армуючих сіток для штукатурки
Раніше для закріплення штукатурки використовували дранку, часто набивали цвяхи, пізніше з’явилася рабиця. Ці традиційні технології збереглися і донині, а поряд з ними з’явилися і нові матеріали, які значно підвищують якість чорнової обробки, полегшують і прискорюють процес ремонту. Сьогодні армована сітка для штукатурки стін представлена в широкому асортименті і її вибір залежить від виду розчину, товщини шару, області застосування: зовнішня чи внутрішня обробка, і умов експлуатації: мікроклімат. Штукатурна сітка – це основа вирівнюючого шару, яка робить його надійним, стійким до механічних впливів, здатним витримати складні хіміко-біологічні умови експлуатації. Перешкоджає відшаровування, утворення бульбашки і розтріскування розчину.
Корисна інформація: Проста металева сітка для штукатурки не використовується в приміщеннях з вологим мікрокліматом, наприклад, у ванних, басейнах і для зовнішньої обробки. Тут доцільні оцинковані і скловолоконні вироби. Для цементного розчину неприйнятна сітка під штукатурку пластикова, з часом компоненти суміші роз’їдають пвх.
Синтетичні сітки зручно кріпити на швидковисихаючі розчини
Які бувають сітки для штукатурки – вибрати не помилитися
Високі вимоги до якості ремонту, нові технології в підготовці і обробці поверхонь, різноманітність розчинів на основі цементу, вапна, гіпсу з додаванням присадок змусили відгукнутися будівельний ринок і новими допоміжними матеріалами. Для різних цілей використовуються різні види штукатурної сітки.
Металеві
Традиційно в якості армуючого шару використовують штукатурні металеві сітки: зварні, плетені, виготовлені просічно-витяжних способом.
Сталева сітка під штукатурку стін, буває з осередками різного розміру. Являє собою прути з металу різної товщини, спаяні зварюванням на перетинах. Дуже міцне виріб, з високими фізико-механічними характеристиками, але підходить тільки для внутрішньої обробки в приміщеннях з сухим мікрокліматом, так як під впливом вологості на сітці може утворитися корозія, що спричинить руйнування штукатурного шару.
Зварна решітка – незамінне рішення для товстих шарів обробки
Оцинкована сітка для штукатурки стін – найбільш затребуваний варіант для зовнішніх фасадних і цокольних робіт, не боїться корозійних відкладень. Осередки від маленьких до великих, закріплені у вузлах звареним способом.
Армуюча сітка для штукатурки стін – рабиця, універсальна для товстого вирівнюючого шару, підходить для всіх видів розчинів. Завдяки рухомий плетених системі вузлів, можна використовувати не тільки для обробки поверхонь з цегли, бетону, каменю, але і для газобетонних і дерев’яних стін, де матеріал постійно працює під впливом кліматичних умов. Крім того, рабиця актуальна в новобудовах, де усадка стін неминуча.
Рабица – традиційний спосіб армування під штукатурку
Сітка металева для штукатурки стін просічно-витяжна виготовляється особливим чином. З цілого листа металу під пресом вирубуються отвори, потім полотно витягується для отримання осередків ромбовидної форми. Відсутність зварних з’єднань надає виробу міцності, використовуються просічно-витяжна металева сітка для штукатурки внутрішніх стін, під тонкий шар до 30 мм.
Новітні технології
Поряд з металевими виробами для виготовлення армуючого каркаса вирівнюючого штукатурного шару широко застосовуються сітки з сучасних, синтетичних матеріалів.
Для стін з газобетону і цегли найкращим способом підходить пластикова сітка кладки під штукатурку пластикова з дрібним осередком, для оздоблення фасадів та цоколів з більшою. Вона добре переносить великі дельти температур, -40о- + 100оС, підходить для використання на теплоізоляційному шарі.
Склотканини сітка для штукатурки зовнішніх стін і внутрішньої обробки виготовляється зі скла без лужних домішок, додатковим компонентом є алюміній, що збільшує механічну міцність полотна багаторазово. Чи не боїться хіміко-біологічних впливів, не гниє, вважається універсальним матеріалом для всіх видів штукатурних робіт. Склосітка під штукатурку фасадна виготовлена з міцних волокна, витримує товсті шари розчину, можна використовувати по утеплювачу.
Сітка для штукатурки стін, фото тонкого стекловолоконного полотна, підходить для не тільки для чорнової обробки, але і як основа під декоративну штукатурку
Поліуретанова сітка для штукатурки фасаду та приміщень випускається з осередками різного розміру, актуальна для всіх видів суміші, можна армувати тонкі і товсті штукатурні шари. Матеріал легкий, інертний до різного роду впливом, краще рішення для великих площ, в тому числі промислових будівель, складів, приватних будинків.
Двуоснооріентірованние полімерні сітки – нове слово в оздоблювальних матеріалах. Легка, не схильна до корозійних змін, не страшні луг, не є перешкодою для магнітного поля, еластична, без проблем трансформується під будь-яку базу, тому зручна для обробки криволінійних і заокруглених конструкцій. Сітка полімерна для штукатурки – незамінне рішення для обробки струмопровідних комунікацій, фасадів і внутрішніх робіт. Надміцна поліпропіленова фасадна сітка для штукатурки витримує товсті шари важких цементних складів, використання вироби в армуванні мостів і доріг тільки підтверджує міцність матеріалу.
Сітка для штукатурки стін, фото полімерного вироби
Секрети майстрів
Різноманіття видів армуючих сіток для штукатурки часом бентежить домашніх майстрів, що виконують оздоблювальні роботи своїми руками. Існує кілька простих правил, які допоможуть розібратися, яку сітку і за яких умов краще вибрати:
- При товщині шару до 30 мм рекомендується віддати перевагу Скловолоконні тканинному пробивному полотну, вмощується на швидковисихаючий розчин, стабілізує поверхню.
- Металеві грати рекомендовані при товщині шару від 30 мм і вище. Для зовнішніх робіт, а також в ваннах і басейнах актуальні оцинковані вироби.
- Пластикова решітка підходить для гіпсової обробки, а полотно з мініячекамі – для фінішної обробки шпаклівкою.
- Для закладення швів і тріщин – серпянка, самоклеящаяся стрічка, вона надійно захищає слабку зону, надаючи їй міцності.
- При армуванні укосів під товстий шар розчину слід використовувати металеву решітку, при тонкому шарі – скловолокно, навіть якщо товщина штукатурки не перевищує 5 мм, укоси шириною від 150 мм армуються обов’язково.
- Для обробки печей використовують рабицю під цементно-глиняний шар і скловолокно – під тонку штукатурку.
Зручний спосіб кріплення і армування кутів