Монтаж підвісної стелі на кухні

Найпопулярнішим способом оформлення стель є установка підвісних варіантів. Підвісні стелі на кухні можна робити як з гіпсокартону, так і рейковим способом. Але, оскільки кухня, це кімната з підвищеною вологістю, для неї найкраще встановлювати рейковий варіант.

На нашому ринку вони з’явилися ще в 90-х роках, саме в ті роки, коли набирав свою шалену популярність євроремонт. Вони були малодоступними, так як поставлялися з Німеччини, і стояли дуже великих грошей. Але багато, навіть не маючи таких коштів, будь-якими шляхами намагалися придбати собі цю розкіш.

Згодом фахівці з ремонтів оцінили всі переваги таких конструкцій і рекомендували їх для ремонту ванних кімнат і кухонь.

Білі стандартні стелі з часом доповнювалися декоративними вставками і елементами, тому були не тільки практичними, але і прекрасно доповнювали дизайнерський задум господарів.

Монтаж підвісної стелі на кухні

Основною перевагою рейкового способу, є те, що він не боїться перепадів температури, а також вологості, що дозволяє встановлювати його в таких приміщеннях як кухня, ванна і туалет.

Так як він є підвісним, не помітні нерівності і небажані дефекти колишнього покриву. Монтаж рейкових стель досить простий, до нього не потрібна підготовка поверхні і його може встановити навіть новачок.

Такий підвісну стелю на кухні екологічно чистий, тому не варто боятися будь-яких хімічних випарів. Він виглядає красиво навіть в білому кольорі, без фарбування та декоративних елементів.

Монтаж підвісної стелі на кухні

Перед монтажем на старе покриття треба прикріпити траверс – це алюмінієвий або сталевий профіль з зазублинами, за які чіпляються основні елементи. Щоб уникнути появи щілин між рейками, їх з траверсами рекомендується купувати однієї фірми і в одному магазині.

Монтаж підвісної стелі на кухні

Щоб зібрати його своїми руками, варто мати мінімальні навички будівельника і слідувати інструкціям, щоб зробити ідеально рівну стелю. До його установці слід приступати в найостаннішу чергу, тобто після обробки стін, кладки статі і встановлення вікон і дверей. Якщо на ньому є електричні дроти, коштувати їх ізолювати, так як вони можуть заважати при роботі.

Для монтажу вам знадобляться такі інструменти та матеріали, як:

1. простий і лазерний рівні;

2. рулетка, дриль, шуруповерт;

3. ножиці по металу;

4. стельові панелі;

5. направляючий профіль;

6. підвіси, траверси;

7. шурупи з дюбелями.

Монтаж підвісної стелі на кухніПершим кроком монтажу буде установка по периметру всього приміщення напрямних профілів. Відміряйте, на яку відстань ви будете опускати стелю і поставте позначки. Якщо кімната велика, зручніше робити обмірювання лазерним рівнем. Там, де ви будете встановлювати «напрямок», щоб було простіше, проведіть горизонтальну лінію. При необхідності ви можете відрізати потрібний шматок, так як стандартна його довжина, становить три метри. Просвердлите в ньому отвір, розташувавши його у відповідності з накресленої лінією. Укрутите шуруп з дюбелем в отвір і повторіть цю операцію по всій довжині на відстані 50-60 міліметрів. За допомогою рівня, переконайтеся в рівності кріплення. Коли ви дійдете до кута, з’єднайте профілі один в один, і знову перевірте рівність рівнем.

Після закінчення роботи, приступайте до монтажу підвісів, їх рекомендується кріпити в відстані 1 метр один від одного. Попередньо просвердливши отвори, загвинтите підвіси шурупами з дюбелями і перевірте за рівнем їх положення.

Наступний крок складається з монтажу на підвіси траверсів, до яких вже будуть кріпитися рейки. Дуже важливо встановити конструкцію рівно адже від цього залежить вид майбутнього проекту. Тепер, нарешті, можна приступати до установки рейок. Їх слід відміряти за розміром приміщення і відрізати потрібні шматки.

Якщо ви дотримувалися всі вищезазначені правила і рекомендації, то у вас повинен вийти ідеально рівна стеля.

