Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Металеві навіси – надійні, функціональні господарські будівлі, міцні, практичні, але візуально легкі, гармонійно вписуються в ландшафт ділянки, не захаращують природний пейзаж. У статті розберемо, в чому переваги і недоліки конструкцій з металу, з чого краще будувати, запропонуємо приклади простих проектів, підкажемо, як правильно розрахувати розміри споруди, а також її окремих елементів.

Наведемо детальну, поетапну інструкцію, як зробити односхилий навіс з металопрофілю своїми руками, креслення для прикладу вибрали із середніми розмірами, при необхідності їх можна відкоригувати під індивідуальні умови.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Загальні характеристики металевих навісів

Навіси з металу, фото-схема стандартної конструкції наведена нижче, можна виготовити своїми руками, навіть якщо ви далекі від будівництва. Конструктив споруди простий – це вертикальні опори-стовпи, на них кріпиться кроквяна ферма, далі влаштовується обрешетка, потім покрівля.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Навіси з металопрофілю, на фото загальний вигляд стандартної конструкції

Область застосування

Металеві навіси широко популярні в приватному індивідуальному, а також комерційному будівництві. Це криті стоянки для автомобілів, зупинки – укриття для людей, що чекають громадського транспорту, конструкції над входом в будівлю, по нормативному регламенту їх наявність обов’язково в будинках вище 2 поверхів, козирки над хвірткою, галереї, що ведуть від воріт до будинку, господарські будівлі – укриття для дров, іншого начиння, альтанки – від міні конструкцій до комбінованих будівель іноді двоповерхових.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Проект окремо розташованої металевого навісу з профілю

Конструктив

Навіси металеві можна розділити на три види:

 • Міні конструкції – козирки, мобільні альтанки, моноізделіе – мангал з дахом.
 • Самостійні окремо стоять металеві споруди.
 • Комбіновані – прибудови до гаражу, дому, лазні і т.д., частіше це веранда, тераса – місце для відпочинку, або навіс господарського призначення.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Креслення консольно-балочного приставного металевого навісу до будинку

Проект навісу з металевих конструкцій робиться виходячи з функціоналу споруди, це можуть бути:

 • відкриті будови, що складаються з опор і даху;
 • закриті споруди, де боки зашиваються листовим матеріалом, панелями, деревом, решітками, скляться, закриваються щільними шторами, тентовими, тканинними зі спеціальною вологостійким просоченням, брезентовими, м’яким склінням.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Навіс з металопрофілю і м’якої черепиці для дров

Порада: Для скління металевого навісу рекомендується використовувати розсувні алюмінієві системи, вони не загороджують огляд, секції можна зрушити, щоб максимально відкрити споруду. Подібне скління – надійний захист від опадів, пилу, поривів вітру, в невеликий мороз збереже сприятливий мікроклімат всередині, що зробить відпочинок комфортним в будь-який час року. Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Велика металева конструкція, комбінована з цегляною кладкою

Відкриті металеві навіси, завдяки невеликій вазі конструкції, часто влаштовують на даху гаража, літньої кухні, альтанок. Таке рішення – це прекрасна можливість організувати комфортну зону відпочинку з шикарним оглядом, якщо на ділянці немає місця під самостійне будова.

Переваги і недоліки металевих навісів

Виготовити навіс своїми руками з металу – це вигідне, практичне рішення, при дотриманні технології будівництва, належному догляді – споруда прослужить вірою і правдою кілька десятків років.

Металоконструкції не бояться температурних дельт, стійкі до природних фізико-хімічних, біологічних, механічних навантажень. Але метал швидко нагрівається і остигає, це слід враховувати при будівництві навісів для відпочинку, над мангалом, тому краще передбачити захисні елементи, наприклад, в альтанці зробити перила, а також сидіння з дерева.

Основний ворог металевих навісів – іржа, яка здатна завдати відчутної шкоди, навіть зруйнувати будівлю за недовгий термін. Уникнути фатальних наслідків допоможе обробка і захист металевих елементів навісу.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Креслення металевого козирка над ганком

Матеріали

Металеві навіси поділяються за матеріалами виготовлення:

Матеріал Опори, Кроквяна система Допоміжні елементи, лати Кріплення Товщина стінок і перетин профілю залежить від розміру будови Кругла труба 50-100 мм в діаметрі Ø25-30 мм, часто ферма робиться з дерева Ø18-25 мм Сварка Профільний прокат Ребро профілю 50-150 мм 25 * 25, 40 * 30, 25 * 50, 40 * 40 мм зі стінкою 2 мм для маленьких, середніх будівель, 3 мм для великих, або використовується профіль 60 * 40 * 2 мм 40 * 20 мм Сварка на металеву косинку або болтове з’єднання Збірні конструкції з алюмінієвого профілю Готові вироби, збираються як конструктор: на айби або кінцевим способом Навіси з нержавіючої сталі Виготовити своїми руками якісний виріб під силу тільки професіоналам, потрібен спеціальний вид зварювання. Навіси зі сталі-нержавійки не вимагають фінішної обробки або додаткового захисту. Ковані вироби Самий розкішний, вишуканий вигляд навісів, які стануть прикрасою будинку і ділянки. Тут 2 варіанти реалізації ідеї: замовити готову споруду або зробити своїми руками. Простіше перше рішення, але порівнюючи вартість, менше фінансових витрат, якщо зварити каркас з металопрофілю, прикрасити його кованими деталями, за ціною дешевше обійдеться серійна штампування, яку можна купити на ринку.

