Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

До кожного матеріалу, будь то паркет, ковролін, ламінат, лінолеум, плитка або натяжні стелі, підходять певні види плінтусів – функціонально-декоративні елементи інтер’єру, які покликані приховати технологічний стик між стінами і горизонтальними поверхнями і заховати дрібні дефекти, проводи й делікатно підправити геометрію приміщення, при цьому підкресливши достоїнства обробки.

І перед тим як вибрати плінтус, необхідно розібратися, які вони бувають за формою, виду і матеріалу виготовлення, чим відрізняються, які більш доступного режиму мають деякі моделі.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Види плінтусів

Все плінтуса принципово поділяються на стельові і підлогові, причому деякі види універсальні. Яким планок віддати перевагу залежить від стилю інтер’єру і матеріалів, використовуваних в процесі ремонту. І щоб грамотно підібрати плінтус, слід ознайомитися з базовим асортиментом профілю.

Форма і розмір

Планується – це фасонна планка, лицьова частина якої має фігурну форму, стандартна довжина хлиста 2-3 м, ширина ж варіюється в діапазоні від 15 до 400 мм. Найбільш затребувані плінтуса шириною 25-50 мм – для стелі, 60-70 мм – для підлоги.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Розмір бордюру підбирається, виходячи із габаритів приміщення

Важливо звертати увагу на конструктивні особливості профілю. Так, стельові моделі мають з виворітного боку увігнутий паз по всій довжині, в яке можна заховати дроти. Види плінтусів для підлоги можуть так само мати виїмку в задній частині, або бути розбірними з лицьового боку, в них кабель-канал закривається спеціальною декоративною планкою.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Класичний пластиковий профіль з кабель-каналом

За способом кріплення

Спосіб кріплення – важлива складова, яка значимо впливає на вибір плінтуса. Стельові галтелі, в основному, виготовляють з спіненого ПВХ, вони мають малу вагу, тому фіксують їх на шпаклівку або на клей, але деякі види стельових плінтусів, наприклад, з дерева іноді і жорсткі поліуретанові, додатково кріпляться на дюбеля з саморізами або тонкі гвоздики.

Профіль для підлоги більш жорсткий, тому його кріплять різними методами: з кабель-каналом на дюбеля, дерев’яний на спеціальні шпильки або цвяхи. Є і приклеивающиеся моделі, до них відноситься м’який каучуковий і підлоговий поліуретановий плінтус, і самоклеючі моделі, що фіксує склад вже завдано на задню частину хлиста, залишається зняти захисну плівку і встановити профіль за місцем.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Рулонний самоклеючий бордюр, підходить для вологих приміщень

Важливо: Якщо посадити плінтус на клей, то після застигання складу, його не можна підправити, в разі якихось дефектів, так само практично неможливо вторинне використання таких профілів.

Крім традиційних способів кріплення, зараз у продажу затребуваний плінтус зі спеціальним пазом, на засувках. Для монтажу кліпси прикручуються до стіни, і на них вже одягається профіль.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Кріплення плінтуса на кліпси

Вибір підлогового плінтуса за матеріалами

Сучасний ринок будматеріалів пропонує чотири групи плінтусів, що розрізняються за матеріалами:

 • дерев’яний – масив і шпоновані;
 • МДФ, ламінована плівкою або оброблений натуральним шпоном;
 • пластиковий – жорсткий, або спінений ПВХ (пінопласти та ін.);
 • м’які гумові рулонні профілі.

Як підібрати плінтус для підлоги багато в чому визначається матеріалом, з якого виготовлено покриття для підлоги – це не принципове, але все-таки основний критерій. Навіть до паркету можна підібрати не дерев’яний профіль, а пластиковий, але до таких рішень краще вдаватися в крайніх випадках.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Поліуретановий профіль з готовою фінішною обробкою

Під лінолеум

Пластиковий жорсткий плінтус для лінолеуму використовується найчастіше. Ці синтетичні матеріали мають майже рівний ступінь зносостійкості і однакові умови догляду в процесі експлуатації: не бояться побутової хімії, в тому числі, рідких абразивних паст. Коли неможливо підібрати профіль з пластику під колір лінолеуму, використовують прозорий плінтус для ковроліну, або підбирають пвх батоги під колір дверей, наличників і віконних рам.

Ідея: Коли неможливо підібрати матеріали тон в тон, часто використовується дизайнерський хід: темна підлога – світлий плінтус або навпаки, але профіль обов’язково повинен перегукуватися з кольором з іншими елементами інтер’єру. Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Колір плінтуса можна підібрати під лиштви або меблі

Паркет і дошка

Паркет і паркетна дошка відносяться до дорогих натуральним статевим покриттям, звичайно і плінтус до них слід підбирати з дерева. Зараз можна купити, як уже пофарбований профіль, зазвичай він йде в комплекті до паркету, так і не оброблений, який декорується в процесі монтажу.

Плінтус з масиву кріпиться на цвяхи або шпильки, що не завжди зручно, альтернативою йому є шпонований профіль з МДФ, у деяких моделей якого передбачений кабель-канал і кріплення на кліпси. Так само для декорації стику підлога / стіна можна використовувати плінтус для ковроліну, в який робиться вставка з натурального шпону.

