Кахель у ванній кімнаті – дизайн і варіанти укладання

Безкомпромісний варіант обробки є кахель у ванній – дизайн приміщення, стіни якого облицьовані керамікою, може бути абсолютно будь-яким – від традиційного двоколірного до авторського, оригінального і неповторного. Які існують варіанти укладання плитки та стилі дизайну ванної?

Варіанти укладання кахлю

Кахельні плитки мають форму прямокутника. Відповідно, і вкладатися вони можуть вертикально і горизонтально. Існують наступні варіанти укладання кераміки:

 • вертикальна;
 • горизонтальна;
 • горизонтальна з горизонтальним бордюром;
 • вертикальна з вертикальним бордюром;
 • вертикальна з горизонтальним бордюром.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання   Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання   Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

Одне з положень сучасного дизайну говорить: вертикально орієнтована плитка збільшує висоту стін, горизонтально орієнтована – розширює простір. При цьому ефект збільшення / розширення тим сильніше, чим світліше відтінок кахлю. Найбільш виражений ефект дають білі плити. Пояснюється це тим, що шви на білій стіні сильніше впадають в очі. Вони виконують функції напрямних для погляду: при вертикальній укладці відводять погляд вгору, при горизонтальній – вліво / вправо.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання   Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

Крім того, потрібно врахувати, що біле тісне приміщення завжди виглядає вище і просторіше, ніж темне.

Ефект напрямку погляду дають і варіанти укладання з бордюрами – горизонтальним або вертикальним. Напрямними при цьому служать бордюрні лінії – одноколірні або з декором. Для одноколірного горизонтального бордюру краще взяти кахель більш світлого тону, ніж основна плитка. Якщо ж для бордюрной лінії використовується кахель з малюнком або декор, то бажано, щоб він був темніше основний облицювання. Варіант з вертикальним бордюром підходить для світлого кахлю і темніших бордюрних елементів.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання   Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

Збільшує висоту кімнати і вертикально орієнтована плитка з горизонтальним контрастним бордюром у верхній частині стін (або однієї стіни).

Кольорова гамма

В інтер’єрі ванної доречні спокійні, неяскраві відтінки. Поради щодо вибору основного кольору ванної кімнати:

 • білий додає простору і відмінно поєднується з іншими кольорами;
 • зелений приємний оку, не набридає і заспокоює нерви;
 • золотий і рожевий додають затишку і виглядають вишукано;
 • кремовий і персиковий забезпечують зарядом бадьорості під час ранкового душа;
 • блакитний розслабляє і налаштовує на відпочинок;
 • жовтий і оранжевий пожвавлюють інтер’єр, вносять нотку позитиву і створюють відчуття тепла.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

Стилі дизайну ванної

 • Класичний стиль

У «класичної» ванній плитка укладається або вертикально, або горизонтально. Відмітна особливість стилю в тому, що нижні частини стін робляться темними, верхні – світлими, а розмежовує ці дві області орнаментований декор. Це самий простий і простий варіант дизайну. Він підходить для більшості типових ванних (за винятком самих крихітних, площею 2-4 «квадрата»). Перевага «класики» – невигадливість. Підібрати кахель для «класичної» ванній можна і без допомоги дизайнера – в асортименті будь-якого виробника можна знайти колекції, що містять плити двох кольорів-компаньйонів і кахель з декоромблізкого до них кольору.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

 • сучасні інновації

Великою популярністю серед забезпеченої частини населення користується кахель, що імітує різні матеріали. Випускаються керамічні матеріали «під цеглу», «під шкіру», «під дерево», «під мармур» і т.п. Використання плиток-імітаторів дозволяє відтворити інтер’єр ванної в будь-якому з існуючих стилів, будь то антика, кантрі або бароко. На профільних сайтах можна побачити на власні очі, як виглядає такий кахель у ванній – дизайн (фото) оброблених їм приміщень найчастіше представляє собою справжній витвір мистецтва.

 • фотопрінти

Сучасні друковані технології дозволяють наносити на кераміку будь-які зображення – від мальованих картинок до реалістичних фотопейзажів на всю стіну. Любителі вишуканих інтер’єрів користуються цим і прикрашають свої ванні оригінальними панно.

Кахель у ванній кімнаті - дизайн і варіанти укладання

Сучасний кахель для ванної кімнати дизайн може мати будь-який – головне застосувати цей варіант обробки зі смаком і знанням справи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*