Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Якщо ви вирішили встановити кухонні меблі своїми руками, то з самого початку потрібно віддавати собі звіт, що ця робота трудомістка і вимагає відповідального і уважного підходу до справи. Меблі потрібно не тільки зібрати, дотримуючись інструкції, але в деяких випадках зробити самому вирізи для труб (газові і водопровідні), вбудувати кухонну техніку (це може бути, як і повноцінна плита, так і панель, мікрохвильова піч і ін.), Встановити мийку.

Зробити все це цілком реально, запасіться терпінням. Якщо у вас вже є певний досвід в ремонті, то розібратися з усіма етапами робіт буде простіше.

 • Установка меблів включає в себе кілька кроків

Перший з них – підготовчий. Ви повинні визначитися, яка це буде меблі: ви будете її купувати, робити на замовлення, можливо навіть, робити самі. У будь-якому випадку ви зіткнетеся з тим, що вам потрібно знати площу вашого приміщення. Тому перед тим, як приступати до монтажу, виміряйте вашу кухню. Заміряйте довжину і висоту стін.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Далі вам також потрібно буде дізнатися, рівні чи у вас підлоги. Для того щоб дізнатися перепади, які можуть бути, використовуйте будівельний рівень. Якщо кухня кутова, то треба буде дізнатися кутовий співвідношення стін (градус кута). При можливості, нерівності треба виправити. Все це потрібно зробити заздалегідь, щоб не було неприємних сюрпризів.

Другий етап – це проектування. Потрібно зробити схематичний малюнок майбутньої кухні із зазначенням всіх параметрів. Можна використовувати олівець і папір. Але ми б порадили бути сучасними і використовувати спеціальні програми, які з надлишком знайдете в Інтернеті (Woody, KitchenDraw).

На схемі «розставте» меблі, орієнтуючись на власний смак, вподобання і потреби. Це може бути, як і L-образна (кутова) кухня, так і в одну лінію. Кутовий варіант підійде вам, якщо простір приміщення невелике. Планування в одну лінію підійде для вузького приміщення.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

 • Також необхідно врахувати кілька правил

Принцип розміщення кухонних меблів зазвичай такий: холодильник, мийка, плита (панель). Між цими предметами повинна бути стільниця довжиною не менше 50 см.

Якщо розміщення в такому порядку неможливо, треба обдумати інші варіанти. Головне, щоб приготування на кухні проходила в комфортних умовах. Тому не можна, наприклад, мати у своєму розпорядженні газову плиту в кутку і поруч з вікном, так як вітер буде гасити полум’я. Не можна також ставити меблі таким чином, щоб вона заважала вільному відкриття та закриття вікон і дверей.

На третьому етапі замовляєте необхідну меблі. Сьогодні на ринку можна знайти найрізноманітніші варіанти кухні, як то кажуть, на будь-який смак!

Дамо кілька порад: Краще вибирати ламіновану меблеву плиту: вона прослужить довше. В якості основного матеріалу краще вибрати МДФ, ніж ДСП. МДФ більш довговічний і екологічний. І, звичайно, самий дорогий варіант, який буде довго радувати око – це дерево. Відштовхуйтеся від свого бюджету при виборі кухні.

Монтаж кухонних меблів і барної стійкиКоли меблі вже приїхала до вас, обов’язково перевірте комплектацію відповідно до документами. Якщо деталь не виявиться вже на етапі складання, то довести що-небудь виробникові буде дуже складно. Також уважно подивіться, чи немає пошкоджених частин меблів, простіше кажучи, чи немає шлюбу?

Якщо він виявиться під час складання або коли гарнітур буде вже в експлуатації, то вашу претензію можуть відхилити. А якщо ви відразу ж повідомте про проблему, то зіпсовану деталь вам замінять, а відсутню нададуть.

Отже, перевірили меблі, переконалися, що всі деталі надані правильно, починаємо!

Монтаж кухонних меблів

Меблі можуть привезти як в зібраному стані, так і немає. Це залежить від ціни, яку ви за неї заплатили. Якщо кухня розібрана, то зібрати всі шафки не складе великої проблеми. Головне, уважно слідувати інструкції, яка повинна бути додана до деталей.

Меблевики-монтажники рекомендують починати установку гарнітура з верхніх модулів. Необхідно визначитися, на якій висоті шафки будуть встановлені. Потрібно відштовхуватися від середнього зросту членів сім’ї.

Зазвичай модулі встановлюють приблизно на висоті 155 см від підлоги і 55-60 см над стільницею. Але багато що залежить від висоти стель, і від висоти шафок. Так що загальну рекомендацію дати тут важко. Після того, як ви визначилися з висотою, потрібно зібрати шафи (якщо вам привезли їх в розібраному вигляді). Для збірки, швидше за все, стане в нагоді тільки викрутка.