Практичніше, економічніше – побудувати навіс з профільної труби своїми руками. Згодом його можна закрити шторами, засклити, обкласти цеглою, каменем, прикрасити куванням, дерев’яною решіткою.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Креслення стандартного консольного металевого козирка над вхідними дверима

Технічна сторона питання – проекти, схеми, креслення, розрахунки

Аналізуючи будь-який креслення навісу з профільної труби, конструкцію можна уявити в двох частинах: металевий каркас і дах. Підстава – вертикальні стовпи з круглої труби або квадратного профілю, по верхніх оголовків якого йде обв’язка металопрокатом або нижній пояс ферми. Це надає металевої конструкції жорсткість, допомагає зберегти геометрію навіть при значних навантаженнях.

Опори

Стовпи рекомендується розміщувати на відстані 1,5-2 м один від одного. Якщо будова буде примикати до будинку, гаражу, лазні і т.д., то бажано біля основної будівлі так само розмістити опорні колони, які будуть тримати навіс. При відсутності такої можливості, щоб прив’язати навіс до будинку з металопрофілю, своїми руками слід на несучу стіну прикріпити поперечну балку, яка послужить опорою для ферми. У роботі використовують довгі анкера. Рішення допоможе розподілити навантаження рівномірно по всій несучій стіні.

Ферми

На кроквяну систему навісу лягає основне навантаження від опадів, поривів вітру, тому важливо зробити правильний розрахунок ферм, визначитися з товщиною профілю для його виготовлення. Навіси з металопрофілю, фото-приклади нижче, влаштовують під одно-, двосхилим або арочним дахом.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Які можна виготовити навіси з профільної труби своїми руками, фото-приклади різних видів дахів

Ферми бувають:

 • Трикутні, полігональні, паралельні, ламані – визначається контуром пояса.
 • Усередині пояса можуть бути решітки – трикутні, ромбічні, розкосі і полураскосие.
 • За способом опирання – консольна, балочна, арочна, балочно-консольна.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Типові ферми-арки для металевих навісів

Щоб правильно зробити розрахунок ферми з профільної труби для навісу, необхідно врахувати снігові, вітрові навантаження, кут нахилу даху, розмір конструкції. Уникнути помилок в досить складних інженерних обчисленнях допоможуть фахівці або слід використовувати онлайн калькулятор.

Для виготовлення маленьких або середніх металевих навісів, в приватному порядку краще користуватися готовими кресленнями і проектами, робити універсальні ферми, які підходять для всіх видів конструкцій.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Стандартні ферми для навісів

Оптимальний ухил даху 15-25о, підходить для всіх видів покрівельного матеріалу: полікарбонат, профнастил, м’яка покрівля, металочерепиця та ін.

Вимоги до матеріалів і кріпленню

Щоб каркас для навісу з профільної труби відповідав стандартам якості необхідно виконати ряд умов:

 • Неприпустимо використовувати профіль з тріщинами для виготовлення вузлів, несучих елементів навісу.
 • Торець опорних ребер повинен мати шорсткість – Ra £ 12,5 мкм, що регламентовано ГОСТом 2789-73.
 • Для ферм нижнього пояса використовується сталь без внутрішніх розшарується, грубі шлакові включення заборонені категорично.
 • Відповідно до Держстандарту в розділі 14771-76 з’єднання слід виконувати механічної зварюванням, з використанням вуглекислої середовища або суміші вуглецю з аргоном.
 • Керуючись пунктами 2246-70 і 26271-84 ГОСТу для зварювання необхідна дріт ПП-АН-8.
 • ГОСТ в частині 7798-70 говорить: крокви кріпляться до вертикальних опор і підкроквяні деталей болтами класу 5.8.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Схема з розмірами, по якій можна побудувати стандартний навіс для авто своїми руками з металу

Як зробити навіс з металу своїми руками – поетапна інструкція

Будемо робити навіс з металопрофілю своїми руками, креслення взяли типові, адаптували їх до розмірів ділянки, габарити споруди 4 * 3 м, дах з полікарбонату товщиною 8 мм.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Стандартна схема, по якій будемо будувати навіс з металопрофілю своїми руками, фото типової конструкції з арочним дахом

Фундамент

Майданчик огороджують кілочками, натягуємо мотузку, намічаємо місце установки стовпів, перевіряємо геометрію, діагоналі повинні бути рівні. Знімаємо верхній м’який шар грунту, викопуємо ями під опори, завглибшки 700 мм.

