Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Мінеральна штукатурка – екологічно чистий обробний матеріал, що складається з натуральних компонентів, універсальний для зовнішніх і внутрішніх робіт, економічний, недорогий, простий в роботі і догляді в процесі експлуатації.

У статті ми детально розповімо, які декоративні мінеральні суміші найбільш затребувані в сучасному ремонті для фасадів і для обробки усередині приміщення. Проаналізуємо склад і характеристики матеріалу, порівняємо його з конкуруючими видами штукатурних сумішей.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Мінеральна декоративна штукатурка, на фото популярні текстури для зовнішньої обробки

Склад і область застосування

Мінеральна штукатурка – склад на основі гідратного (гашеного) вапна, мармурових, гранітних гранул (іноді пісковика), подрібненого кварцу, антрациту, скла, слюди, керамічних кульок, кольорової глини, білого портландцементу від М500 і вище, легких наповнювачів. Суха суміш продається в мішках, перед застосуванням її необхідно розвести з водою по інструкції на упаковці і перемішати.

Наноситься на поверхні звичайним шпателем або гладилкою, що легко можна зробити своїми руками. При обробці великих площ краще використовувати механізований спосіб нанесення розчину. Після висихання декоративна мінеральна штукатурка утворює міцний, пористий, негорючий шар з хорошою тепло- і звукоізоляцією. Така обробка вимагає обов’язкового фінішного фарбування, так як погано переносить кліматичні впливу.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Зразки мінеральної обробки, що містять різні розміри зерен

Присадки, що входять до готову суміш, збільшують вологостійкість покриття, але при цьому зберігається хороша паропроникність, в сукупності це перешкоджає утворенню грибків. Мінеральна фасадна штукатурка одночасно виконує дві функції: декоративну і практичну, вона є ще й додатковим теплоізоляційним шаром.

Мінеральна штукатурка для фасадів та внутрішніх робіт погано переносить вібрації і напруги. Її не рекомендується застосовувати до повної усадки будівлі, а також при обробці будинків, розташованих поблизу залізниці, в неспокійних сейсмічних зонах.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Мінеральне монохромне покриття служить прекрасним фоном для інтер’єру

Важливо: При нанесенні шару мінеральної штукатурки товщиною понад 20 мм, армування сіткою обов’язково.

Найпопулярніші текстури, які дозволяє зробити мінеральна штукатурка: баранчик, шуба, борозенки, травертин, короїд. Крупнофракціонние суміші переважно використовуються для фасадних робіт і для декорації окремих елементів інтер’єру. Мінеральна дрібнозернистий штукатурка більш податлива в роботі, фактуру можна наносити валиками, щіткою, підручними матеріалами.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Приклад поєднання традиційного матеріалу з сучасним стилем

Окремо стоїть тонкозерниста мінеральна штукатурка з мармуровою крихтою, саме з неї роблять венеціанське покриття під натуральний полірований камінь. Досягається декоративний ефект завдяки особливій техніці нанесення: тонким шаром, невеликими мазками. Кожен шар шліфується і залізні.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Венеціанське покриття прекрасно поєднується з деревом, каменем і сучасними матеріалами

Важливо: Не рекомендується до застосування мінеральна штукатурка для внутрішніх робіт, містить антрацит, слюду, скло, пил від цих речовин шкідлива для здоров’я. Тут ідеальні матеріали з мармурової або кварцовою крихтою.

Нормативні витрати мінеральної штукатурки 4 кг на м. Кв., Але на практиці ця цифра може значно відрізнятися. Витрата безпосередньо залежить від якості підготовки поверхонь і зернистості розчину, чим більше фракції, тим товщі шар і відповідно буде потрібно більше суміші.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Мінеральне покриття з яскравою структурою – захист і прикраса фасаду

Порівняємо мінеральну штукатурку з конкуруючими сумішами

Крім мінеральної штукатурки будівельний ринок пропонує силіконову, силікатну і акрилові суміші. Всі вони набагато дорожче, ніж склади на мінеральній основі, розберемо і інші характеристики:

  • Акрилові помітно поступаються по паропроникності, але більш стійкі до вібрацій і складних кліматичних умов.
  • Силікатні штукатурки вимагають обробки поверхонь грунтовками на силікатної основі, що при високій ціні на такі матеріали виливається в значні витрати. Високий рівень РН не дозволяє назвати суміш екологічно чистої.
  • Склади на силіконовій основі є найдорожчими, але і найбільш практичними і надійними. Їх використання виправдане для обробки невеликих ділянок, вони незамінні у ванній, але для фасадних робіт застосовуються рідко.

Мінеральна штукатурка: види, склад, технологія нанесення

Фактурне покриття з цікавим глибоким ефектом, фарба наноситься в 2 шари, фінішний змивається

Як резюме, пропонуємо подивитися ролик, як робиться мінеральна штукатурка – техніка нанесення, відео-урок містить корисні поради, як підготувати поверхні і правильно нанести розчин зі структурою короїд, щоб обробка прослужила довгий час, не розтріскується і не втрачаючи своєї естетики.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*