Особливості оформлення інтер’єру вітальні в чорно-білій колірній гамі

Прийнято вважати, що при оформленні інтер’єру вітальні можна використовувати будь-які кольори, крім біло-чорного поєднання. Але ця думка в корені неправильне, оскільки перебуваючи в такому кімнаті, можна компенсувати напругу повсякденності і психологічний тиск, який зібралося за весь робочий день. Поєднання білого і чорного, на думку психологів, дозволить розвантажити організм в цілому і відновити життєві сили.

Чорно-білий стиль інтер’єру у вітальні: плюси і мінуси

Вітальня – це кімната, де проводиться дуже багато часу. Це і ділові розмови, і вечори в колі родини, і сімейні свята, і вечірки. Виходячи з цього і потрібно оформляти кімнату в чорно-білих тонах. У цьому має свої переваги і недоліки.

Особливості оформлення інтер'єру вітальні в чорно-білій колірній гамі
Дизайн інтер’єру чорно-білій вітальні

До перших можна віднести:

  • сучасний дизайн, причому досить ризикований, тому що такий вибір роблять дуже мало людей;
  • можна візуально змінювати обсяг простору, як у більший, так і в меншу сторону.

Але не можна забувати і про недоліки, якими є:

  • при наявності однакової кількості протилежних квітів кімната може стати занадто нудним і безособової;
  • при виборі чорного кольору як основного можна значно зменшити кімнату візуально і зробити її більш похмурою.

Інтер’єр вітальні багато в чому залежить від способу життя господарів. Чорний колір можна порекомендувати людям зі скромним, практичним відокремленим стилем життя, коли коло спілкування дуже обмежений. Це не означає, що сім’ї з дітьми і тваринами чорно-біла гамма табу. Просто головним в даному випадку повинен стати білий, з вкрапленнями чорних акцентів.

Особливості оформлення інтер'єру вітальні в чорно-білій колірній гамі
Харизматична і елегантна чорно-біла вітальня

При виборі даної колірної гами потрібно враховувати і початкові розміри вітальні, оскільки поєднання білого і чорного має здатність впливати на візуальне сприйняття простору. Велика кількість чорного робитиме кімнату маленької, а якщо вона і без того мініатюрна, то стіни в такій вітальні будуть просто тиснути на людину. Але в тому випадку, коли господар кімнати занадто самотній і він жадає тепла і затишку, кімната з переважанням чорного буде для нього панацеєю.

Білий колір потрібно використовувати тоді, коли потрібно візуально збільшити кімнату, але зробити перепланування можливості немає.

На вибір кольорової гами та впливає освітленість. Чим менше в кімнаті природного світла, тим світліше повинні бути стіни, підлогу і стелю. І навпаки.

Фотогалерея варіантів

Вітальня в чорно-білому кольорі з каміном Вітальня з використанням чорно-білого декору Вітальня з чорною підлогою і світлими меблями Приклад використання темного підлогового покриття Маленька вітальня в стилі мінімалізм Чорно-біла вітальня зі стильними фотошпалерами Чорно-білі смуги в чорно-білій вітальні Стильна вітальня в чорно-білій гамі

Оформлення

Стиль, який асоціюється з монохромного гамою – мінімалізм. Виявляється він у всьому: в обробці, виборі меблів і декору. Особливості чорно-білій вітальні в тому, що задоволеність кінцевим результатом оформлення залежить від дотримання основних правил:

  • чорний колір неприйнятний для стелі;
  • потрібно локальне розподіл чорного і білого кольорів, в результаті чого і досягається гармонія;
  • контрастність повинна бути стриманою, оскільки інакше в очах буде рябіти;
  • можна додавати і інші кольорові акценти.

Стіни, підлога, стеля

В інтер’єрі сучасної вітальні дуже вдало виглядають чорно-білі шпалери. Однак потрібно правильно вибрати даний матеріал для оздоблення стін, щоб кімната не стала занадто холодної, похмурою і незатишною. Тому для створення розкішного інтер’єру вітальні, потрібно знайти компромісне поєднання білого і чорного в малюнку.

Для обробки краще вибирати білі шпалери з чорним малюнком. Причому використовувати їх можна навіть, якщо площа кімнати мала, але в даному випадку малюнок повинен бути теж маленьким, інакше можна добитися звуження простору.

Особливості оформлення інтер'єру вітальні в чорно-білій колірній гамі
Білі шпалери з чорним малюнком

Можна вибирати і чорні шпалери з білим малюнком. Але в даному випадку потрібно бути гранично обережним. Не можна обклеювати ними всі стіни в кімнаті, тому що це буде занадто зухвало і яскраво. Краще використовувати такі шпалери для виділення певного функціонального ділянки, наприклад, за диваном або телевізором.

Просто біла стеля буде занадто нудним в елегантній вітальні, тому малюнок на ньому обов’язковий. Це можуть бути геометричні фігури з кутовими візерунками, що сприяє візуальному збільшенню простору. З чорним стелею теж краще не ризикувати.

Пол в ідеалі повинен бути темним, чим ближче до чорного, тим краще, інакше є ризик того, що увага буде переключатися від стін на підлогу. У цьому є і інші переваги. На тлі такого статі яскраві меблі і килим будуть вигідно виділятися. Але утримувати в чистоті його буде набагато складніше, ніж світлий.

