Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Ламінат для кухні це одне з кращих підлогових покриттів, яке можна застелити всю зону, включаючи кухонну. У даній статті ми постараємося повністю розібратися у всіх особливостях ламінату, знайдемо всі його плюси і мінуси, а також розглянемо правила монтажу, ну і звичайно, те, який ламінат краще всього вибрати.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

7 переваг

Ламінат високо цінуватися серед будівельників, людей, які через кожні кілька років роблять ремонт в своїх квартирах, та й взагалі, серед безлічі шарів населення. Переваг, за які можна його любити, дуже багато, можливо, саме тому його так високо цінують.

  • Перша перевага ламінату – можливість установки теплої підлоги. Під нього можна вмонтувати систему тепла підлога, при цьому навіть через кілька років з ним нічого не трапиться. Мабуть, це піднімає авторитетність ламінату серед покупців дуже високо, оскільки не під всі типи лінолеуму, дерев’яної підлоги, та й безлічі інших підлогових покриттів можна встановити систему теплих підлог.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

  • Друга перевага – стійкість до подряпин, тріщин, пошкоджень. Ламінат добре переносить падіння ножа, як в іншому падіння вилки, ложки і інших столових предметів. Але, звичайно, варто пам’ятати, що це не гарантія того, що якщо ви з усією сили кинете на підлогу вилку або щось інше, то він залишиться цілий і неушкоджений.
  • Третя перевага – низька вартість. Ціни на нього не те що «не кусаються», а навіть навпаки, можна сказати, що вони малі, як мурашиний крок. Завдяки низькій вартості матеріалів, високого споживання товарів і багатьох інших факторів, провідні виробники ламінату можуть дозволити собі встановити прийнятну для всіх ціну на свій товар.
  • Четверте перевага – простота укладання. Пол на кухні з ламінату дуже легко вкладається. Існує два типи ламінату – клейовий і замковий, в першому випадку дошки склеюються між собою за допомогою спеціального клею, а в другому з’єднуються між собою за допомогою замкового кріплення. Замковий тип кріплення застосовується досить рідко, провідні виробники частіше використовують клейові системи, тоді підлогове покриття коштує набагато дешевше, плюс до всього монтаж проходить за одну-дві години.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

  • П’яте перевага – відсутність боязні пятнообразования. Даний тип підлогового покриття практично не боїться плям, вологи і бруду, якісне лакове покриття рятує ламінат від всіх типів забруднень, навіть від випадково потрапили на підлогу крапель жиру, які на будь-який інший поверхні видалити дуже важко.
  • Шосте перевага – простота догляду. Догляд за ламінатом не складе труднощів навіть самої ледачою господині, мити його дуже просто, особливо, якщо ви будете використовувати миючі засоби, що випускаються виробником ламінату, покладеного на вашій кухні. При використанні таких миючих засобів під час збирання кухні, плями, навіть дуже жирні і великі, видаляються моментом.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

  • Сьоме перевага – здатність бути схожим з будь-яким типом підлогового покриття від плитки до дорогих порід дерева. Ламінат може зображати будь-які породи дерева, каменю, може бути ламінат для кухні під плитку, іноді можна зустріти навіть дуже креативні види, із зображенням будь-яких картин або чогось ще.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Недоліки

  • Перший недолік – боязнь вологи і води. Ламінат не боїться ні того, ні іншого, але стики між дошками бояться всього, в тому числі соки, молоко, будь-яку рідину. Як вже було сказано вище, підлогове покриття не боїться ні того, ні іншого, це дійсно так, під час виробництва його покривають спеціальною сумішшю, що містить в собі віск, а також безліч інших речовин, що відштовхують від себе вологу. Також, на сьогоднішній день існує два типи ламінату, які не бояться вологи і води взагалі – вологостійкий і водостійкий ламінат, їх ми розглянемо пізніше.
  • Другий недолік – формальдегід. Раніше до складу ламінату входив формальдегід, з часом він накопичується в організмі і починає згубно на нього впливати. Так було раніше, зараз же побоюватися нічого, сучасні технології вдосконалили технологію виготовлення практично до ідеалу, ніяких шкідливих речовин в повітря не виділяється, а значить, вам не потрібно турбуватися про своє здоров’я.
  • Третя вада – гучні звуки. Дійсно, це дуже серйозний мінус, особливо якщо ви живете в багатоповерховому будинку і у вас є маленькі діти, які люблять бігати по дому. Під час біганини видається такий гучний звук, що здається, ніби по дому пробігає стадо слонів, той же «ефект» можна отримати при падінні на підлогу вилки, ложки, та й будь-якого іншого предмета. Щоб уникнути такого «концерту» в будинку, під ламінат укладають звуковбирну підкладку з коркового дуба і пенополистерола. Підкладка добре поглинає навіть найгучніші звуки і в квартирі запанував повна тиша, навіть під час гри дітей.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом
Вода і Волога

Боротьба ламінату проти вологи і води триває вже давно, сучасні технології добре захищають поверхню дошки, але ось стики між ними так і залишаються найслабшим місцем. Але, сучасні виробники не залишили цей момент без уваги і зайнялися пошуком вирішення проблеми, що незабаром у них вдалося, на світ з’явилися два нових типи ламінату – вологостійкий і водостійкий.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Вологостійкий ламінат для кухні не боїться високої вологості, та й вологи в цілому, але при попаданні на поверхню підлоги великої кількості води, наприклад, у разі затоплення, підлогове покриття прийде в непридатність. Вологостійкий ламінат дуже сильно боїться попадання води в стики, якщо таке трапиться, і вода не буде швидко вилучена, то дошки разбухнут, здибилися і прийдуть в непридатність.