Є ідея: В залежності від дизайну інтер’єру, іноді для такої підлоги застосовується поліуретановий білий плінтус, сідає він на клей, і фарбували в білий або в колір стін. Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Щоб не було дисбалансу купуйте профіль і покриття для підлоги з однакових порід дерева

Ламінат

Планується для ламінату, як правило, продається в комплекті з покриттям, з однієї колекції, зазвичай це МДФ профіль, матеріали практично не відрізняється за кольором і текстурою. При необхідності до ламінату можна підібрати і пластикові, і МДФ ламіновані батоги.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Купуючи оздоблювальні матеріали стежте, щоб вони були з однієї партії, інакше колір виробів може відрізнятися

Ковролін

Планується для ковроліну є прозорий пластиковий бордюр, який по лицьовій частині має спеціальні пази, в них вставляється смуга від покриття, таким чином профіль практично непомітний і не перетягує акценти на себе. До ковроліну підходить пластиковий і дерев’яний плінтус, але колір доведеться підбирати під інший інтер’єр.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Види плінтусів для килимового покриття

Який плінтус підходить під плитку і пробку

До корковим полам продається спеціальний фасонні корковий профіль, так само до них можна підібрати дерев’яні і прозорі плінтуси під вставку.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Корковий профіль еластичний, їм можна обігнути великий радіус

Планується для плитки для підлоги вибрати складніше, зазвичай, використовують смуги, нарізані з того ж матеріалу, в дорогих колекціях передбачений готовий бордюр. Так як кахельна і керамічна плитка кладеться в специфічних приміщеннях, до матеріалів пред’являються особливі вимоги, і перш за все, це вологостійкість. Тому, найчастіше, щоб приховати стик між плиткою і стінами, використовують пластиковий профіль, який має забарвлення і під камінь, і під дерево, і білий, і кольоровий, але практичніше вибрати під колір гарнітура – на кухні, під колір вхідної групи – в санвузлі.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Кахельну бордюр кріпиться на такий же клей як і сама плитка, шви затираються

Спеціальні можливості

Крім звичайного жорсткого плінтуса, зараз можна купити профіль з різними зручними доробками і зі спеціальними можливостями. Так, на сучасних жорстких молдингах передбачений силіконовий м’який край, який сприяє більш щільному прилягання плінтуса до поверхонь, що підвищує естетику ремонту і полегшує монтаж.

Деревообробка так само стежить за тенденціями ринку, і пропонує гнуті дерев’яні і МДФ шпоновані профілі для обробки арок і радиусні стиків.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Дерев’яні гнуті елементи випускаються тільки з певним радіусом, інші розміри можна зробити під замовлення

Для обробки складних криволінійних поверхонь зручно використовувати плінтус гумовий, він акуратно огинає навіть маленькі радіуси і легко сідає в гострі кути.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

М’який профіль для криволінійних конструкцій

Раніше стикувальні і кутові елементи були передбачені тільки для пластикових плінтусів, то сьогодні деякі виробники пропонують такі деталі для МДФ, поліуретанових і пластикових профілів.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Як правильно вибрати плінтус для стелі

Стельові плінтуса представлені величезним асортиментом, це можуть бути увігнуті і вигнуті моделі, з рельєфним орнаментом, з фігурними фасками або гладкі. Які бувають стельові плінтуса:

 • Пінопласт – самий бюджетний варіант, підходить для всіх типів стель в тому числі для натяжних, але жовтіє і зсихається при частій кошторисі температури і вологості.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Пінопласт жолобник – недорогий варіант для оформлення стелі

 • Пінополістирол – лідер серед всіх видів багета, міцний, легкий, надійний, злегка гнеться. Завдяки щільності матеріалу, рельєфний малюнок яскраво виражений. Клеїти його можна на всі види стель, частіше використовується для гіпсокартонних конструкцій, через жорсткості не рекомендується використовувати з натяжними системам.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Широкий полістироловий багет підходить для високих приміщень

 • Поліуретанові плінтуси – ціна на них вище, ніж у 2 попередніх видів, але це з лишком окупається естетикою і довговічністю. Зазвичай вже з фінішною обробкою, під тектурірованной різнобарвною плівкою, або пофарбований з нанесенням патини та ін. Методик. У комплект можна підібрати декоративні кутові сегменти і стикувальні планки.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Поліуретанові плінтуси з фінішною обробкою – прикраса інтер’єру

 • Дерев’яні галтелі застосовуються рідко, зазвичай під кесонна стеля або з класичним інтер’єром.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Дерев’яний радісний плінтус для облицювання колон

 • Бордюри ПВХ – спеціальна жолобник з пазами для обробки пластиковими панелями.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Зручний і легкий спеціалізований профіль пвх

 • Гіпсова ліпнина, яка використовується під певні стилі інтер’єру. Важка і ламка жолобник, використовується з гіпсокартонними або оштукатуреними стелями.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Для монтажу гіпсової ліпнини потрібні навички і знання технологій

 • Спеціальні м’які, приховані плінтуса для натяжних стель з декоративною планкою.

Популярні види плінтусів для підлоги і стелі

Величезна колірна гамма дозволяє підібрати жолобник для будь-якого натяжної стелі, в тому числі, з малюнком

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*