Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Підлоговий плінтус забезпечує естетичну і технічну завершеність практично будь-якого ремонту. Сьогодні виробляються різні види плінтусів для підлоги: прості дерев’яні та шпоновані, з ПВХ, ЛДФ і МДФ, дюрополімеру і керамограніта. Всі вони мають різні технічні якості, зовнішній вигляд і ціну.

Далі – основна інформація про плінтусах різних видів, а також про сумісність їх з різними покриттям для підлоги.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтуса з дерева і деревоволокнистих матеріалів

Дерево як матеріал для плінтусів – мабуть, самий звичний варіант для більшості з нас. Давайте подивимося, які існують варіанти обробки для підлоги з дерева і продуктів його переробки.

Підлоговий плінтус з масиву дерева і шпонований

Виготовляється з цільного дерева різних порід: з сосни, бука, дуба, ясена, липи і т.д. Від виду дерева безпосередньо залежить термін служби обробки. Так, дубовий бордюр має найвищі показники по зносостійкості і вологостійкості, менше інших порід схильний до деформації від пересихання або вологи. Однак і ціна на такий матеріал буде на порядок вище.

Використовується дерев’яний плінтус для підлоги з масивної дошки або такого ж паркету. В ідеалі і підлогове покриття, і його обробка повинні бути виготовлені з дерева однієї породи. На фото внизу – плінтус підлоговий з дерева, найпростіший, шириною 5 см.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий дерев’яний, покритий прозорим лаком

Важливо: при виборі дерев’яного плінтуса за принципом ціна-якість, потрібно відштовхуватися від «складності» приміщення. Так, для спальні або іншої кімнати зі стабільним кліматом, цілком підійде липа, а для вологих приміщень найкраще витратитися на більш дорогі, але мають високі показники породи. Спроба заощадити на обробці для підлоги, скажімо, в лазні, може привести до деформації матеріалу від вологи і необхідності подальшої його заміни.

Далі – ще один варіант дерев’яного плінтуса. Якщо в попередньому випадку на виготовлення цього оздоблювального матеріалу йшов масив деревини, то тут технологія виробництва зовсім інша. Тіло матеріалу збирається з відрізків, довжина яких від 20 до 50 мм, для скріплення використовується принцип «міні-шип». Потім йде тонкий шар шпону і захисне покриття.

Шпоновані плінтус для підлоги більш жорсткий, ніж з масиву, і коштує дешевше. Однак по волого-і зносостійкості цей матеріал все ж поступається масиву. Застосовується в комбінації з натуральним деревом, паркетною дошкою або паркетом. Колірна гамма шпонированного бордюру – від зовсім світлого, майже білого, до темного венге.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий шпонований: збирається з відрізків дерева за допомогою кріплення «міні-шип»

Пробкові плінтуса для підлоги виробляються або на основі з пластику, МДФ, або на подібній тій, опис якої дано вище. Верхній шар робиться або з тонкого коркового шпону, або, як на фото внизу, з коркової ж крихти. У магазинах цей матеріал буває в натуральному кольорі, вибілений і тонований.

Корковий підлоговий плінтус досить зносостійкий, не надто боїться вологи і має відмінний зовнішній вигляд. Найкраще використовувати його з корковими статями. Комбінація з дерев’яними покриттями теоретично можлива, але через вираженої фактури обох матеріалів підібрати поєднання, яке не здаватиметься позбавленим смаку, досить складно.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Планується для підлоги з корковим покриттям

Підлоговий бордюр з МДФ

МДФ – це продукт переробки дерева, по суті – пресована стружка. Матеріал досить екологічний, так як епоксидні і фенольні смоли в його виробництві не використовуються. За покриттю цей підлоговий плінтус може бути шпонованим, як описано вище, або ламінованим, як на наступному фото. Середня ширина бордюру – 5 см, але можна знайти і більше, до 80мм.

Застосовується такий бордюр для підлоги з ламінованої дошки, можлива комбінація і з лінолеумом. Можна поєднувати і натуральне дерево з МДФ, проте не варто забувати, що останній не так влагостоек. Якщо говорити про ціннику, то МДФ дешевше, ніж масив дерева.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий. МДФ ламінується або покривається тонким шаром деревного шпону

Підлогові плінтуси з ЛДФ

Ще один вид плінтуса для підлоги – це ЛДФ. Випускається цей оздоблювальний матеріал покритим білою ґрунтовкою, тому після монтажу він повинен бути обов’язково забарвлений. Широкий підлоговий плінтус з ЛДФ може бути плоский, рельєфний, а також у вигляді ліпнини. Висота таких бордюрів зазвичай від 85мм до150мм.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Високий плінтус для підлоги з ЛДФ виглядає відмінно, а встановити його зовсім не важко

Виглядати така окантовка підлоги і стін досить ефектно. Фарбований в білий колір бордюр для підлоги, висотою від 100мм – класичний варіант. Підходить ЛДФ-плінтус з масиву дерева, паркету, паркетної дошки та ламінату. Сам по собі матеріал зносостійкий, але підвищена вологість в приміщенні може виявитися для нього згубною. Чи не найдешевший варіант обробки приміщення, однак, кінцевий результат цілком окупить високу ціну на матеріал.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтуса підлогові широкі фото: добре підходять під фарбування

