Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Як підготувати теплицю з полікарбонату до зими, щоб полегшити весняні роботи, забезпечити хороший урожай і зберегти цілісність будови під час зимових вітрів і снігопадів. У цій статті представлені докладні рекомендації по догляду за спорудою і різні способи санітарної обробки та знезараження самої конструкції та землі.

Дан огляд народних, хімічних і біологічних засобів дезінфекції. Описано методи відновлення родючості грунту за допомогою органічних і хімічних добрив. Наведені приклади, як зміцнити теплицю з полікарбонату на зиму.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Прибирання

Після дозрівання останніх пізніх плодів врожаю необхідно провести генеральне прибирання теплиці на зиму. З приміщення виносяться всі залишки рослин, допоміжні матеріали – підпірки нитки для підв’язування, бортики для грядок, якщо вони не становлять монолітну конструкцію. На зиму повинні залишитися голі стіни і чиста грунт.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

До того як підготувати теплицю з полікарбонату до зими необхідно видалити з приміщення все зайве

Перш ніж обробити теплицю на зиму, вся споруда потрібно ретельно вимити. Можна використовувати простий мильний розчин. Переважна більшість городників воліє користуватися господарським милом, деякі застосовують дустовое. Очищення необхідно поєднувати з дезінфекцією. Тому рекомендується використовувати розчин марганцівки, для знезараження. Ретельно протираються не тільки листи облицювання, а й елементи несучих конструкцій.

Важливо! Не рекомендується використовувати засоби побутової хімії, що мають лужний склад або абразивні включення для видалення складних забруднень карбонатної поверхні. Можна пошкодити зовнішній шар полімеру.

Процедура відмивання полікарбонату дещо відрізняється від чищення скла. Полімер можна протирати сухою ганчіркою. Засохлу бруд необхідно ретельно змочити водою і добитися її повного раскісанія. Забруднення практично змивається з поверхні, а потім вона протирається вологою м’якою ганчіркою. Це робиться, щоб не подряпати поверхню і не знизити світлопропускну здатність матеріалу.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Як прибрати теплицю на зиму, на фото як правильно очистити карбонатовую поверхню за допомогою м’якої, вологої ганчірки

При відмиванні скляної поверхні допускається використання будь-яких спеціальних за умови, що вони не потраплять в землю у великій кількості. Плівка на зиму знімається, відмивається простий мильною водою і, після сушки, складається на зберігання. Як підготувати теплицю з полікарбонату до зими, відео з рекомендаціями по прибиранню:

Особливу увагу слід приділити зеленому нальоту, який накопичується в кутах і в нижній частині стін. Крім неестетичного зовнішнього вигляду ця цвіль містить безліч спор хвороботворних організмів і личинки шкідників. Її необхідно обов’язково прибрати за допомогою м’якої щітки.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Готуємо теплицю до зими – видалення зеленого нальоту

Дерев’яні несучі конструкції після очищення і висихання необхідно обробити антисептичними препаратами, пофарбувати спеціальною фарбою запобігає гниття або просочити оліфою. Як бюджетного варіанту допускається обробка переробленим машинним маслом.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Дезінфекція та захист від шкідників

Другий етап – знезаражуються обробка теплиці на зиму. Цією процедурою необхідно піддавати як грунт, так і елементи конструкції. Існує безліч способів, багато хто з них універсальні, а деякі рекомендується застосовувати проти конкретного типу шкідників.

Термічна обробка

Пропарювання – різновид термічної дезінфекції. Найбільш простий спосіб полити землю в теплиці окропом і швидко укрити плівкою. Такий ефект не тільки здатний знищити хвороби і личинки на поверхні грунту, а й істотно знизити популяцію капустянки, яка відкладає личинки на глибину до 20 см. Більш складний спосіб, як підготувати землю в теплиці до зими, полягає в пристрої підземної системи зі спеціальних труб. За ним у верхні шари грунту буде подаватися перегрітий пар.

Обкурювання

Один з універсальних способів, як підготувати теплицю з полікарбонату до зими полягає в застосуванні сірчаних або тютюнових шашок. Кількість активної речовини вказано на упаковці. Допускається використання простий сірки, яку насипають на тліюче вугілля. Дозування до 70 гр на 1 м3 простору при звичайній обробці і подвоєна доза, якщо теплиця вражена павутинним кліщем.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Один з найпростіших способів, як підготувати теплицю до зими, на фото дезінфекція обкурюванням

Для ефективного обкурювання на зиму необхідно закрити теплицю і герметизувати всі стики. У закритому стані споруда повинна простояти протягом 2-3 днів. Потім спорудження треба відкрити і провітрювати протягом 2-3 тижнів.

Підготовка теплиці з полікарбонату до зими, відео процесу обкурювання спеціальними сірчаними шашками:

Обсипання і обприскування

Полив землі розчином мідного купоросу – 1 столова ложка на 10 л води. Універсальний засіб, що знищує фітофтори, білокрилку і личинки павутинного кліща і тлі. Якщо зараження було інтенсивним, концентрація збільшується в два рази. На 1 м2 грунту необхідно вилити 2-3 л розчину.

Хлорне вапно, може використовуватися в сухому вигляді. Нею посипають землю з розрахунку 200-300 гр. на 1м2 площі. Крім того, застосовується в якості розчину вапняного молока. Для поливу необхідно настояти 400 гр. вапна на 10-15 л води в протягом 3 годин періодично помішуючи. Потім дати відстоятися осаду, а воду злити. Залишок можна застосовувати для знезараження опорних конструкцій теплиці. Речовина особливо ефективно для дерев’яних конструкцій.

