Підлогове покриття для кухні – переваги і недоліки

Зробити правильний вибір підлогового покриття для кухні досить проблематично, всі матеріали хороші, у всіх є свої плюси і недоліки, але також у всіх покриттів є певна відносність до чого-небудь, наприклад, щоб по підлозі можна було ходити з комфортом босоніж, відмінно підходить корковий підлога. Також можна вибирати з видів, просто керуючись своїми смаками та уподобаннями. Давайте більш серйозно підійдемо до обговорення питання, як вибрати підлогове покриття для кухні.

Пол між їдальнею і кухнею краще розділити різними покриттям для підлоги, такий спосіб використовується вже дуже давно і має непогані результати. У кухонній зоні частіше використовується керамограніт або наливна підлога, в їдальні зоні використовуються дерево або лінолеум, іноді також використовується наливна підлога. Так роблять для того, щоб стать, який боїться впливів жиру, абразивних речовин і вологи не знаходився в епіцентрі всіх цих «шкідників». Познайомимося з кожним з типів статі ближче.

Лінолеум

Найпоширеніший тип підлогового покриття – лінолеум, він використовується практично у всіх кімнатах наших будинків, за винятком ванній. Використовувати лінолеум на кухні не найкращий варіант, особливо в кухонній зоні, постійне потрапляння жиру, розпеченого масла, та й інших видів бруду приведуть лінолеум в непридатність за пару років. А якщо ви будете використовувати для прибирання лінолеуму абразивні речовини, то термін служби скоротитися максимум до року.

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

 Плюси лінолеуму в його пористих волокнах, великий теплопровідності, високій еластичності. За рахунок пористості волокон і високій теплопровідності лінолеум швидко прогрівається, особливо хороший цей плюс взимку, оскільки підлоги будуть теплими без підігріву, але варто пам’ятати, лінолеум не буде прогріватися від батареї, яка знаходиться на висоті більше 10 см від підлоги.

Коркове підлогове покриття

Пробкова підлога роблять з коркового дуба, ще під час росту з дерева раз в декілька років повністю обдирають кору. Даний тип статі можна охарактеризувати як краще підлогове покриття для кухні, підлогу легко прибирати, він стійкий до утворення плям, добре підходить до будь-якого інтер’єру, корисний для здоров’я, екологічно чистий.

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

Пробкова підлога зовсім не боїться вологи, а за рахунок особливого лаку він не боїться розливу на ньому будь-яких інших рідин, наприклад, молока, йогурту, масла.

Пробкова підлога корисний для здоров’я, за рахунок своєї «пружинистими» підлогу сприятливо впливає на суглоби і хребет. Ще корковий підлогу не притягає до себе пил, оскільки є антисептиком, а це ще й знак того, що людям, які страждають на алергію або захворюваннями шкіри, корковий підлогу буде просто скарбом.
Пол з натурального дерева
Справжні дерев’яні підлоги на кухні відмінно доповнять будь-який інтер’єр, по ним приємно ходити, вони екологічно чисті, але кількість мінусів перевищує кількість плюсів в кілька разів, тому назвати дерев’яна підлога хорошим варіантом, не можна. По-перше, дерев’яна підлога боїться вологи, від неї він може здибилися, прогніть. По-друге, підлоги бояться впливу абразивних речовин, наслідки можуть бути непередбачуваними, аж до величезних тріщин. По-третє, складність збирання і високий ступінь загрязняемости. По-четверте, висока ціна.

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

Дерев’яна підлога вимагає постійного догляду, його потрібно покривати лаком, обробляти спеціальними розчинами, в іншому випадку різні паразити швидко залишать від дорогого статі кілька трісок.

ламінат

Ламінат можна використовувати як в кухонній зоні, так і в їдальні, тільки з першим випадком потрібно бути гранично акуратним, оскільки ламінат негативно ставиться до вологи і високої вологості в приміщенні. Ламінат, як краще покриття для кухні, дуже навіть хороший, особливо, якщо ви будете використовувати вологостійкий тип ламінату, який не так погано ставиться до підвищеної вологості і вологи на підлозі. Але, в незалежності від того, вологостійкий ламінат чи ні, перед його укладанням варто подбати про гідроізоляційному шарі між стяжкою і покриттям підлоги.

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

 Величезний плюс ламінату, під нього можна вмонтувати систему «тепла підлога». До того ж, ламінат відмінно впишеться в будь-який інтер’єр, оскільки може повторити текстуру будь-яких порід дерева і в точності повторити їх колір, в тому числі дорогих порід дерева.

Керамограніт і плитка

Дане підлогове покриття для кухні можна назвати найкращим у плані збирання і зносостійкості, йому немає рівних, але з теплопровідністю у неї проблеми. Якщо ви любитель ходити по будинку босоніж і у вас є маленькі діти, то дані матеріали вам не підходять зовсім, оскільки керамічний підлогу дуже холодний, але, якщо у вас є можливість, то його можна зробити теплим, встановивши систему «тепла підлога».

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

 Плитка не боїться вологи, жиру, будь-яких видів бруду, її можна чистити абразивними речовинами і не хвилюватися, що з нею щось буде. Плитка може прослужити вам декілька десятиліть і не змінити свій зовнішній вигляд, але для цього буде потрібно хороший догляд.

Що стосується керамограніта, то у нього існує лише один мінус, як і плитка, він має холодну поверхню, але в усьому іншому керамограніт істотно досяг успіху, даний матеріал твердий, міцний, не боїться вологи, більш стійкий до механічних впливів, а найголовніше, не вимагає частого прибирання.

Наливна підлога

Наливна підлога відмінно підходить для будь-якої кімнати, швидко монтується, простий в прибиранні, витримує середні механічні дії, не боїться вологи і жиру, але, як і його вологостійкі і міцні товариші вимагає установки «теплої підлоги».

Підлогове покриття для кухні - переваги і недоліки

Наливна 3D підлога можна використовувати як в кухонній зоні, так і в їдальні, можливо, це краще підлогове покриття для кухні, так це чи ні, вирішувати вам.

Як ви бачите, кількість матеріалів величезне, у кожного з них є свої плюси і мінуси, щось добре витримує механічні дії, високу вологість, добре вписується в інтер’єр, але такі підлоги «холодні». Щось так само відмінно вписується в інтер’єр, добре прогрівається або завжди залишається теплим, але боїться вологи, жиру, абразивних речовин і механічних впливів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*