Найчастіше використовують спосіб кріплення на кріпильну планку:

 1. Перш ніж закріплювати її, зробіть розмітку, щоб це вийшло рівно. Радимо використовувати рівень.
 2. Перед тим, як прикріпити рейку до стіни, в неї треба вставити дюбеля. Щоб добре закріпити планку, використовуйте перфоратор зі свердлом (якщо у вас бетонна стіна). Свердлити потрібно з кроком приблизно 20 см.
 3. Далі шафи підвішуються на монтажну рейку.
 4. Використовуючи регулювальні гвинти, вирівняйте шафи по рівню і між собою.

Після того, як ви підвісили всі шафи, необхідно скріпити їх. Зазвичай технологія така: за допомогою струбцин, починаючи з кутового шафи. Уникайте пошкодження дерев’яних поверхонь! Далі свердлимо наскрізні отвори в шафах і скріплюємо їх меж секційної стяжкою. В останню чергу встановлюємо дверки, полички і кріпимо ручки.

Тепер перейдемо до нижніх модулів.

 1. Рекомендується спочатку закріпити напрямні від механізмів висування і тільки потім збирати каркас (зробити навпаки буде більш важко через обмежений простір).
 2. Викруткою закрутіть ніжки.
 3. У шафі, в якому буде встановлена ​​мийка, потрібно зробити отвори для розведення водопровідних труб. Для цього зазвичай використовується електролобзик або електродриль.
 4. Так само, як у випадку з верхніми модулями, робимо стяжку, зафіксувавши шафи за допомогою струбцин.
 5. Далі переходимо до монтажу стільниці. За правилами, вона повинна виступати на 10-20 мм відносно каркаса шаф. Стільниця може кріпитися за допомогою саморізів або куточків. Перший варіант – в шафі потрібно просвердлити отвори трохи товщі самореза і встановити її. Другий – просто закріпити куточки на каркасах шаф. Якщо стільниця не монолітна, то треба просто герметиком пройтися по стиках.

Примітка: під мийку і плиту (якщо це необхідно), треба зробити отвори в стільниці заздалегідь.

 1. На завершальному етапі встановлюються всі необхідні механізми і дверки. Кріпляться декоративні елементи.

Якщо у вас є пристінковий плінтус, то зміцнюйте його на герметик. Особливу увагу зверніть на шафу, де буде мийка: часте потрапляння вологи може нашкодити матеріалу.

Після того, як ви закінчили з верхніми і нижніми модулями, необхідно підключити побутову техніку (якщо вона є): посудомийну, пральну машину.

Барна стійка на кухні

Останнім часом барна стійка для кухні все частіше стають модною частиною інтер’єру. Але її можливо встановити тільки в разі, якщо габарити вашого приміщення дозволяють це зробити

На сьогоднішній день існують кілька видів барних стійок. Що ви виберете – залежить від ваших потреб, фінансових можливостей і габаритів кухні.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Перший варіант – класичний. Вона кріпиться за допомогою барних консолей. На кухні може виконувати функцію обіднього столу. Кріпиться на висоті 110-115 см від підлоги.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Другий – комбінована з обіднім столом барна стійка, яка буде одного рівня з іншою кухнею або незначно відрізнятися.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Третій варіант – це поєднана барна стійка. З одного боку обідній стіл, а з іншого вона сама (різниться по висоті).

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

Є ще четвертий, поки не найпопулярніший варіант. Це установка її в центрі кухні. Деякі дизайнери називають такий спосіб островом. У таку стійку монтується панель і мийка. Вона вимагає великого приміщення і серйозних фінансових витрат.

Монтаж кухонних меблів і барної стійки

У комплект до барної стійки завжди йдуть високі барні стільці.

Якщо у вас немає часу на довгі обіди вдома, і ви лише іноді щось їсте, то барна стійка може замінити собою обідній стіл. Але якщо іноді влаштовуєте справжні бенкети на кухні, то краще барну стійку зробити доповненням до столу, це буде цікавим інтер’єрним рішенням.

Встановити і зробити просту стійку можна самостійно. Для цього можна придбати стільницю і закріпити її на один або два кронштейна. Можна піти і більш складним шляхом: купити дошки, обробити їх і закріпити. Радять робити барні стійки таким чином, щоб вони були мобільними: кріпиться один несучий елемент до підлоги або ж стелі приміщення. На нього надягають стільницю. Таку стійку можна повертати в будь-якому напрямку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*