Важливо! Даний спосіб знезараження можна проводити тільки на зиму. Ні в якому разі не перед висадкою розсади в грунт.

Формалін – вельми ефективне речовина для знезараження при підготовці полікарбонатною теплиці до зими, але досить токсична і летюча. При його використанні обов’язкове застосування протигаза. Обробку можна проводити двома способами. Перший – просто полити свіжоскопана грядку. Другий – на грядці робляться борозенки, куди виливається концентрований розчин формаліну і присипається землею. У теплиці герметизують всі стики і щілини за допомогою скотча. Час застосування близько 2 тижнів, потім протягом ще 2 тижнів теплицю провітрюють.

Важливо! Всі дії по дезинфекції при підготовці теплиці до зими, необхідно виробляти при плюсовій температурі повітря і грунту. Бажано від 10 ° С і вище.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Спеціальні засоби для знезараження

В якості високоефективного, універсального засобу для підготовки теплиці до зими восени, застосовується карбатіоном. Це розчин монометілдітіокарбаміновой кислоти і натрієвої солі в концентрації 25-40%. Його потрібно розчиняти у воді, 400 мл на 10 л і поливати грунт при перекопуванні перед зимою, витрата близько 10 л на 1м3. Для найбільшого ефекту необхідно щоб температура навколишнього середовища була вище + 18 ° С, а на поверхні грунту було тепліше + 10 ° С. Карбатіоном є агресивним летючим речовиною. При його застосуванні необхідно користуватися протигазом, захисним фартухом і гумовими рукавичками. Засіб допомагає від нематоди, чорної ніжки, павутинного кліща і фітофтори.

Більш докладно про підготовку теплиці до зими, на відео засоби дезінфекції та методи їх застосування:

Підготовка, добриво і відновлення землі

В якості добрив, які необхідно вносити в грунт при підготовці теплиці з полікарбонату до зими, традиційно використовуються органічні добрива: перегній, пташиний послід, гній, компост.

Повністю розклалися гній, разом з листям і залишками рослин – це і є перегній. Він значно підстьобує мікробіологічні процеси, що відбуваються в грунті. Вноситься з розрахунку 50-60 кг на 1м2 землі. Чудово підходить як для вирощування рослин, так і для розсади.

Пташиний послід – концентроване добриво. Застосовується в розчинах, не більше 0,3-0,7 л на 10 л води. При цьому вода повинна бути теплою до 25 ° С. Для 1м2 грунту досить 3-5 л підгодівлі.

Найбільш дієвим вважається компост, який складається з торфу, гною і листя, приготування в пропорції 5: 2: 3 з додаванням незначної кількості деревної золи і гашеного вапна. Перед тим як використовувати цю суміш вона повинна пробути в бурти один рік.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива є найбільш ефективними для внесення перед зимою, проте потрібно строго дотримуватися пропорції:

  • Фосфорні – (суперфосфат калію) вносяться в грунт при його перекопке у вигляді рідини. Не більше 12-25 го на 10 л води.

Важливо! Застосування фосфорних добрив будь-якого типу є несумісним з вапняної дезінфекцією грунту.

  • Калійні, найбільш широко застосовуються:
    • Сульфат калію – при рідкому внесення не більше 40 гр на 10 л на 1 м2 при сухій підгодівлі гранулами, не більше 20гр / м2;
    • Хлористий калій – не більше 5-10 гр / м2. Препарат окисляє грунт, тому вноситься в поєднанні з вапнуванням грунту, вирівнюючи, таким чином, її кислотний баланс.
    • Деревна зола – крім великої кількості калію має ще безліч мікроелементів корисних для рослин: кальцій, фосфор, сірка, кремній. Нейтралізує зайву кислотність грунту. Додається в кількості 50-200 гр / м2.
  • Азотні добрива – найбільш поширеними є: сечовина, хлористий амоній, карбамід, калієва селітра. Вносити їх необхідно не більше 15-20 гр / м2.

Поради щодо використання різних добрив перед зимою можна дізнатися з відео:

Заміна грунту

Якщо теплиця використовується вже кілька років поспіль, а влітку було помічено велику кількість шкідників і хвороб, то доцільно не знезаражувати грунт великими дозами хімічних препаратів, а повністю замінити верхню частину родючого шару до зими.

Грунт забирається на 10-15 см і складається в бурт, пересипаючи вапном з розрахунку 200 гр / м2 при товщині одного шару не більше 20 см. Після одного, двох років в бурти, цю суміш можна буде використовувати на ділянці або при заміні грунту в теплиці . Як заміну на тепличні грядки досипається дернова земля, перемішана з суперфосфатом (0,5 кг на 1м3), невеликою кількістю деревної золи і розчином пташиного посліду. Бажано підготувати таку суміш заздалегідь, давши їй можливість 1-2 місяці перепреть в бурти.

Зміцнення каркаса і утеплення теплиці

Якщо міцність конструкції теплиці викликає побоювання, а снігове навантаження в регіоні значна, то слід посилити несучу здатність каркаса своїми руками. Існує кілька простих способів, як приготувати теплицю з полікарбонату до зими зміцнивши її конструкцію. Найпростіший, дієвий і дешевий, це підведення підпірок з дерева під коник даху.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Підготовка теплиці з полікарбонату до зими – посилення коника даху

Такий спосіб підходить як для купольних, так і для двосхилих конструкцій. Однак якщо має бути сніжна зима чи ні можливості регулярно зчищати сніг з даху для аркових каркасів треба додаткове зміцнення дерев’яними підпорами.

Підготовка теплиці до зими: прибирання, обробка землі, зміцнення каркаса

Додаткові підпори з дощок

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*