Монтаж системи обігріву кімнати

Кожному з нас хочеться, щоб його будинок був теплим і затишним. А для цього потрібно дуже постаратися, докласти максимум зусиль! Думаючи про завтрашній день, а також про своїх домочадців, необхідно утеплити свою обитель. В першу чергу потрібно продумати систему опалювальних приладів, які і створять теплу атмосферу в наших стінах. Існує безліч різних технічних конструкцій.

А тепер по порядку:

1) Електричні котли дуже компактні в застосуванні. Вони оснащені автоматикою, насосами, надійними режимами безпеки і до того ж розширювальним баком. Ці пристрої найбільш зручні для самостійного монтажу. До них обов’язково додається інструкція із застосування. Є єдиний вагомий мінус. Вони повністю залежать від електромережі, а якщо в вашому домі бувають часті перепади напруги або в місті економлять світло, в перспективі ви можете замерзнути. У такому випадку важливо запастися «перебойніком».

Монтаж системи обігріву кімнати

2) Газові котли підходять для «консерваторів». Це безпрограшний варіант щоб зробити опалення кімнати для невеликого будинку або квартири. Найкраще вибирати настінні газові котлові агрегати, так як вони теж автоматизовані і дуже зручні в застосуванні. Система безпеки також включена в їх склад. Зараз автономний обігрів використовують не тільки в маленьких селах, а й у великих містах. Але дуже часто димар відсутній при плануванні будинку, в такому випадку вам підійде котел із закритою камерою згоряння. З ним завжди трохи клопоту, а в поєднанні з коаксіальним стояком не буде жодних проблем з відведенням газів і забором повітря. Важливим при монтуванні такого пристрою опалення кімнат є установка додаткового розширювального бака. Це допоможе стабілізувати тиск, який при розширенні теплоносія під час нагрівання стрімко піде вгору (3 і більше мБар).

Монтаж системи обігріву кімнати

3) Твердопаливний котел не так вже й популярний серед пересічних громадян. Щоб самостійно змонтувати опалення кімнати за допомогою такого приладу, знадобиться додаткове знання зварювального справи. Тому, якщо ви надумали встановити саме такий тип опалювального кошти, слід пройти спеціальні курси або ж все-таки скористатися допомогою відповідних фахівців.

Монтаж системи обігріву кімнати

До того ж, ви можете використовувати пластикові відводи і підводи, але слід пам’ятати, що на виході температура піднімається до 100º С і вони просто можуть розплавитися. З метою безпеки самостійно краще не монтувати такий котел!

Ось ми розібралися з найголовнішим – домівкою і генератором тепла. Наступний етап – добірка арматури для опалення кімнати і системи батарей.

Металопластик

Читайте також:

  • Вибір шафи-купе для дитячої кімнати
  • Різновиди ремонту квартири
  • Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення
  • Функціональний фартух для кухні зі скла
  • Найефективніші препарати для боротьби з білокрилка в теплиці

Щоб зробити якісне опалення кімнати, не обов’язково використовувати спеціальне оснащення металопластикових труб на обтискних фітингах. Досить тільки ключів, Розвальцювальник і пружини для згинання колін. Саме тому, це самий простий і зручний спосіб монтажу опалювальних пристроїв. Варто сказати, що при виборі цього продукту доведеться трохи розщедритися, оскільки досить дорого обійдуться самі фіксують засоби. Крім того, коліна не завжди виходять рівними при вигині, але найголовніший недолік такого металопластику – гумовий ущільнювач. Він швидше зношується, оскільки високі температури шкідливо впливають на гуму.

Більш надійним і стійким до експлуатації в обігріві житла є металопластик заснований на прес-фітингах. Це нерозбірне з’єднання можна добре приховати в стінах кімнат. Такі труби вам послужать дуже довго, якщо температура теплоносія не перевищуватиме 80ºС, недоліком цього матеріалу є тільки ціна фітингів і необхідність придбання преса.

Поліпропілен

Цей матеріал сьогодні особливо затребуваний при монтуванні опалення кімнат. З огляду на відносно невисоку ціну і чудову витривалість, така арматура завоювала ринок опалювального обладнання. При установці поліпропіленових конструкцій вам потрібно купити спеціальний інструмент, за допомогою якого паяють такі полотна. Для роботи з цим матеріалом знадобиться велика спритність, а також допомога вашого доброго друга.

Важливе умова – не перегрівайте метал, контролюйте процес. Також не забудьте про фіксацію конструкції в перші десять секунду після спайки фитинга. На відміну від інших матеріалів, поліпропілен добре справляється з розморожуванням системи, але в даному випадку варто поберегти від зайвого навантаження інші компоненти: котел і розширювальні баки, адже вони можуть вийти з ладу. Перш ніж приступити до виконання основних робіт, потренуйтеся трохи на паянні залізного стояка зі звичайними муфтами. Вони недорогі, а отриманий досвід – безцінний! Відео

Порада: температура навколишнього середовища при зварюванні поліпропілену повинна бути мінімум 5 º. У більш холодну пору потрібно створити додаткові умови для терморегуляції оточення.