Вибір меблів та аксесуарів

За допомогою чорно-білих меблів можна легко змінити баланс цих квітів вже в закінченою кімнаті. Наприклад, чорний диван в майже білій кімнаті зробить кімнату ще більш об’ємною і просторим. Аналогічним ефектом володіє світлі меблі в світлій кімнаті, при цьому вона майже зливається зі стінами і підлогою, чим і досягається цей ефект. Біла ж меблі в темній кімнаті буде залучати до себе дуже багато уваги.

Вибирати корпусні меблі потрібно в залежності від параметрів кімнати, наприклад, висота шафи повинна співвідноситься з висотою стелі. Не рекомендується вибирати високі вузькі шафи-пенали в комбінації з низькими диваном і кріслами.

Відсоток чорного кольору при оформленні вітальні не повинен перевищувати 50%. В даному випадку враховувати потрібно все: обробку, меблі, декор. Якщо це правило ігнорувати, то можна спровокувати зайву пригніченість і постійний поганий настрій всіх членів родини.

Ретельно рекомендується підбирати і штори для такої вітальні. Вибір залежить от домінуючого кольору. Якщо кольори контрастують між собою в обробці, то штори краще вибирати в більш нейтральних відтінках, наприклад, сірим або бежевим.

Особливості оформлення інтер'єру вітальні в чорно-білій колірній гамі
Сірі штори в класичній чорно-білій вітальні

В іншому випадку правила такі:

  • для білої вітальні рекомендується вибирати чорні штори з білим малюнком;
  • для чорної вітальні – білі фіранки.

Малюнок на шторах повинен бути великим. Це дуже важливо. Інакше гармонії в інтер’єрі не буде.

Використовується і інший чорно-білий декор, наприклад, килими нестандартної форми з малюнком зебри.

Якщо хочеться оформити вітальню в монохромного кольоровій гамі, але при цьому хочеться її хоч якось пом’якшити, то можна застосовувати яскраві кольорові акценти. Вибір залежить від бажаної психологічного навантаження. Наприклад, червоний підійде молодим і творчим людям, жовтий ідеальний для сімейних пар, а зелений потрібен тоді, коли хочеться трохи пожвавити інтер’єр.

При використанні яскравого колірного акценту, для оформлення чорно-білій вітальні можна використовувати практично будь-який стиль інтер’єру. Сірий колір перетворить мінімалізм в хай-тек, червоний – в модерн, а коричневий ідеально впишеться в стиль прованс.

Кольорові акценти в такій вітальні можуть бути в різних предметах. Це і декоративні м’які подушки на дивані, і підлогові вази, і настінне панно, і навіть окремий предмет меблів.

Особливості оформлення інтер'єру вітальні в чорно-білій колірній гамі
Фіолетовий акцент в чорно-білій вітальні

Освітлення

Вибір джерел світла для вітальні в даній колірній гамі не менш важливий етап її оформлення. В необмеженій кількості можна використовувати настільні лампи, настінні бра, високі торшери на тонкій ніжці з чорними абажурами. Глибшим цей колір зробити можна, якщо всередині лампи буде захований дуже яскравий колір.

І доповнення

Багато в гонитві за ультрамодним дизайном вітальні в чорно-білій колірній гамі допускають безліч помилок. Наприклад, сконцентроване домінування чорного кольору призведе до пригнічення психіки домочадців і до додаткового зменшення простору кімнати.

Занадто явний контраст між ними також нічого доброго не обіцяє. Кімната стає занадто строкатої, через що людина в вітальні дуже втомлюється, а не відпочиває.

Білий колір допомагає вийти з кризи, але кімната не повинна бути абсолютно білої.

Як розширити простір залу, використовуючи чорно-білі тони

Існують особливі прийоми, знаючи і застосовуючи які, можна легко виправляти проблему нестачі простору у вітальні. У чорно-білій гамі зробити це набагато простіше.

Отже, щоб візуально змінити розміри маленької вітальні, можна:

  • використовувати вертикальні смужки, але при цьому смуги одного кольору повинні бути приблизно в чотири рази тонше, ніж смуги іншого кольору;
  • використовувати горизонтальні смуги, які доречні у вузькій кімнаті, пропорції смуг аналогічні при вертикальному їх розташуванні;
  • розташовувати смуги і по діагоналі, одна почуття в даному випадку можуть бути двоякими, причому комбінації в даному випадку можуть бути не тільки за кольором, але і за фактурою;
  • використовувати чорно-білі шпалери, але бажано для зонування, при цьому кімната стане не тільки візуально більше, але і більш емоційною.

Фотогалерея варіантів

Шпалери в чорно-білу смужку Чорно-біла вітальня з домінуванням білого кольору Вітальня в білому кольорі з чорними акцентами Комбінування чорно-білих шпалер Невелика сучасна чорно-біла вітальня Біла вітальня з чорним диваном Біла вітальня з чорним декором

Відео: Чорно-біла вітальня від-кутюр

Чорно-біла вітальня однозначно буде залучати захоплені погляди ваших гостей. Зробити кімнату елегантною і суворої або спокійною і досить затишній можна тільки за умови грамотного використання чорного і білого кольорів.