Кріп можна з успіхом вирощувати на підвіконні. При цьому садити насіння в горщики можна протягом всього року. Час посіву насіння впливає на особливості догляду за рослиною. Якщо посадити кріп будинку на підвіконні в весняні або літні місяці, то він вимагатиме меншого догляду, ніж рослина посаджене взимку або восени.
Як виростити кріп на підвіконні. фото
У теплу пору року розсаді не буде потрібно додаткове підсвічування. Зелень буде щедрою при наявності родючої і якісної грунту.
Кріп вимогливий до освітлення і теплих умов. Без цих факторів сходи будуть слабкими і витягнуться в висоту.
Тому вирішуючи як виростити кріп на підвіконні в холодний період часу, необхідно використовувати досвечивание. Для цього використовуються освітлювальні прилади денного освітлення. З їх допомогою можна збільшувати світловий день і додавати освітлення при поганій погоді.
Як виростити кріп на підвіконні
Рекомендується брати насіння скоростиглих, а також кущових сортів кропу. Вони утворюють густе листя протягом усього часу росту, а також мають привабливий зовнішній вигляд і можуть виконувати декоративну функцію.
Перед посадкою їх потрібно замачіть на кілька годин в розчині марганцю насиченого рожевого кольору.
Вирощування кропу в горщику вимагає деяких знань. Насіння спочатку висаджуються в маленькі ємності, а потім переміщаються в горщики. Також насіння можна відразу висаджувати в основну тару. Для кропу підійдуть ємності в кілька літрів.
Розсада кропу на підвіконні. фото
На городі кріп росте в будь-яких умовах, але щоб виростити його в приміщенні буде потрібна спеціальна родюча суміш.
Перш ніж садити насіння слід підготувати грунт. На дно горщика викладається керамзитовий шар, товщина якого становить 2-3 см.
Вирощування кропу на підвіконні. фото
Грунт можна приготувати з біогумусу і волокна кокоса, які беруться в співвідношення 1 до 2.
Також можна приготувати суміш з садової грунту і нейтрального покупного грунту.
Ефективністю відрізняються грунтові субстрати з гумусу, торфу, перегною і звичайної дернової землі.
Насіння кропу мають в складі підвищений вміст масла, через якого довго ростуть.
Якщо насіння більше двох років, їх попередньо потрібно замачіть в теплій воді і залишити на ніч, а потім застосовувати стандартну процедуру замочування з марганцем.
Перед посадкою грунт в горщику добре зволожується.
Після цього кріп на підвіконні в горщику накривається целофановим пакетом до появи сходів, які проклюнутся через тиждень. Найпізніший термін – 10 днів.
Кріп відноситься до світлолюбних культур. Тому влітку його потрібно виставляти на світлий підвіконня, а восени і взимку досвечивать за допомогою спеціальних ламп.
Вирощування кропу на підвіконні виконується при дотриманні наступних умов:
- Сонце має висвітлювати рослина більш як чотири години на добу;
- Рекомендована температура для гарного росту рослин 15-18 градусів;
- Полив проводиться водою кімнатної температури;
- Рослина любить рясні обприскування простою водою;
Після появи сходів потрібно знизити температуру повітря в нічний час. Такий спосіб запобіжить витягування. Для створення необхідних умов можна відкрити кватирку або перемістити рослина на балкон.
Вирощування кропу в горщику при підвищеній температурі (більше 18 градусів), вимагає більшої освітленості. Якщо не створити оптимальні умови, то рослина сильно витягнеться і завалиться на бік.
Кріп стійкий до зниження температури до +8 градусів, тому горщик може стояти на закритому балконі восени.
Приблизно через місяць можна буде спробувати першу зелень. Зрізати рекомендується бічні гілки.
Є багато порад: як виростити кріп на підвіконні – особливо важливо правильно поливати грунт. У літню пору рослина поливається регулярно і рясно. У зимовий час не можна перестаратися з поливами.
Якщо кріп був висаджений в грунт з біогумусом, то додаткові добрива не потрібні. Це однорічна рослина і поживних речовин на невеликий період вегетації цілком вистачить.
Якщо насіння висаджувалися в городню землю, то будуть потрібні додаткові підгодівлі.
