Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Вирощування врожаю в теплиці – даність, обумовлена ​​кліматичними умовами багатьох регіонів. Щоб забезпечити комфортні умови для агрокультури, необхідно передбачити світло, полив, підігрів і, безумовно, грамотну вентиляцію приміщення.

У статті піде мова про те, як правильно організувати провітрювання закритого грунту, скільки кватирок має бути в теплиці, якого розміру, де їх розташувати. І окремо детально зупинимося на питанні, як зробити самовідкриваючимся кватирки в теплиці своїми руками.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Загальні правила по влаштуванню

Кватирки в теплиці – необхідна умова для створення правильного мікроклімату в приміщенні, вони допомагають регулювати температуру і вологість повітря, що є запорукою гарного врожаю. Грамотне провітрювання допоможе уникнути інфікування теплиці, багаторазово скоротить можливість появи шкідливих комах і мікроорганізмів.

Подивіться інструкцію з поясненнями, як робиться установка кватирки в теплиці з полікарбонату, на відео поетапний процес виготовлення і монтажу конструкції.

Скільки робити

При організації вентиляції теплиці, постає питання: скільки робити кватирок? Тут звернемося до порад фахівців, які рекомендують на кожні 2 м / п встановлювати 1 фрамугу розміром 900 * 600 мм, так, якщо будова 3 м, то краще зробити 2 штуки, так само як і на 4-метрову споруду. Прийнято вважати, що загальна площа відкриваються прорізів повинна становити не менше 20-25% від загальної площі теплиці, що досить для повноцінного провітрювання приміщення.

Корисно знати: Якщо теплиця має в своїй конструкції перегородки, що розділяють її на 2 і більше частин, то кватирки важливо влаштувати в кожній секції, щоб організувати правильну циркуляцію повітря.

Розташування

Через особливості теплого повітря підніматися вгору, кватирки слід розташовувати вгорі конструкції: вмонтувати в дах або зробити отвори, відступивши на 2/3 по висоті від основи конструкції.

Розміщення залежить і від розташування будівлі. Так, якщо теплиця встановлена ​​на сонячній стороні і по коника спрямована зі сходу на захід, як рекомендовано агронормамі, то досить 2-3 фрамуги на конструкцію довжиною 6 м. Але в регіонах з підвищеною вологістю, а також на сирих ділянках, слід передбачити більшу кількість кватирок.

Порада: Навіть якщо ви купили готову теплицю, де все елементи, що відкриваються прораховані фахівцями і передбачені проектом, при розміщенні споруди на місцевості з підвищеною вологістю, слід влаштувати додаткові кватирки. Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Верхнє розташування відкриваються фрамуг знижує ймовірність утворення протягів

За відгуками досвідчених садівників-городників, не рекомендується розташовувати елементи, що відкриваються поруч із вхідними дверима, це допоможе уникнути:

  • протягів;
  • закривання фрамуг при поривах вітру:

І дозволить рівномірно розподілити повітряні потоки. Якщо ви проектували і будували теплицю своїми руками, то спочатку отвір слід влаштувати в середині довжини споруди, а решта кватирки розташувати на рівній відстані від нього.

У відео-інструкції докладно розказано, як правильно зробити верхні кватирки в теплиці з плівки на дерев’яному каркасі.

Чому краще влаштувати самовідкриваючимся кватирки в теплиці

Автоматичний відкривач кватирки для теплиць дозволяє організувати провітрювання без участі людини. Це значно полегшує працю городників, дозволяє вивільнити час. Навіть за умови відсутності людини на ділянці, автоматичне відкривання кватирок в теплиці дозволяє захистити посадки від зміни погодних умов. Що знижує ризики втрат і підвищує ймовірність гарного врожаю.

Принцип роботи

Привід для кватирок теплиць буває:

  • біметалічний;
  • гідравлічний;
  • електричний.

Принцип їх роботи заснований на коливанні температури в приміщенні: при нагріванні механізму, він відкриває кватирку, в разі зниження температури автомат спрацьовує на закриття. Щоб правильно вибрати автомат відкривання кватирок для теплиць, виходячи з власних умов, необхідно вивчити всі переваги і недоліки пристроїв.

Пропонуємо відео огляд з порівняльним аналізом, які краще встановити автоматичні кватирки для теплиці з полікарбонату, з поясненнями нюансів, що допоможе зробити читачам правильний вибір.

Біметалічні механізми

Біметалічні пристрої складаються з двох різних металевих пластин, і працюють завдяки різному коефіцієнту розширення металів. При підвищенні температури одна їх планок розширюється, завдяки жорсткій фіксації з кінців, вигинається дугою, під цим впливом вікно відкривається. При зниженні температури відбувається зворотний процес. Але біметалічні пристрої не можуть похвалитися великою потужністю, їх застосування доцільно лише в легких конструкціях і для відкривання невеликих отворів, наприклад, в плівкових на алюмінієвому каркасі.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Принцип роботи біметалевих підйомників

Електричні автомати для відкривання

Електричні приводи для відкривання кватирок в теплиці оснащені вентилятором і тепловим реле. Якщо температура підвищується, реле реагує на коливання і включає вентилятор. Відкривачі на електриці бувають різної потужності, можна підібрати привід як для легкої, так і для важкої, великий кватирки. Теплиця з автоматичною кватиркою, що працює від електрики більше пристосована до коливань температури, так як чутливе реле реагує навіть на невелику дельту, а при необхідності можна запрограмувати пристрій на будь-який режим. Але доведеться продумати резервне живлення, так як при відключенні світла електричний привід стає даремний. Він так само не актуальний на невеликих дачних ділянках, відвідування яких несе тимчасовий короткостроковий характер.