Стеля з гіпсокартону

Перед тим, як ви будете встановлювати стелі з гіпсокартону, визначитеся, на яку відстань ви будете їх опускати. За гіпсокартонними листами ви можете приховати не тільки нерівності старої поверхні і світильники, а й системи водопостачання, а також вентиляцію і електропроводку. Якщо вам необхідно заховати велику кількість комунікаційних систем, то вам знадобиться опустити його на 20 сантиметрів. Якщо ви хочете сховати тільки світильники, досить буде і 10-15 сантиметрів.

Якщо у вас немає спеціальної підйомної техніки для підйому і підтримки металевого каркаса, то при монтажі вам знадобиться 2-3 помічника, так як один лист гіпсокартону важить близько 30 кілограм. Довжина одного листа близько 2.5-3 метрів, а ширина 1-2 метри.

Загальна площа листа з гіпсокартону становить 3 метри кв. Направляючий профіль, який тримає основну конструкцію, складається з металу. До нього, в свою чергу, кріпиться стієчний, до якого кріпиться гіпсокартон. Якщо його перетин має форму літери «П», це направляючі стійки, які мають назву UD. Стоєчний, що має форму літери «С», називається CD.

Для установки стель з гіпсокартону, вам знадобляться такі інструменти: дюбельний пістолет, рівень, спеціальна пила для різання гіпсокартону, дриль, шуруповерт і молоток, а також саморізи для гіпсокартону та металу, гіпсокартонні панелі, профіль і дюбеля.

Монтаж підвісної стелі на кухніЗробіть позначки на стіні за рівнем стелі, до яких буде кріпитися направляючий профіль. Вони закріплюються шурупами, а під шурупи встановлюються дюбелі, після чого забиваються молотком. Після установки, на спеціальні тримачі кріпиться вже стієчний варіант.

Кронштейни згинають в форму літери «П», після чого кріплять за допомогою шурупів-саморізів на відстані близько 60 сантиметрів один від одного. Оскільки кронштейн має довжину 12.5 сантиметрів, ви можете опускати стелю на мінімальну відстань. Але в тому випадку, якщо ви хочете зробити дворівневий або багаторівневий, довгі стандартного кронштейна вам буде не вистачати. У такому варіанті, рекомендується застосовувати затискачі з металевими стрижнями. Вони можуть тримати каркас на максимальній висоті. Щоб з’єднати перехресне кріплення двох CD-профілів, вам знадобляться хрестоподібні кронштейни, гачки якого чіпляються за краї нижнього профілю, за верхній, який підвішений на стрижень, стінки кріпляться саморізами.

Після закінчення установки металевої конструкції, треба перевірити, стійка вона. Каркас повинен не тільки витримувати вагу гіпсокартонних листів, але і бути рівним і стійким. Можна приступати до монтажу листів гіпсокартону. На відстані 25 сантиметрів, листи закріплюються за допомогою шурупів до стоечного профілю.

Вкручувати саморізи вам буде зручніше шуруповертом з магнітним наконечником, щоб шурупи не випадало при вгвинчування. Саморізи треба вибирати довше, так як товщина одного листа близько 1 сантиметра. Між листами не повинно бути щілин, вони повинні щільно стикалися. Після цього можете пустити в хід вашу фантазію.

Монтаж підвісної стелі на кухні

Трошки про видах гіпсокартонних стель. Найпростішим в монтажі є однорівневий спосіб. При такому монтажі, все встановлюється на одному рівні. Також просто відбувається розрахунок, так як його конструкція дуже легка.

Більш складними в установці є дворівневі або багаторівневі стелі. Вони складають більше складну конструкцію і вимагають певних навичок в такій роботі, так як в таких складних конструкціях потрібна робота в розрахунках.

Але це тільки на перший погляд все так страшно. Якщо підійти з бажанням, то все виявиться навіть дуже просто. Перш за все, щоб створити складну конфігурацію, треба намалювати майбутній проект на папері, після чого зробити розрахунки, і перенести малюнок на стелю.

Для створення кривої лінії, найкраще використовувати або стіновий, або стельовий напрямні профілі. Для цього робляться надрізи по боках профілю на відстані 3-4 сантиметри, а потім він згинається по необхідної схемою, і відповідно кріпиться до першого і другого рівня. Після цього ви можете обшивати вийшов виступ гіпсокартоном.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*