Навіщо потрібна ширма для ванни?

Чи потрібна ширма для ванни взагалі?

Мабуть, будь-яка людина стикався в своєму побуті з дріб’язковими проблемами. Розбризкування води під час прийняття душу – одна з них. У більшості ванних кімнат для боротьби з цим передбачена фіранка. Однак той, у кого така фіранка є, не зможе не погодитися, що толку з неї не так вже й багато – підлога все одно мокрий. Набагато ефективнішим способом утримати воду є ширма для ванни. На щастя, це пристосування просте, і його можна не тільки купити, але і зробити своїми руками. При цьому ширма для ванни має низку позитивних якостей:

  • В першу чергу, вона ідеально захищає ванну кімнату від небажаного впливу вологи на елементи декору. Завдяки своїй будові ширма утримує все до останньої краплі.
  • Як правило, її виготовляють з прозорих матеріалів, тому ширма для ванни не закриває огляд і не захаращує кімнату.
  • Вона дуже проста в догляді – адже вода стікає у ванну сама по собі, а всі матеріали мають бути забезпечені захисним шаром, що запобігає забруднення.
  • Існують моделі, які можуть зрушуватися до стіни, таким чином, конструкція абсолютно не заважає в побуті.
  • Не варто забувати і про естетичний ефект такої ширми. Вона прекрасно доповнить ваш інтер’єр, і підкреслить красу самою ванною.

Які види ширм існують?

Нині ринок надає вибір ширм з трьох категорій. Це каркасні, безкаркасні і комбіновані ширми для ванної.

Каркасна ширма являє собою скло з полікарбонату (товщиною близько 4 мм), укладену в міцний алюмінієвий каркас.

Такий різновид призначена для тих, хто має схильність активно плескатися і розбризкувати воду. Складається вона, як правило, з декількох розсувних і статичних частин, що дозволяє зробити висновок всю ванну в своєрідних «стінах». Як мінімум одна з них є розсувний. Інші ж частини статичні і є несучими складовими.

Ширми для ванної без каркаса є не чим іншим, як «щитом» з загартованого скла 6-8мм товщиною. Така ширма підійде для тих, хто здійснює гігієнічні процедури акуратно і не включає воду на максимальний напір. Це обумовлено тим, що конструкція не суцільна, а захищає лише ту частину, де ви приймаєте душ. Існує також варіант такого роду ширми, який можна відкривати і закривати – вона прикріплена за допомогою петель, як у двері.

Комбінована ж ширма, як зрозуміло з назви, поєднує в собі елементи каркасних та бескаркасних. Це – досить цікавий варіант ширми для ванної, так як з її допомогою ви можете створити якусь подобу власної душової кабіни.

З чого роблять і як це працює

Навіщо потрібна ширма для ванни?Ширми для ванної виготовляють з двох матеріалів – полікарбонату або скла. І якщо у випадку з полікарбонатом все просто – використовується в основному його прозорий варіант, то зі склом ситуація трохи складніше. На ваш вибір скло може бути декількох видів – прозорим, тонованим, візерунчастим або матовим. Крім того, варто враховувати, що ціна різних видів скла буде також різною.

Також існує поділ ширм для ванної за способом откриваніязакриванія. Це може бути ширма складна, розсувні або відкривається. Складаний варіант закріплений на шарнірах або петлях, розсувний «їздить» в спеціальних напрямних. Відкривається ж ширма кріпиться до стіни і може відкриватися назовні.

Створюємо ширму для ванної своїми руками

Звичайно ж, якщо ви прагматик, то вас напевно зацікавить, чи можна створити таку річ власноруч. Відповідь – однозначно так. Звичайно ж, при наявності «прямих рук», матеріалів і інструментів таку ширму досить просто створити.

Отже, нам знадобляться пластикові листи, профілі, саморізи і ручка. Ми розглядаємо приклад з пластиком, так як з ним набагато легше і безпечніше працювати вдома, ніж зі склом.

Як і практично будь-яка робота, пов’язана з будівництвом, наше виготовлення ширми починається з проведення замірів. На основі отриманих результатів ми розрізаємо пластик ножем і надаємо йому потрібну форму. Потім беремо пластиковий профіль і робимо розмітку кріплення до стіни. Після цього свердлимо отвори і закріплюємо профіль за допомогою шурупів. Ще один профіль кріпимо до бортику ванній. Зробити це можна за допомогою спеціального герметика – він не зіпсує ванну і зробить конструкцію міцною і непроникною.

Далі в отримані пази вставляємо наш пластиковий лист і закріплюємо його пластиковим профілем ще й зверху. Також встановлюємо профіль на вільну сторону, до нього ж і прикріплюємо ручку. От і все. Якщо ви все зробили правильно, то ваша ширма буде відмінно «їздити» в профілях і прослужить вам довгі роки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*