Ремонт кухні під ключ – з чого почати?

Як і уві сні, на кухні чоловік проводить не менше третини свого життя, там він готує собі їжу, проводить час у колі друзів, трапезує, проводить свята, влаштовує вечірки. Кухня повинна бути багатофункціональною, простою і комфортною, найголовніше, красивою. Якщо ваша кухня ще не така, то її чекає ремонт кухні під ключ.

Ремонт кухні під ключ - з чого почати?

Підготовка кухні до ремонту, розширення площі кухні

Спершу кухню потрібно підготувати до майбутнього ремонту, відключити всю сантехніку, перекрити воду, газ, винести меблі. Після приступають до очищення стін від старих покриттів, видаляються шпалери, плитка, лінолеум, стельове покриття. Уже через день кухня буде готова до капітального ремонту.

Можливо, ви хочете розширити кухню за рахунок знесення перегородок, тоді вам потрібно уточнити в плані будинку, чи є стіна несучої і чи можна її зносити. Якщо стіна не є несучою, то до її розбору можна підійти по-різному, хтось зробить це за допомогою кувалди, хтось скористається іншими інструментами, в загальному, як зносити стіну – справа ваша. Після знесення стіни потрібно закласти отримані щілини і діри, для цього вам буде потрібно розчин якісного бетону або цементу.

Увага: Заливайте розчин рівно, не створюючи горбів або ямок, місце на якому була перегородка, має бути ідеально рівним, включаючи не тільки підлогу, але також стіни і стеля.

Закінчивши роботи з демонтажу перегородки можна переходити до наступного етапу, вирівнювання стін, підлоги і стелі.

Вирівнювання підлоги, стелі, стін

Кухня вимагає рівних поверхонь, в іншому випадку всі меблі на кухні буде виглядати убого, деяка електротехніка буде швидко виходити з ладу, тому, якщо ви вирішили проводити ремонт кухні під ключ, то без бетону та цементу вам не обійтися.

Пол найкраще залити заново, поверх старої стяжки. Із стінами все трохи складніше, вам потрібно вирівнювати їх з допомогою густого розчину цементу і кельми, обережно завдаючи шар цементу на стіну, намагаючись зробити її максимально рівною. Непогано буде використовувати довгий брусок, після нанесення цементу на стіну провести по ній знизу-вгору бруском, тоді стіна буде ідеально рівною.

Монтаж нових систем комунікації

При капітальному ремонті замінюють всі системи комунікації, в тому числі водні, електричні, при необхідності газові.

На кухні найкраще прокладати воду з використання метало- пластика або поліпропілену. Другий варіант трохи краще першого, оскільки поліпропілен не так піддається виділенню конденсату, як метало- пластик. Кожен з матеріалів еластичний, добре переносить перепади температур, а найголовніше, дуже легко монтується. Для того щоб повністю замінити в квартирі водні комунікації, застосовуючи метало- пластик або поліпропілен, вам буде потрібно всього лише кілька тисяч рублів.

Замінювати проводку краще електрику, оскільки правильно прокласти проводку на кухні самостійно, практично неможливо.

Монтаж систем вентиляції, установка витяжки

З причини того, що на кухні часто готують жирне, смажать, парять і варять, виділяється дуже багато різних парів, в тому числі накопичується велика кількість газу, відповідно, від цього потрібно позбавлятися, оскільки дихають всім ці дуже небезпечно.

Якщо в будинку є система вентиляції, то її краще замінити, поставити нові труби, замінити вентилятори, це не складе труднощів навіть самому недосвідченому в будинку чоловіка, та й справа це, в общем-то, що не витратне.

Не буде зайвим установка примусової витяжки, якої слід користуватися під час приготування їжі. Встановлюється витяжка прямо над плитою, в середньому на висоті 60-70 см від плити. У міркуваннях зручності на висоті витягнутої руки монтується вимикач або розетка, в залежності від типу витяжки.

Перед монтажем самої витяжки потрібно виконати в стіні отвір, щоб висмоктувати витяжкою повітря йшов на вулицю. Після того, як у вас з’явилося таке отвір, потрібно прокласти систему труб і закрити отвір спеціальної сіточкою. Якщо ви не можете впоратися з цим самостійно, то запросіть для виконання робіт монтажників.

Витяжка кріпиться або до стіни, або до стелі, існують також такі типи витяжок, який кріпляться до стелі і до стіни, зазвичай, такі витяжки зазвичай мають масивну конструкцію, в результаті чого потребують додаткових опорах.

Укладка плитки

У робочій зоні кухні, в якості оздоблювального матеріалу найкраще використовувати плитку, в тому числі декоративну, це вбереже стіни і підлогу від попадання на них води, жиру та іншого сміття. Можливо також і таке поєднання двох типів підлогових покриттів, як плитка і лінолеум, або плитка і паркет. Зазвичай це роблять у такий спосіб – в робочій зоні підлогу укладається плиткою, а в їдальні зоні використовується паркет або лінолеум, особливо креативні люди, роблять перехід одного матеріалу на інший у формі дуг, напівкіл тощо.

Монтаж підвісної стелі

На кухнях найчастіше встановлюють підвісні стелі, така популярність даного типу оздоблювального матеріалу не випадкова. З огляду на те, що в підвісну стелю можна вмонтувати будь-яку кількість прихованих світильників, його вибирають все частіше і частіше.

Найчастіше використовуються підвісні стелі у вигляді ліпнини, за нього легко можна заховати приховане освітлення, вмонтувати світильники, та й виглядає така стеля дуже красиво. До того ж, в тому випадку, якщо колір підвісної стелі вам набридне, ви в будь-який момент можете пофарбувати його олійною фарбою.

Установка вбудованої кухонної техніки

Після закінчення оздоблювальних робіт можна облаштовувати кухню меблями, встановлювати шафи, плиту та іншу техніку. Особлива увага при установці техніки потрібно приділити пральній машині, її потрібно виставити точно за рівнем, саме для цього і потрібна рівна підлога. У тому випадку, якщо поставити пральну машину «аби-як» термін її служби може знизитися на кілька років через високого рівня вібрацій, які спричинили за собою деформації.

Установка барної стійки

Якщо ви любитель вечірок, то без барной стійки на кухні вам не обійтися. Сьогодні барну стійку можна придбати в будь-якому магазині, але ось з її установкою можуть виникнути деякі проблеми. Найкраще закріпити стійку на анкерні болти, після чого злегка забетонувати її біля основи, це зробить її стійкіше і в разі випадкового зіткнення стійка залишиться на своєму місці.

Після установки барної стійки, як в іншому і після самого ремонту, потрібно провести генеральне прибирання кухні, після чого вона буде повністю готова до експлуатації. Вдалих свят і посиденьок!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*