Початковий проект дизайну кухні-вітальні

До сучасної кухні пред’являється маса вимог. Вона повинна бути привабливою зовні і ергономічною зсередини, комфортною та функціональною, стильною і естетичною. Всім цим вимогам відповідає кухня «Студіо» (Studio) – просторе багатофункціональне приміщення, що об’єднує в собі кухню, їдальню і вітальню. Багатьом напевно знайомий такий спосіб організації простору невеликих квартир – фото інтер’єрів красиво оформлених кухонь-віталень прикрашають собою головні сторінки тематичних журналів і портфоліо модних дизайнерів. Примітно, що кухня «Студіо» може бути облаштована і в новобудові, і в «хрущовці» – щоб створити єдиний дизайн кухні-вітальні в квартирі старого планування, потрібно лише знести перегородку між кухнею і сусідньою з нею кімнатою (звичайно, якщо їх розділяє перегородка , а не несуча стіна).

Початковий проект дизайну кухні-вітальні

Переваги та недоліки об’єднаної вітальні

Перш ніж говорити про достоїнства кухні-їдальні, перерахуємо недоліки такого рішення. Їх небагато – всього три. Отже, вирішивши створити єдиний дизайн кухні-їдальні-вітальні, приготуйтеся до того, що:

 • Сліди ароматів їжі, що готується залишатимуться в приміщенні. Навіть якщо вентиляційна система знаходиться в бездоганному стані, а витяжка працює в режимі нон-стоп, повністю позбутися від запахів не вдасться.
 • Прибирати таке приміщення буде в рази важче, ніж кожну з кімнат окремо. Якщо звичайна вітальня Не потрібно часто генерального прибирання, то вітальня, об’єднана з кухнею, повинна «генералів» набагато ретельніше і набагато частіше.
 • Оскільки кімнати мають різне функціональне призначення, зробити дизайн кухні-їдальні-вітальні виявиться дуже непросто. Складання проекту кухні «Студіо» – завдання для професіоналів. Радимо звернутися в одну з фірм, які надають послуги такого роду, – краще заплатити за проект на початковому етапі, ніж потім все життя шкодувати про невдалу планування.

Якщо вас не бентежать перераховані вище труднощі і незручності або кухня-їдальня-вітальня – єдиний варіант організації життєвого простору вашої невеликої квартири, то дерзайте: заручитися підтримкою професіоналів і створіть свою унікальну кухню Studio. Переваги такого рішення:

 • Простору стане набагато більше. Навіть невелика по площі квартира перетвориться, якщо в ній влаштувати кухню-вітальню, – замість нудної «хрущовки» з вузькими коридорами і крихітними кімнатами ви отримаєте сучасне, красиво оформлене приміщення.
 • У ваше життя увійдуть сімейні недільні обіди. Більшість психологів солідарні – ніщо так не згуртовує людей і не покращує сімейні відносини, як спільна трапеза за великим обіднім столом.
 • Влаштовувати звані вечори і приймати гостей стане набагато зручніше. Господарям не доведеться по багато разів ходити з кухні у вітальню – все необхідне буде у них під рукою.
 • Господиня зможе більше часу проводити з сім’єю. У кухні «Студіо» можна готувати їжу, не випускаючи дітей з уваги і не перериваючи контакту з іншими домочадцями.
 • Природного світла стане набагато більше, адже вікон тепер буде не одне, а як мінімум два.
 • Замість двох телевізорів можна буде придбати одну велику телевізійну панель – економія очевидна.

Дизайн кухні «Студіо»

Перш ніж братися за дизайн кухні, суміщеної з вітальнею, слід усвідомити два важливих моменти:

 • Для будь-якої перепланування потрібен дозвіл БТІ. Причому отримати цей дозвіл потрібно до того, як ви знесете перегородку – не володіючи достатніми знаннями, ви можете ненавмисно зруйнувати фрагмент несучої стіни. Наслідки такої «самодіяльності» можуть виявитися вельми плачевними.
 • Кухня – «мокра» зона. Переносити її в житлову забороняється. В об’єднаній вітальні робоча зона повинна залишитися там, де раніше була кухня.

Початковий проект дизайну кухні-вітальні    Початковий проект дизайну кухні-вітальні

Як і всі багатофункціональні приміщення, кухня-вітальня вимагає поділу простору на окремі зони. Найпопулярніші прийоми зонування:

 • барна стійка – як даного елемента може бути використана частина знесеної стіни;
 • подіум або різнорівневий підлогу – зону готування піднімають над рівнем основного статі, в яке утворилося під ним простір заводять труби та інші комунікації;
 • кухонний «острів», що виконує функції барної стійки – там, де зазвичай розміщується барна стійка, встановлюють «острівець»;
 • напівпрозора складна або розсувна перегородка – якщо потрібно, її можна скласти або прибрати;
 • комбінація підлогових покриттів – підлогу кухні облицьовують кахельною плиткою, підлогу вітальні покривають ламінатом, ковроліном або будь-яким іншим покриттям підлоги;
 • обідній стіл з висячими над ним світильниками – на кордоні кухонних і житлових зон ставлять великий стіл і виділяють його світлом.

Продумавши дизайн кухні-вітальні і маючи на руках готовий проект, можна приступати до безпосереднього ремонту – реалізації на практиці ідеї нового життя в оновленій квартирі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*