Схеми опалення кімнат

Підведення труб до радіатора проводиться різними способами – однотрубний, двотрубний і колекторний опалювальні проекти. Однотрубна схема дуже економна, так як утилізується лише одна труба, але опалення кімнати буде проходити нерівномірно. Принцип роботи такого креслення – кожний наступний радіатор буде холодніше попереднього, оскільки енергоносій віддає тепло, проходячи по черзі.

Монтаж системи обігріву кімнати

Для колекторної планування характерне значне збільшення довжини трубопроводу. Така конструкція більш зручна в застосуванні, тому як тепло розподіляється рівномірно, а саме регулювання механізму подачі тепла спрощена.

Двотрубна схема отримала таку назву завдяки використанню двох труб – подає й приймальні, або ж «обратку». Така опалювальна система працює дуже просто.

Вона хороша тим, що теплоносій подається в усі батареї практично в один час і приблизно однієї температури. Значним плюсом є той факт, що втрата тепла при експлуатації двотрубної системи зовсім незначна (Відео 1).

Гаряча вода (на малюнку зображена червоним кольором) надходить з теплогенератора по металевому «проводу» до радіаторів, а потім повертається (по обратке) назад в котел. Важливим елементом в такій схемі є насос – він забезпечує циркуляцію водних потоків по каналах будови. Розширювальний (живильний) бак теж незамінний у використанні двухтрубной схеми опалення кімнат – підтримує нормальну кількість води в даній системі. На малюнку ви чітко бачите принцип роботи двухтрубной конфігурації. Під номером 13 знаходиться бак – «воздушник», який служить для відводу зайвого повітря з системи.

Монтаж системи обігріву кімнати

Така подача по-іншому ще називається «примусової». Помпа прокачує воду по арматурі і таким чином тепло поширюється по кімнатах. Є невеликий мінус – така конструкція дуже сильно залежить від електричної енергії, в її відсутність опалення кімнати не здійснюється.

Рентабельно і практично використовувати в опаленні вашого будинку незалежну систему – без насоса. Вона працює за допомогою вільної і природної циркуляції енергоносія.

За законами фізики з котла гаряча вода надходить по дроту вгору (подає стояка), за допомогою ухилу подачі і постійного підпору з котла, вона лунає по радіаторів і таким чином поширює тепло по кімнаті. Потім повертається в котел, де підігрівається.

Давайте розберемо класичний проект монтажу опалення кімнат розводкою двох труб.

Монтаж системи обігріву кімнати

1) Труба металопластикова розміром D = 20 × 2.
2) Кран кульовий.
3) Вентиль прямоточний.
4) Бак мембранний для опалення об’ємом 18л.
5) Насос циркуляційний з комплектом гайок.
6) Клапан зворотний.
7) Система безпеки.
8) Радіатор.
9) Вентиль (клапан) регулювальний ручної.
10) Вентиль (клапан) настроювальний нижній.
11) Пробка радіатора.
12) Кран Маєвського (відведення повітря ручний).

Використовуючи котел з вбудованим розширювальним баком, до того ж з помпою і системою захисту, додаткові пристрої такого типу не будуть затребувані, а тому їх установка виявиться зайвою.

Зверніть увагу! При установці котла і групи безпеки запірно-регулююча арматура повинна бути відсутнім.

Використовуючи поліпропіленовий матеріал, необхідно враховувати калібр трубоматеріала. Металопластикові труби (розмір 20х2) співвідноситься з армованої скловолокном поліпропіленової трубою під номером Dn 25 × 4.2, а труба (16х2) поєднується з Dn 20 × 3.4, а порожнисті циліндри 26х3 відповідають поліпропіленовим діаметром Dn 32 × 5.4.

У двотрубному проект, будова опалення від лінії трубопроводу до радіаторів і підведення труб відбувається за рахунок металопластикової (калібр 16х2.0) або ж поліпропіленової арматури -20х3.4. Використання великого діаметра труб не виправдало себе, як і експлуатація радіаторного вентиля, розміром більш ніж на 1/2. Існує думка: кількість поглинається тепла батареєю залежить від терморегуліровочного вентиля і металевого стояка. Але ця тенденція є хибною.

Запам’ятайте також те, що трубопровід, який подає тепло до останнього радіатора, повинен перевищувати довжину – двадцяти п’яти метрів, а потужність опалювального пристрою, що дуже важливо, не повинна переходити кордон – 12 кВт. Для хорошої роботи теплопостачальних агрегату з такими трубопроводами, можливо підключити до шести теплообмінників, в яких налічується по десять секцій.

Отже, навчившись робити правильний і якісний монтаж системи обігріву, ви назавжди отримаєте прекрасну атмосферу і затишок в домі, успіхів вам у цій нелегкій справі!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*