Для підгодівлі кропу на підвіконні один раз в місяць застосовуються такі методи:
- Додавання біогумусу;
- У ґрунтовий шар додається чайна ложка АГРОЛАЙФ;
- полив зростанням, якого береться 1 ковпачок на два літри води;
Часті питання по вирощуванню кропу
Тетяна, питання: Порадьте, будь ласка, що робити, якщо кріп навіть при підсвічуванні не росте далі стадії перших двох листів.
Олександр Парамонов, відповідь:
Таке відбувається в двох випадках. Зростання кропу завжди загальмовується при появі сім’ядольних листків. Абсолютно нормально, якщо зростання загальмується на 5-7 днів.
Недолік світла також впливає на повільне зростання. Можливо, справа в цьому, спробуйте збільшити період досвічування на кілька годин.
Світлана, питання: Чи можна вирощувати на підвіконні базилік або петрушку, використовуючи технологію вирощування кропу?
Олександр Парамонов, відповідь: Петрушка і особливо базилік не так вимогливі до світла і тепла, як кріп. Їх виростити на підвіконні набагато простіше. Їм не потрібно такої догляд.
Марина, питання: Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково насіння кропу вимочувати в розчині марганцівки?
Олександр Парамонов відповідь: При вирощуванні кропу на підвіконні зовсім не обов’язково використовувати марганцівку. Дану процедуру можна виконувати, використовуючи талу воду після заморозки, розчин гною, настій кори дуба або сік алое. Зі спеціальних препаратів можна скористатися Гумат, Епін або Цирконій.
Корисні властивості кропу
Кріп з давніх пір застосовується як приправа для різних страв. Він підходить для риби, м’яса, а також для заправок супів.
Крім того, рослина має лікувальні властивості. Воно сприяє нормалізації травлення. Поліпшується процес розщеплення складних продуктів і очищається шлунок.
В даному рослині міститься безліч корисних речовин. Важливі мікроелементи: фолієва кислота, кальцій, калій, каротин, а також вітаміни.
Кріп характеризується наступними важливими властивостями:
- Сприяє зниженню підвищеного тиску;
- Допомагає від безсоння;
- Покращує ріст волосся, зменшує кількість прищів і зміцнює нігті;
- Має відхаркувальні властивості і допомагає під час простуди;
- Відвар кропу підсилює лактацію;
- Допомагає при запаленні і почервонінні слизової оболонки очей;
Цілющими властивостями володіє відвар з кропу. Він готується з двох ложок сировини і літра води.
Вживання по склянці настою кілька разів в день допомагає поліпшити роботу нирок, підшлункової залози, а також дозволяє очистити організм від токсинів.
Корисний настій застосовується для різних протирання. Їм можна протирати запалені ділянки шкіри. Він допомагає зменшити вугровий висип і використовується при псоріазі.
Корисно робити з розчину ванночки для очей. Дана процедура допоможе позбавитися від почервоніння.
Вживання великої кількості кропу в їжу допомагає нормалізувати функцію передміхурової залози. З дрібно нарізаного кропу можна приготувати салат. Для цього його треба посолити і додати сметану.
Кашка з даної рослини допомагає при ранках і запаленнях шкіри. Корисний складу допомагає витягати гній з пошкодженої шкіри.
Рекомендується робити пов’язку з трав’яний кашкою при укусах бджіл і комарів.
Користується популярністю кріп в косметологічних цілях. Його застосовують при приготуванні поживних масок і засобів з ефектом відбілювання.
Корисні речовини рослини сприяють зменшенню веснянок і пігментних плям.
Можна приготувати наступні суміші:
- Маски, в складі яких є кріп, використовуються для зменшення зморшок. Для цього нарізані гілочки зелені змішуються з медом і наносяться на шкіру навколо очей;
- Маска з кропу і нежирного сиру буде корисна при сухої і чутливої шкіри;
Для очищення пір застосовується кріп, перетертий з сіллю.
Не рекомендується зловживати кропом при низькому тиску. Він може спровокувати слабкість і запаморочення.
Іноді кріп здатний спровокувати алергічну реакцію.
Кріп успішно використовується в декоративних, медичних, кулінарних і косметичних цілях. Він насичений різними мікроелементами. Корисні рекомендації по вирощуванню кропу в домашніх умовах, дозволять користуватися корисними властивостями даної рослини протягом всього року. Тільки необхідно забезпечити правильний догляд і певні умови для цього дивного рослини.
Як виростити кріп на підвіконні. Відео