У ролику нижче продемонстровано роботу електричних відкривачів, показано, як відрегулювати підйомники за допомогою термостата.

Гідравлічні пристрої

Гідравлічний термопрівод для автоматичного відкривання кватирок теплиць – найпопулярніший вид автоматів для організації провітрювання закритого грунту. Система важеля, під’єднана до кватирці, що працює на принципі розширення рідин.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Термоціліндр для пристрою автоматичного провітрювання

Гідравлічний автоматичний відкривач кватирки для теплиць своїми руками робить просто, по суті, це 2 ємності, наповнені рідиною, з’єднані шлангом. Колба знизу герметична і частково заповнена повітрям, інший відсік – повітрям, вона виконує роль терморегулятора. Колба вгорі – утяжелитель. Сонечко припікає, температура в теплиці росте, повітря в першій колбі розширюється, витісняє рідина, яка по шлангу перетікає у верхню ємність, вона наповнюється, стає важче, кватирка відкривається. Повітря охолоджується – відбувається зворотна дія.

Замість шланга іноді встановлюють важіль, розширюється повітря видавлює його з колби, і він відкриває фрамугу. Варіантів саморобних гідравлічних пристроїв досить багато, як просто зробити механізм своїми руками представлено на кресленні нижче.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Схема практичного саморобного гідравлічного штовхача для відкривання кватирок в теплиці

Важливо: При установці колби стежте, щоб вона не виявилася в тіні, так як там вона буде повільніше нагріватися щодо загальної температури в теплиці. Це затримає відкривання кватирки, що призведе до перегріву і може завдати шкоди рослинам.

Подивіться ролик про універсальний підйомник для провітрювання теплиць, на відео огляд пристрою, який підходить для купольних і скатних конструкція, а також для дверей.

Як робиться кватирка для теплиці з полікарбонату своїми руками – поетапна інструкція

Візуально розмічаємо по висоті теплицю на 3 частини, в самій верхній будемо встановлювати кватирку. Обстежуємо каркас, отвори повинні розташовуватися між несучими елементами. Наприклад, кватирка для арочної теплиці буде ергономічна і зручна, якщо її влаштувати між верхньою і наступної знизу поперечиною, під найвищою точкою дуги.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

На фото грамотно влаштована кватирка для теплиці з полікарбонату, автомат біметалічний, розташований посередині, щоб рівномірно розподілити вагу фрамуги

Відео нижче підкаже, як правильно зігнути елементи і зробити фрамуги для арочної конструкції.

Якщо відстань між перехрестями несучих елементів велике для кватирки, то додатково робимо раму в розмір фрамуги. Беремо 4 відрізка труби, складаємо в прямокутник, по кутах встановлюємо куточки, закріплюємо саморізами по металу. При наявності обладнання раму можна зварити. Якщо каркас і без того міцний, досить прикріпити до нього поперечну планку, на якій буде триматися відкривається частина кватирки.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

На фото жовта поперечна планка – один із способів зробити підставу для кріплення кватирки

Далі робимо рамку в розмір, для її виготовлення краще використовувати легкий матеріал, якщо це металевий каркас, то взяти більш тонкі труби, для дерев’яного підійдуть бруски 20 * 40 мм. На готову рамку встановлюємо петлі, прості шарнірні, і кріпимо до поперечнику. Важливо, щоб із зовнішнього боку вона була врівень з основним каркасом, а кватирка арочної теплиці повинна повторювати форму дуги каркаса.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

Фото-приклад, як зібрати рамку для кватирки

Порада: Якщо рама для кватирки великого розміру, то підйомник великої потужності рекомендується встановлювати посередині, для цього в рамі слід зробити додаткове ребро жорсткості. На маленьких і легких кватирках автопрівод можна встановлювати збоку.

Якщо теплиця вже покрита полікарбонатом, біля зовнішньої сторони прикручуємо покривний матеріал до рами, і прорізаємо ножем по середині каркасного профілю. Щоб уникнути протікання, по периметру кватирки робимо гідроізоляцію, ідеально підходить самоклеюча гумова прокладка.

Так як каркас для кватирки у нас без фаски, щоб фрамуга НЕ провалювалася всередину теплиці, встановлюємо стопор, це можуть бути куточки або шматок труби, варіант представлений на фото нижче. Незайвою буде і клямка, дуже зручно використовувати магнітні пристосування.

Огляд кватирок для теплиці з полікарбонату: автоматичні і прості

В прямокутнику виділено, як зробити найпростіший стопор

У разі встановлення автоматичного приводу, засувка не злидні. Готовий механізм можна купити в магазині, зібрати по інструкції і встановити за місцем. З метою економії, можна зробити автомат відкривання кватирок для теплиць своїми руками.

Обов’язково дивіться відео, як зробити гідроциліндр для відкривання кватирки і двері в теплиці зі звичайного амортизатора.

У висновку пропонуємо читачам дивитися ролики, установка кватирки на теплицю, на відео докладно викладені всі етапи складання і монтажу.

Наступне відео розповімо про дуже бюджетному варіанті пристрою відкривається фрамуги в теплиці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*