Увага: Якщо місцевість болотиста, нерівний ландшафт або грунт на ділянці хиткий, то краще облаштувати фундамент палі.

Дно засипаємо щебенем і піщаником, шари по 100 мл, подушку трамбуємо. Майданчик можна вистелити тротуарною плиткою або залити бетоном. Для бетонування площадки робиться з рифлених прутів армирующий каркас, осередок 100 * 100, 200 * 200 мм, укладається на подушку, щоб арматура не торкалася дна на 50 мм, слід підкласти камінчики або готові підставки. По периметру встановлюється решетування, плита товщиною 100 мм заливається бетоном одномоментно, без перерв. Арматура повинна бути з усіх боків занурена в розчин на 50 мм.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Як забетонувати металевий стовп

На дно ям наливаємо бетон, шар 100 мм, вставляємо стовпи з профільної труби, перевіряємо вертикалі, заливаємо розчин до рівня землі. При необхідності ставимо добірки до повного застигання бетону, щоб зберегти геометрію каркаса для навісу.

Через тиждень, коли розчин набере міцність, підпилюємо стовпи за розміром. Приварюють по верхніх оголовків обв’язку, це зміцнить будівництво і додасть їй жорсткості.

Як зварити ферму для навісу

Ферму краще виготовляти на землі, потім підняти на каркас. Щоб зігнути профіль можна скористатися спеціальною машинкою або зробити своїми руками жорсткий шаблон, по якому будуть гнутися деталі ферми. У великих магазинах надається послуга зі згинання металопрофілю за стандартними радіусів. Ферми слід встановлювати через кожен метр, в нашій будівлі їх 5. Нам потрібно 10 вигнутих деталей, а також профіль 30 * 30 * 2 мм для внутрішніх ребер жорсткості.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Як кріпити ферму до металевого каркасу на болти

Запилюють елементи ферми в розмір, варимо основні вузли кроквяної системи. Коли всі деталі готові, піднімаємо їх краном на каркас, потім кріпимо до обв’язки на болти або зварюванням на сталеву косинку. Далі приварюють обрешітку з профілю 40 * 25 * 2 мм, відстань 750 мм.

Обробка

Після складання каркас зачищаємо жорсткою щіткою, знімаємо окалину, видаляємо ознаки корозії, потім проходимся наждачним папером, щоб остаточно позбутися від поразок, а також збільшити адгезію поверхонь. Перед фарбуванням, для знежирення каркаса, його слід промити ганчіркою, змоченою в розчиннику, коли він повністю випарується, можна гарантувати.

Корисна порада: Під будь-який колір фарби підходить грунт світло-сірого кольору, темні суміші актуальні під яскраві кольори фарби, для пастельних тонів краще використовувати білий грунт.

Грунтовка захистить навіс від корозії, значно скоротить витрати фарби. Якщо фарбувальний склад не має гарну покривістістю, то грунтове покриття забезпечить надійну захисну прошарок і рівномірний колір. Під молоткові склади достатнього одного шару, для покриття звичайними фарбами краще нанести грунт 2 рази. Фарбують навіси з металу пензликами, валиками, на найвигідніше розпорошення з фарбопульта, що значно прискорить процес, скоротить витрати фарби в півтора-два рази, забезпечить рівне, цілісне, надійне, естетичне покриття.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Стандартні кольори фарби з молотковим ефектом

Як кріпити полікарбонат до металевого каркасу навісу

Для металевих навісів краще використовувати стільниковий полікарбонат. Різати болгаркою з диском по металу. Краї обробити дрібним абразивом, щоб видалити задирки. Кріпити полікарбонат можна на Термошайби або за допомогою спеціального профілю.

У першому випадку робляться отвори на 2 мм більше, ніж діаметр ніжки кріплення. На шайбу одягається гумовий ущільнювач, який перешкоджає попаданню пилу і вологи всередину, деталь вставляється в отвір до характерного клацання. Точкове кріплення дозволяє матеріалу трохи маневрувати, що оберігає полікарбонат від деформації, появи тріщин під час роботи матеріалу при охолодженні або нагріванні.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Кріплення на Термошайба

Профільне з’єднання більш герметично, воно виправдане, коли треба стикувати панелі. Краї сідають на Термошайби. Який вид профілю вибрати, залежить від виду покрівлі, тому підбирається індивідуально.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Детальна схема-інструкція, як правильно гнути і кріпити полікарбонат

Згодом боки навісу можна зашитий глухими панелями, засклити, навісити штори або висадити виноград, в’юнкі троянди, в’юнкі рослини, коли вони розростуться, вийде гарна, жива галерея.

Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення Односхилі і арочні навіси з металопрофілю, фото конструкцій і креслення

Обов’язково подивіться, як зробити навіс своїми руками з металу, відео докладно розповідає, як стикувати основні вузли конструкції, варити ферму, посилити каркас. У ролику докладно розказано з якими помилками довелося зіткнутися на практиці, а також як їх усунути.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*