Поклейка шпалер на флізеліновій основі

Отже, ви твердо вирішили переклеїти шпалери, а фахівці та знайомі порекомендували зупинити вибір на флізелінових? Ви знайшли те, що хотіли і купили? Дуже добре, тепер саме час поцікавитися, як виробляється правильна поклейка шпалер на флізеліновій основі, щоб стіни довго радували ваш очей і створювали комфортні і затишні умови.

Поклейка шпалер на флізеліновій основі

Що таке флізелін і не небезпечний він для здоров’я, які переваги мають бамбукові шпалери і як правильно клеїти такі шпалери? Ми відповімо на ці питання і поділимося секретами майстерності досвідчених шпалерників.

Що таке флізелін?

Флізелін – пов’язані полімером текстильні або целюлозні волокна, тобто – щось на кшталт найтоншого скловолокна, службовця як основа для напилення різноманітного вінілового покриття. Така структура додасть шпалерах одночасно:

  • легкість;
  • міцність;
  • і довговічність.

Так ми починаємо розглядати привабливі властивості флізелінових шпалер.

Особливості та гідності шпалер на флізеліновій основі

1. Механічні характеристики. Шпалери на флізелін не розтягуються, що не всихають і не деформуються з часом. Часто вони йдуть під фарбування, завдяки їх сполучуваності з акриловими і дисперсійними барвниками і можливості повторної фарбування, їх вільно можна мити. Міцні настільки, що якщо при наклейці щось пішло не так, то вони легко знімуться і їх можна буде переклеїти.

2. Рельєфність поверхні. Відмінний декор, рельєф різної глибини, легко створить схожість з рельєфною штукатуркою або іншого 3D декору.

3. Непоганий звукоизолятор. Незважаючи на невелику товщину, бамбукові шпалери реально поглинають сторонні шуми.

4. Пожежна безпека. Матеріали цих шпалер стійкі до загоряння.

5. Екобезпека. Через відсутність хлору, полівінілхлориду, скловолокна та інших шкідливих компонентів матеріал безпечний для здоров’я.

6. Спрощення підготовчих робіт. Товста основа, як і рельєфна поверхня, значно спрощують підготовку поверхні до наклейки шпалер на флізеліновій основі. А здатність вбирати і виділяти надлишки вологи без погіршення якості матеріалу відносить їх до розряду «дихаючих шпалер». Використання флізелінових шпалер можливо як на кухнях, так навіть і в ванних кімнатах!

Як клеїти бамбукові шпалери

Щоб не було стиків або помітних дефектів, слід врахувати кілька важливих нюансів:

1. Огляд поверхні. Матеріали, що дозволяють наклеїти бамбукові шпалери: папір, ДСП, дерево, штукатурка, гіпсокартон, бетон і подібні, але слід врахувати, що колір поверхні, що покривається ПОВИНЕН бути рівномірно забарвлений і близький до кольору вибраних шпалер після фарбування. Флізелін досить тонкий, що може зробити помітним підставу після наклейки.

2. Підготовка поверхні. Якщо є стара фарба, то її краще видалити, а в разі неможливості видалення – ретельно обробити поверхню наждачним папером одного з середніх калібрів. Обов’язково слід очистити стіни від залишків шпалер, дефектів поверхні і навіть пилу. Наступний обов’язковий етап – грунтовка глибокого проникнення до повного висихання.

3. Поклейка шпалер на флізеліновій основі. Зверніть увагу: найчастіше клеєм намазується тільки поверхню стін, проте, в деяких випадках, виробник шпалер вказує на необхідність другого шару клею – на самих шпалерах, Тому, краще перед покупкою, прочитайте прикладену інструкцію. Це позбавить вас від непорозумінь і зайвих витрат на клей або переклеювання шпалер. При виборі клею теж зверніть увагу на його призначення – потрібен саме для флізеліну, а не дешевше або лежить з минулого ремонту без розпізнавальних написів. І не варто в цілях економії розводити клей «пожиже», результат вас не порадує … Краще дотримуйтесь вказівок в інструкції.

– Наклейку встик краще почати від віконного кута, хоча можна це зробити від будь-якого кута. Відбийте настінну вертикаль схилом або рівнем так, щоб перше шпалерне полотно сантиметрів на 10 вийшло на суміжну стіну. Перевірте висоту всіх стін, нерідкі випадки, коли різниця могла бути більше 5 см, що допоможе при нарізці шпалер врахувати цю різницю.

Поклейка шпалер на флізеліновій основі

Нарізка, в свою чергу, може бути:

  • без стикування малюнків;
  • зі стикуванням.

– Зручно, коли відразу після нарізки чергового полотна воно буде ледве помітно пронумеровано, тоді не виникне плутанина.

– Готовий клей наноситься на поверхню з урахуванням можливості поклейки кількох аркушів. Потім – наклейка першого полотна (тільки зверху вниз!) Строго по відбитої вертикалі, так як його край стане стартовим для наступних аркушів.

Поклейка шпалер на флізеліновій основі

– згладжування: спеціальним шпателем для шпалер, видавлюючи надлишок клею в сторону, де ще немає шпалер. Якщо фактура шпалер глибока, то замість шпателя без сильного натиску використовується для шпалер валик.

Поклейка шпалер на флізеліновій основі

– Наступні полотна накладаються і притискаються зверху вниз за тією ж технологією. Клей з стиків негайно видаляється ганчіркою або губкою (та трохи вологою), тоді клей не вплине на колір шпалер.

– На стінових аркушах не повинно бути ні нахлестов, ні щілин. Внахлест клеяться тільки кути через їх дефектів, але підбір нахлеста визначається на місці для кожного окремого кута.

Особливості наклейки флізелінових шпалер

По довжині в кілька метрів стає можливою незначна, але помітна розтяжка полотен, що призводить до невеликого розбіжності малюнка. В такому випадку стикування досягається на висоті рівня зору. Фінішна прігладка стиків проводиться спеціальним, більш жорстким валиком, але без тиску.

З відстані близько 2-2,5 метрів можна найкраще оцінити якість виконаної роботи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*