Водостійкий ламінат для кухні не боїться ні води, ні вологи, можна сказати, що йому не страшний навіть всесвітній потоп. Таке підлогове покриття захищене всюди, навіть в стиках, але варто пам’ятати, що це зовсім не означає, що на підлогу можна лити все що завгодно в безмірних кількостях і чекати, поки все це висохне самостійно. До того ж, за такі високі технології і додаткову безпеку доведеться доплатити, оскільки для виробництва водостійкого ламінату необхідно застосування спеціальних технологій, що обходиться виробникам не дуже дешево.

Укладання

Ламінат можна укладати на будь-яку поверхню, але для того, щоб через кілька років у вас не виникло ніяких проблем, поверхня підлоги повинна бути ідеально рівною, а так само під підлогою бажано не повинно бути ніяких водопровідних труб або каналізації, від яких може виходити конденсація. Якщо ж прибрати труби неможливо, то потрібно зробити якісну гідроізоляцію трубопроводу, після чого зробити гідроізоляцію між дошками і поверхнею, на яку вони будуть укладені. Виробляти останню гідроізоляцію обов’язково, вона потрібна для того, щоб утворюється конденсат не попадав в стики, а також під підлогу і не псував його.

Укладання ламінату проходить дуже швидко, потрібно лише визначитися з тим, як їм чином він буде покладений, після чого можна приступати до роботи. Якщо ламінат клейовий, то пластинки просто склеюються між собою, процес укладання займе максимум півгодини або годину, якщо ж використовується замкова технологія, то час, витрачений на монтаж, може бути набагато менше, але можуть виникнути проблеми з замками, аж до поломки.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Креативні рішення укладання ламінату на кухні

Його можна укладати будь-яким чином, уздовж, поперек, навіть по діагоналі. Останній варіант виглядає дуже красиво, але укласти дошки таким чином самостійно, досить складно, зазвичай таку роботу довіряють професіоналам, але, якщо у вас все добре з конструюванням, то ви цілком може впоратися самостійно.

Може бути використано два матеріали, наприклад, часто використовується плитка і ламінат на кухні, плиткою викладається кухонна зона, а ламінатом їдальня. Але, потрібно підбирати матеріали так, щоб вони добре поєднувалися один з одним, а не виглядали так, як ніби ви нічого не розумієте в інтер’єрах. До того ж, якщо ви збираєтеся використовувати два цих матеріалу у себе на кухні, то варто пам’ятати один дуже важливий аспект – плитка повинна мати шорстку поверхню, в іншому випадку можливе отримання травм. Ще один дуже важливий момент, якщо у вас маленька кухня, то використовувати таку компоновку матеріалів не слід, оскільки можна візуально дуже сильно скоротити настільки маленьку кухню ще в кілька разів. В результаті, у ваших гостей складеться враження, що ваша кухня має площу максимум в пару квадратних метрів.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Захист від впливу важких меблів і побутової техніки

Під впливом великої ваги, з часом, ламінат може прогнутися навіть прийти в непридатність, але що ж тоді робити, як убезпечити підлогове покриття, щоб не довелося робити заміну вже через кілька років? Насправді є дуже простий вихід із ситуації, він допоможе зберегти ламінат для кухні в первозданному вигляді протягом довгих років.

Секрет полягає у використанні спеціальних повстяних підкладок, в залежності від того, яка тяжкість буде тиснути на підлоги, товщина підкладки змінюється, наприклад, під холодильник слід покласти хорошу, товсту підкладку, під стіл можна покласти підкладку тонше. Під м’який куточок та інші предмети меблів в залежності від того, що в них буде зберігатися, і який вплив буде надаватися на підлогу.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Крім повстяних підкладок існує маса інших, але, на сьогоднішній день кращими вважаються саме повстяні.

класи

Ламінат ділиться на класи, кожен клас відповідає своїм стандартам, до того ж, клас свідчить про міцність виробу, чим він вищий, тим міцніше виріб. Існує окремий клас ламінату для кухні, він включає в себе два звичайних класу – 32 і 33. Обидва ці класу не бояться побутових ударів столовими предметами, їм дарма тріщини, подряпини і інші можливі пошкодження. Тому, при виборі ламінату акцентуйте свою увагу в першу чергу на класі, а тільки потім на зовнішньому вигляді.

Ламінат для кухні вологостійкий: перевірений часом

Підведемо підсумки

Ламінат відмінно впишеться на будь-якій кухні, добре підійде до будь-якого інтер’єру, оскільки його зовнішній вигляд може бути будь-яким, відмінно переносить удари, ушкодження, за ним легко доглядати, швидко і легко укладається, може використовуватися з декількома матеріалами одночасно, а також дозволяє прокласти під собою систему теплої підлоги. Виходячи з цього, даний тип підлогового покриття можна охарактеризувати як одне з найкращих покриттів для кухні. Бажаємо вам вдалого ремонту та якісного ламінату!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*