Прочищення каналізаційних труб різними засобами

Будь-яка каналізаційна система може одного разу засмітитися. Причин цього неприємного явища існує кілька. Це і потрапляння в трубу сторонніх предметів, і поступове наростання відкладень, і звуження просвіту каналізаційної труби внаслідок накопичення в ній волосся, і забруднення сифона. Тому абсолютно всі каналізаційні системи доводиться періодично чистити, забезпечуючи нормальне проходження стоків.

Прочищення каналізації зазвичай починається з перевірки сифона, який можна розкрутити досить швидко. Якщо забруднився сифон, то його досить просто почистити і помити, а потім встановити на місце. Якщо ж причина засмічення криється в трубах, то доведеться застосувати специфічні методи очищення, про які ми зараз і поговоримо.

Прочищення каналізаційних труб різними засобами

Засоби для прочищення каналізації

В даний час існує декілька різновидів засобів для прочищення труб каналізації. Який засіб використовувати, кожен власник квартири або будинку вирішує самостійно, в залежності від виниклої проблеми і наявності обладнання або інструментів. Як правило, спочатку використовуються найдоступніші засоби, на зразок сталевого дроту або вантуза, а вже потім, якщо вони не дали результату, застосовуються більш серйозні способи, аж до часткової або повної розборки труб. Часто найефективнішим засобом є трос для прочищення каналізації, який повинен бути у кожного господаря квартири. Хоча б кілька разів у житті він обов’язково стане в нагоді.

Часто використовуються хімічні склади, які розчиняють виникли засмічення. Не відстає від технічного прогресу і сучасна техніка. Уже створені спеціальні машини, чиїм призначенням є як раз допомогу в прочищення труб. Принцип дії таких апаратів полягає у укрученні сталевий спіралі в засмітилася трубу. Результати, показані такими агрегатами, вражають. Є така послуга, як прочищення каналізації, ціни на яку поки ще досить великі. Але ви отримаєте гарантовану допомогу фахівців.

Прочищення засмічень каналізації підручними засобами

Усунення засмічень в системах домашньої каналізації найпростіше виконати найпростішими засобами. Наприклад, якщо засмічення стався недалеко від вхідного стокового отвору, то вичистити сміття з трубопроводу можна тонким сталевим дротом. Для цього можна зробити на кінці дроту невеликий гачок, який допоможе вам у роботі.

Також до простих пристосувань можна віднести гумовий вантуз. Часто його використання дозволяє прочистити систему за лічені секунди. Для цього слід наповнити ванну або раковину водою і закрити верхній отвір. Після цього вантузом потрібно здійснювати зворотно-поступальні рухи. У дренажній трубі будуть виникати гідроудари, в результаті яких засмічення буде руйнуватися.

Прочищення каналізації за допомогою води

Прочищення виникли засмічень каналізації в деяких випадках може бути виконана за допомогою звичайної води. Для цього необхідний насос або компресор, який буде подавати воду в трубу під тиском. Виглядає це досить просто. Водяний шланг вставляється в засмітилася трубу, після чого включається вода. Напір води розбиває засмічення або проштовхує його до виходу в каналізаційний стояк. Особливо ефективний цей спосіб у разі використання гарячої води.

Прочищення каналізаційних труб різними засобами

Усунення засмічень за допомогою сантехнічного троса

Одним із способів усунення засмічень є застосування троса для прочищення труб каналізації. Це дуже просте ручне пристосування, що складається з сталевого троса і рукоятки. Обертаючи рукоятку, поглиблюють трос в трубу обертальними рухами. Трос для механічної прочистки каналізації, завдяки своїй пружності і гнучкості, легко проходить через всі вигини труб, навіть стоять під кутом 90 градусів. На своєму шляху він розчищає засмічення або намотує їх на себе. Коли трос увійде на достатню глибину всередину труби, приступають до його повернення.

Прочищення каналізаційних труб різними засобами

Для цього обертають рукоятку в зворотну сторону, поступово витягуючи тросик. Як правило, на ньому виявляється безліч волосся і іншого сміття. Якщо засмічення усунутий не до кінця, то повторюють цю операцію ще раз. Особливістю використання сталевого троса є те, що таке механічна дія дозволяє навіть частково зменшити тверді відкладення на внутрішніх стінках металевих труб.

Прочищення засмічень каналізації хімічними засобами

Найбільш простим хімічним засобом є лужний розчин. Для його приготування розводять соду в окропі, а потім заливають розчин в каналізацію. Якщо засмічення був спровокований жировими відкладеннями, то це простий засіб відмінно допоможе з нею впоратися.

Також існують і більш дієві засоби для хімічної прочищення каналізації. Вони продаються в спеціалізованих магазинах у вигляді порошку, гранул або рідин. Вибір найбільш ефективного засобу залежить від типу ваших труб і від виду засмічення. Проконсультуйтеся перед покупкою у фахівців, почитайте відгуки людей, уже використовували якийсь з хімічних засобів. До складу таких засобів входить активний хімічний компонент – їдкий натр. Саме він є діючою речовиною при розчиненні засмічень. Їдкий натр здатний добре розчиняти будь-які види відкладень.

Якщо ви віддали перевагу порошку або гранул, то засипати їх в трубу потрібно саме в сухому вигляді, що не розбавляючи водою. Найкраще це робити на ніч. Вранці необхідно змити їх гарячою водою. При використанні рідин потрібно прямо з флакона залити розчин в трубу і на кілька годин залишити в такому вигляді. Потім, відповідно, змити водою.

Хімічні засоби можна використовувати і для профілактики утворення засмічень. Для цього цілком достатньо щомісяця заливати або засипати їх в трубу. Ви помітите, що каналізація практично не буде забиватися.

підсумки

Якщо жоден із способів не привів до усунення засмічення в каналізації, то залишається тільки частково демонтувати ділянки труби. Зняті ділянки прочищаються і встановлюються на місце, або ж замінюються новими трубами. У вас в квартирі все ще встановлені сталеві труби? Саме вони найбільш часто піддаються засмічення. У цьому випадку кращим рішенням буде їх повна заміна на поліпропіленові або металопластикові аналоги.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*