Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

На даний момент замовлення готових парників робиться не надто часто. Власники присадибних ділянок намагаються самі їх зібрати, своїми руками. Це цілком зрозуміло, адже можна зробити таку конструкцію, яка буде повністю відповідати запитам садівника.

Далі ми розповімо, як побудувати теплицю в домашніх умовах. Це буде не покрокове керівництво, а загальний опис основних етапів необхідних робіт.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Будівництво теплиці: основні етапи

Коли ми замислюємося про те, як побудувати теплицю своїми руками, з опаленням або без нього, з якого матеріалу, який форми – в голову приходить маса ідей. Однак в будь-якому випадку, самостійне зведення парників будь-якого типу буде мати безліч схожих моментів. Про них і піде мова далі.

Як самому побудувати теплицю: проектування та складання креслень

Споруда навіть будь-теплиці не обходиться без проектування, нехай навіть примітивного. Умовно його можна розділити на два етапи. Перший – складання ескізу. У ньому відбиваються базові параметри парника, які потім уточнюються в кресленнях:

 • геометрія.
 • Розміри.
 • характер каркаса.
 • Наявність / відсутність фундаменту.
 • Характер фундаменту, якщо він буде.
 • Вид матеріалів, з яких буде збиратися каркас.
 • Вид укривного матеріалу.

Зверніть увагу: якщо ви думаєте про те, як побудувати зимову теплицю з опаленням, то додатково треба зробити ескіз системи обігріву. Обов’язковою цей пункт є тільки для великих автоматизованих теплиць. Вони мають досить складну систему, що вимагає іноді внесення коректив в конструкцію всієї споруди. Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як побудувати теплицю своїми руками, з дерева або будь-якого іншого матеріалу: приклад ескізу

Далі – креслення. Стандартно, три проекції: вид збоку, торець, покрівля. Якщо на дублюються сторонах є конструктивні відмінності, то вони чертятся окремо. При наявності фундаменту отрісовиваємих його окремо, також в трьох проекціях. Розраховуємо і виставляємо точні розміри споруди, вигляд вузлів кріплень, крок між елементами і т. Д.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Креслення – схема торцевій частині парника

Зверніть увагу: якщо передбачається побудувати велику теплицю, то робимо і креслення загального вигляду, де спорудження буде відображатися вже з покривним матеріалом. Тут же отрісовиваємих кріплення для полікарбонату / плівки, дивлячись що буде використовуватися. Цей креслення знадобиться при підрахунку потрібної кількості, а потім розкроюванні укривного матеріалу. Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як самому побудувати теплицю з полікарбонату: бажано зробити креслення загального вигляду

Як побудувати теплицю, на відео розповідається про спорудження дерев’яної арочної конструкції

Підготовка робочого майданчика, заливка фундаменту

Робоче поле готується стандартно: розчищення + вирівнювання + розмітка. Остання може бути одно- або двухконтурной. Одноконтурна розмітка підійде, коли треба побудувати теплицю без підстави – в цьому випадку ми просто відзначаємо майбутнє місце розташування споруди. Під фундамент робимо два контури, які задають ширину траншей.

Під натягнутим шнуром знімається шар землі на глибину близько 10 см – це свого роду позначка, яка дозволяє прибрати шнур і приступити до копанні. Фундаментні траншеї відкопувати на глибину 35-50 см, в залежності від виду теплиці, яку ви хочете побудувати.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Розмічена будівельний майданчик

По краях готових фундаментних траншей споруджуємо опалубку. Її висота залежить від наявності + висоти цоколя. Додатково додаємо 10 см на франко борт судна. Далі поетапно:

 1. Пісок – шар 10 см, утрамбувати.
 2. Щебінь – шар 15 см.
 3. Армопояс двоконтурний, з прив’язкою до пруткам, увігнав вертикально в дно траншей.
 4. Заставні деталі або анкерні шпильки.
 5. Цементно-піщаний розчин, 3 до 1.
 6. Поліетиленова плівка. Нею закривають фундамент до набрання ним попередньої міцності (36 год).

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Опалубка під фундамент

Як побудувати теплицю: збірка каркаса

Після разопалубкі приступаємо до кріплення обв’язки, на яку далі буде вестися будівництво каркаса теплиці. Обв’язка робиться з дерев’яного бруса або товстої дошки, прикручується до фундаменту за допомогою закладних деталей або анкерних шпильок, забетоновані в нього раніше. Гайки затягуємо туго, однак без вдавлення в дерево.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як побудувати теплицю своїми руками, з дерева на фундамент прикручується обв’язка

Каркас для подальшої побудови теплиці закріплюється на обв’язки наступним чином:

 • Металлопрофільная – гвинтами.
 • Дерев’яний – саморізами.
 • З пластикових труб – металевими хомутами.

Всі етапи побудови теплиці повинні супроводжуватися перевірками за рівнем. Це обов’язково, так як невеликий перекіс підстави парника може привести до проблем при складанні даху.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як правильно побудувати теплицю своїми руками: каркас можна кріпити на обв’язку різними способами

Зверніть увагу: з’єднання окремих елементів каркаса при його будівництві можна робити різними способами. Найпростіший – використання хомутів-крабів, хрестових, як на фото і потрійних, подвійних. Також використовуються наскрізні гвинти і зварювання. Який вибрати – тут все залежить від ваших уподобань, фізичних, технічних можливостей. Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як побудувати теплицю своїми руками, з полікарбонату або іншого матеріалу: складання каркаса

Як побудувати зимову теплицю своїми руками, відео ілюструє процес складання каркаса за допомогою зварювання

Покривний матеріал

Останній етап побудови теплиці – монтаж укривного матеріалу. Найпростіше закінчення – це поліетиленова плівка. Полотнище перекидаємо через парник, зверху накидаємо рибальську сітку або систему з кількох мотузок. Це допоможе щільніше притягнути поліетилен до каркасу будівлі. Внизу матеріал Придавлюємо відрізками дерев’яних брусків, камінням або пристібаємо спеціальними зажимами.

Установку полікарбонату починаємо з торців, потім переходимо до інших частин конструкції. Для кріплення використовуємо Термошайби, стики листів затискаємо сполучними профілями. Зрізи закриваємо торцевих профілем, попередньо обклеївши перфострічкою.

Поради, як побудувати теплицю своїми руками з фото і відео прикладами

Як побудувати теплицю своїми руками, з плівки зробити покриття найпростіше

Ще трохи корисної інформації про те, як побудувати теплицю з полікарбонату своїми руками, відео містить розповідь про монтажі полікарбонату і утепленні споруди для цілорічного використання

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*