Більшість квартир старого планування характеризуються невеликими приміщеннями. Тому великій родині часто не вистачає місця для повного комфорту. Щоб якось збільшити житлову площу, власники квартири використовують такі приміщення, як балкон і лоджія, які до цього використовувалися як склади.
У даній статті ми розглянемо різні варіанти переробки лоджії в кімнату, опишемо її переваги і недоліки, і дамо поради, як облаштувати дане приміщення функціонально і зі смаком.
Конструкційні особливості лоджії і технологія її переробки
Лоджія є неопалювальну конструкцію, вбудовану в стіни будівлі, відкриту з одного боку. Оскільки вона розміщена на одній плиті перекриття з усією квартирою, то може витримувати досить великі навантаження. Перед тим як з лоджії зробити кімнату, необхідно виконати ряд підготовчих робіт:
- склити конструкцію;
- провести комплексний ремонт;
- утеплити приміщення;
- зробити обробку поверхонь.
Тільки після цього можна приступати до розстановки меблів і декорування приміщення.
Врахуйте: при поєднанні лоджії з кімнатою слід бути обережним зі знесенням перегородок, якщо вони несуть – це може стати причиною обвалу.
Засклена лоджія з завершеним ремонтом повністю готова до облаштування та умеблювання
Варіанти використання приквартирного простору
Що можна облаштувати на лоджії? Варіантів багато, вибір здійснюється на підставі необхідності конкретної сім’ї.
Кабінет
Якщо хтось із членів сім’ї часто працює вдома, йому необхідний окремий кабінет. Його-то і можна облаштувати на приквартирних просторі. Щоб організувати робоче місце на лоджії, потрібно замовити комп’ютерний стіл під розмір приміщення (з полками для книг і документації) і встановити комп’ютер. Щоб сонячне світло не заважало працювати, на вікна кабінету краще встановити жалюзі, або завісити їх щільними шторами.
На лоджії можна облаштувати окремий кабінет, або приєднаний до кімнати. А якщо дозволяє простір, то можна зробити стаціонарний кабінет, що нагадує міні-офіс.
На замітку: кабінет повинен бути теплим і тихим і добре освітленим, тому подбайте про якісні вікнах з енергозберігаючими склопакетами і про додаткове освітлення в робочій зоні.
Маленький персональний кабінет на лоджії, дизайн класичний
Кухня
Хочете насолоджуватися ранковим гарячою кавою на свіжому повітрі? Тоді обладнайте кухню на балконі або лоджії. Переобладнання приквартирного приміщення в кухню – варіант, досить складний у виконанні, оскільки вимагає підведення і підключення світла, води, каналізації. З даних комунікацій найскладніше підключити каналізацію, адже стік може перебувати далеко від балконного приміщення.
Якщо планується облаштувати кухню на лоджії, то балконний простір слід попередньо утеплити якісними незаймистими матеріалами. Також на планованої кухні необхідно встановити вікна з різними режимами провітрювання і зробити вентиляцію. Щоб через віконні прорізи на кухонну зону не проникали комахи, слід встановити москітні сітки. Саме приміщення рекомендується обробити матеріалами, стійкими до високих температур, вологи, які добре піддаються очищенню.
Важливо: перенесення кухні на лоджію здійснюється тільки дозволу БТІ, після ретельного аналізу експертами. Така перепланування вимагає капітального ремонту приміщення.
Міні-кухня на лоджії, фото
Якщо ж винос кухні здається вам занадто трудомістким і витратним переобладнанням лоджії, то простішим способом буде облаштувати там їдальню. Обідня зона стане продовженням кухні і може бути представлена повноцінним столом зі стільцями, або ж компактною барною стійкою, заощаджує корисний простір.
Ідея: лоджію, поєднану з кухнею, можна вдень використовувати як їдальню, а ввечері як бар для відпочинку компанією.
Функціональна кімната-їдальня на балконі дозволить насолоджуватися їжею, милуючись краєвидами міста
Спальня
Якщо у вас часто залишаються на ніч гості, або є необхідність в облаштуванні ще одного спального місця, то обладнати його можна на лоджії. Якщо кімната досить широка, на ній поміститься ліжко і навіть тумба.
Комфортна повноцінна спальня на лоджії – дизайн, фото
Якщо приквартирних простір скромних розмірів, замість ліжка можна використовувати невелику кушетку, розкладне крісло, надувний матрац.
Ідея: при поєднанні маленької лоджії з кімнатою, можна встановити диван по всій довжині кімнати. Він може використовуватися і як спальне місце. Місцями для зберігання речей будуть висувні ящики під ним, або полки, вмонтовані в ніші бічних стін.
Красива і оригінальна зона відпочинку-спальня на лоджії, фото
Вбиральня
У вас багато речей, а зберігати їх ніде? Лоджія прекрасно впорається з цим завданням. Її цілком можна використовувати як гардеробну. У бічних стінах кімнати помістяться місткі шафи-купе, в одному з них можна вмонтувати висувну прасувальну дошку.
Приклад облаштування вбиральні на лоджії, фото
Дитяча
У маленькій квартирі дитині часто ніде грати, тому дитяча на лоджії може стати прекрасним варіантом виходу з даної ситуації. На підлозі можна постелити ігровий килимок, а для зберігання іграшок поставити кілька коробок, або тумбу.
Увага: при плануванні дитячої на балконі подбайте про дотримання комфортного режиму в приміщенні.
Дитині напевно сподобається мати окрему кімнату для ігор
Спортзал
Щоб підтримувати тіло в тонусі навіть при занятті домашніми справами, на лоджії можна облаштувати спортзал. Там поміститься бігова доріжка, шведська стінка – мінімум, який необхідний для занять спортом.
Тренажер на балконі допоможе постійно підтримувати хорошу форму
Зона відпочинку
Балконний простір, розташоване поблизу від природи, може використовуватися в якості зони відпочинку. Для цього слід придбати комплект зручних меблів: стіл, стільці, невеликий диванчик. На даному просторі можна посидіти з друзями, або проводити час на самоті.
Мебльована плетеними меблями лоджія, як окрема кімната, фото
Підсумок
Холодну і захаращену лоджію в квартирі можна запросто перетворити у функціональне приміщення. Тут можна облаштувати кабінет, кухню, спальню, зону відпочинку – все залежить від ваших потреб.