Важливо: описані вище види окантовки для підлоги не вимагають покупки спеціальної фурнітури. Для оформлення стиків в кутах досить просто випиляти матеріал під потрібним кутом. Плінтуса з МДФ кріпляться за допомогою монтажних рейок, при необхідності легко демонтуються і вставляються назад. Дерево закріплюється також за допомогою рейки або на саморізи, а ЛДФ «садиться» на рідкі цвяхи або спеціальні кріплення.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Пластикові плінтуси для підлоги

Якщо дерев’яний статевої плінтус використовується вже дуже давно, то пластик – це вже надбання сучасної промисловості. У чомусь він програє дереву, а в чомусь краще за нього. На ринку сьогодні присутня маса виробників пластикових бордюрів для підлоги, таких, як Садко, Декопласт і Максидом.

Ось кілька найвагоміших переваг ПВХ плінтуса: він не боїться вологи, не схильний до ураження грибками і цвіллю, не вимагає спеціального догляду. Мінуси – при низьких температурах пластмаса стає тендітної, а при горінні виділяє токсичний газ.

Бордюри з спіненого поліуретану

Вони відносно не дорогі, продаються в різних розмірних і колірних варіаціях. Встановлюються такі плінтуса за допомогою монтажної рейки або окремих кріплень – кляймер. Для стикування в кутах статі застосовується спеціальна фурнітура. На фото ви можете подивитися, як виконується стикування елементів.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий з поліуретану: стиковка окремих елементів за допомогою спеціальної фурнітури

Під плінтуса з спіненого поліуретану зручно прибирати дроти, так як основна їх маса виробляється з кабель каналами. Це може бути і простий плінтус з закривається каналом під дроти, і вимагає попереднього монтажу спеціального короба. Другий варіант обійдеться дорожче, але в плані безпеки він краще. Обидва види представлені в наступній фото.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Поліуретановий плінтус підлоговий: з простим кабель каналом і з коробом

Існує ще один різновид пінополіуретанових бордюрів: гнучкий плінтус підлоговий. Він м’який і гнучкий як гума, і за рахунок цього здатний повторювати рельєф стін. Тому, якщо стіни в приміщенні не дуже рівні або мають навмисно зроблені вигини, то гнучкий бордюр стане кращим рішенням. Кріпиться на спеціальну монтажну рейку, теж з пластика. Підійде для лінолеуму, ламінату і пробки, а ось на підлозі з масиву дерева пластикова плінтусна стрічка може виглядати чужеродно.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий пластиковий. Використовується для окантовки стін, що мають «складний» рельєф

Планується для підлоги з дюрополімеру

Виготовляється дюрополімер з полістиролу, під високим тиском. На виході виходить міцний, стійкий до вологості полімер. Важить він більше, ніж звичайний полістирол. Випускається цей плінтус різної ширини, білий і кольоровий, гладкий і з рельєфною поверхнею. Плінтуса, які ви бачите на фото внизу, мають фактуру натурального дерева.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий пластиковий: дюрополімер

Виробляються плінтуса підлогові пластикові широкими і вузькими, з кабель каналом і без нього. Підходить для всіх видів підлогових покриттів, крім керамічної плитки і керамограніта. Ціна вище, ніж на звичайний пластиковий бордюр, але прослужить дюрополімер не в приклад довше.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Плінтус підлоговий пластиковий. Розміри бордюру з дюрополімеру можуть бути різними. Наявність і розміри кабель каналу всередині теж варіативно

Плінтуса з керамограніта і алюмінію

Бордюр з керамограніта або кераміки – це, по суті, та ж плитка для підлоги, тільки виконана у вигляді вузьких прямокутників. Приклеюється до стіни на плитковий клей. Використовується такий плінтус тільки в поєднанні з керамічною або керамогранитной плиткою. Підходить для експлуатації в приміщеннях з підвищеною вологістю, майже не боїться агресивних миючих засобів.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Бордюр для кахельної підлоги або з керамограніта

Алюмінієві плінтуса використовуються здебільшого в якості фіксатора для ковроліну або подібних йому покриттів. До стіни монтується сам бордюр, а підлогове покриття заправляється в спеціальні пази. Проводиться таке кріплення і в натуральному кольорі, і з напиленням під бронзу, мідь і т.д. Як це виглядає, ви можете розглянути на фото внизу.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Алюмінієвий плінтус для підлоги. За рахунок нього відбувається фіксація ковроліну

Крім того, на основі з алюмінію часто роблять обробку з підсвічуванням. На фото внизу якраз такий вид бордюру. У поглибленні по центру проходить світлодіодна стрічка. Колір підсвічування може бути різним, а сама вона статичною або «бігає». По краях розташовані кабель канали. Така обробка – це цікавий спосіб декорації в інтер’єрі.

Поради, як вибрати декоративний плінтус для підлоги

Алюмінієвий бордюр з вмонтованою в нього світлодіодною стрічкою

З наступного відео ви дізнаєтеся, як своїми руками встановити плінтус підлоговий з кабель каналом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*