Плюси і мінуси будинків з бруса

Натуральні матеріали так само актуальні для будівельних робіт, як і раніше. Будинки з бруса модрини стали популярні завдяки своїй екологічності, довговічності і практичності, але у цього будівельного матеріалу є не тільки свої плюси, а й мінуси, які не можна ігнорувати, роблячи остаточний вибір. Щоб побудувати будинок з бруса правильно, необхідно довірити проведення робіт професіоналам – це дозволить створити повноцінний проект і виключити можливі помилки в процесі будівництва та оздоблювальних робіт.

Екологічний будинок – тренд 2016 року

Плюси і мінуси будинків з брусаБрус виготовляється з цільного дерева хвойних порід за допомогою випилювання, в результаті виходить матеріал прямокутної форми, що володіє унікальними властивостями. Справа в тому, що смоли, що містяться в деревині, не тільки сповільнюють процеси гниття і збільшують міцність матеріалу, а й створюють в приміщенні особливий мікроклімат, який надає позитивний вплив на самопочуття людини.

Фахівці також відзначають, що струганий брус з деревини модрини набагато зручніше використовувати для будівельних робіт, ніж оцилиндрованні колоди, так як з цього матеріалу можна зводити самі незвичайні будівлі. Ще однією перевагою даного виду будматеріалів може служити його висока пожежостійкість – ще в процесі виготовлення вони просочуються спеціальним складом.

Але, мабуть, найцікавішим моментом є екологічність деревини – в такому будинку завжди буде зберігатися оптимальний рівень вологості і кисневий баланс, крім того, в приміщеннях завжди тепло взимку, а влітку зберігається прохолода. В останні роки все більше людей віддають перевагу екологічно чистим матеріалам, які не можуть заподіяти шкоди здоров’ю, в таких випадках брус з модрини стає дійсно ідеальним матеріалом для будівництва нового будинку.

Експлуатаційні особливості бруса

Дерев’яні будинки з модринового бруса відрізняються простотою експлуатації, догляд за ним не викликає особливих труднощів і не вимагає серйозних зусиль. Для того, щоб у вас ніколи не виникало проблем, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій:

  • Вологість в будинку повинна завжди залишатися на рівні 50-60%, для варто частіше провітрювати приміщення, регулярно мити підлогу і користуватися зволожувачами повітря.
  • Не допускайте перегріву будинку в опалювальний період, у випадку з дерев’яними будинками оптимальною може вважатися температура в 18-23 градуси. При цьому стежите за тим, щоб опалення в усьому будинку було рівномірним, в іншому випадку можлива нерівномірна усадка стін.
  • Раз на рік контролюйте рівень вологості брусів в стінах будинку, він повинен становити 15%.
  • Через пару років після будівництва необхідно провести заходи щодо забезпечення захисту деревини: в їх ході на стіни наноситься просочення, лаки, антипірени і так далі.
  • Через п’ять років після початку експлуатації проводиться перевірка цілісності брусів з модрини.

При дотриманні всіх цих правил ви можете бути впевнені в тому, що серйозний капітальний ремонт будинку знадобиться вам не раніше, ніж через тридцять років.

Недоліки при використанні

Плюси і мінуси будинків з брусаУ будинків з бруса модрини та інших порід дерева є не тільки плюси, а й свої мінуси. Про них треба знати, якщо ви вирішили http://lesinter.ru/catalog/brusok-strogannyy/ будинок з цього матеріалу.

  • Якщо при виготовленні матеріалу були допущені будь-які помилки, він втрачає багато свої позитивні властивості. Особливо небезпечна неправильна просушка.
  • Ще однією проблемою може стати відсутність просочення, без неї дерево почне гнити. Але тут з’являються додаткові труднощі – просочення виділяють фенол, який небезпечний для здоров’я людини. Звичайно, існують менш небезпечні речовини, але вони стоять на порядок дорожче, тому деякі недобросовісні виробники використовують недорогі аналоги. Цієї проблеми можна уникнути, якщо купувати будматеріали тільки у добре зарекомендували себе постачальників.
  • Стіни з модринового бруса схильні до деформації. Крім цього, під опорні стовпи не встановлюють компенсаційні домкрати, що нерідко призводить до помітної різниці при усадки стін.
  • Щоб захистити дерево від зайвого впливу вологи, стіни обробляють сайдингом або блок-хаусом, а на дахах обов’язково обладнують водостоки.

Проте, мінуси бруса з модрини як будівельного матеріалу успішно компенсуються такими його незаперечними плюсами як простота монтажу (з ним може впоратися навіть непрофесіонал), відмінні ізоляційні якості, відсутність необхідності зведення потужного фундаменту і відносно невисока вартість будівництва. Тому якщо ви налаштовані на будівництво екологічно чистого будинку, то цей матеріал стане для вас ідеальним вибором.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*